Kezdőlap

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pitlik (vitalap | szerkesztései) 2012. február 4., 20:01-kor történt szerkesztése után volt.

Nemzetközi online támadások miatt a szabad regisztrációt biztonsági okokból le kellett zárni. 
Ha valakinek az XLS állománya már elfogadásra került, akkor ennek URL-jével együtt szerkesztői jogokat is az oktató ad majd ki a jövőben. 
Átmeneti rendelkezésként, azok, akiknek már az XLS-hez tartozó URL ismert, 
de szerkesztői jogai még nincsenek, már csak egyetlen egy email-t kell küldeni az oktatónak, hogy a megfelelő jogokat megkaphassa. 
A felhasználói nevek és jogok egymás között nem átruházhatók.


S ha már nagyon fájnak a szabványok: [1] <-- VIGYÁZAT! EZ IS TANANYAG, csak álcázva van!!! Ha a sok-sok írott anyag nem segítene eleget, lehet DVD-n is támogatni a gondolatok érését [2], ha nem is meditatív, de legalább nem kell olvasni... (Ha egyes szócikkek nem azt tartalmaznák, amit a Tisztelt Olvasó elvár, akkor kattintson a laptörténetre... Ott mindenki minden egyes alkotása tetten érhető! Vigyázat! A butaságnak is nyoma marad...)


Általános szabályok a jegyszerzés kapcsán

  • nincs tantárgy-specifikusan megszabott határidő, a tárgyfelelős tehát nem csökkenti a Hallgató mozgásterét
  • mindenki akkor adja le feladatát, amikor úgy érzi, megérett rá
  • az oktató a feladatot nem osztályozza (az oktató nem stigmatizál), azaz nincs elégséges, közepes és jó, csak jeles,
  • hanem addig segíti a Hallgatót a megoldásban fellelhető hibák javításában, amíg azok kijavításra nem kerültek
  • a feladat első leadását követően tehát számos email-váltásra is fel kell készülni, így diplomáciai hiba a TO által kijelölt vizsgaidőszak vége előtt közvetlenül feladatot leadni

Feladat-szabványok

Egy példatárba illő, ideális szócikk kialakításának elvei, avagy a leggyakoribb korrektúra-bejegyzések
Egy hírelemzés buktatói, avagy a NORMA fogalmának felismerése
Egy ideális szövegkorrektúra szabványai
A szakértői rendszerek kialakításának általános problémái
Tippek és trükkök (OLAP, pivot) adatbázisok építéséhez: (.v1 .v2)
2011 tavasz: SWOT-jellegű feladatok szabványai, illetve az Ideális SWOT szócikk sémája 

Példatár

<categorytree>Kategóriák</categorytree>


Üdvözlünk a MIAU Wikiben!

A MIAU Wiki a Magyar Internetes Agrárinformatikai Újság egyik projektje, melynek első célja, hogy a Gazdasági informatika tantárgy hallgatóinak önálló feladatait egy egységes szemléletű Gazdasági Informatika Lexikon kereteibe csatornázza be. Ezt követően (a szükségletek felismerése) vezetett a GYIK modul kialakításához, majd a különböző típusú és tartalmú példatárak, munkatervek feltöltéséhez, melyek keretében a hallgatók kísérletet tehettek arra, hogy is kell majd színvonalas TDK-, ill. szakdolgozatot készíteni, a választott téma hasznosságát és eredményeit világosan bemutatni, ill. a reprodukálhatóságot biztosítani. A MIAÚ WIKI emellett kisebb-nagyobb heterogén jellegű próbálkozásoknak is teret enged: Local University, turisztikai online adatbázis fejlesztése, multimédia, stb.

A lexikonnal kapcsolatos hallgatói önálló feladat (a gazdasági agrármérnök, a műszaki menedzser, az emberi erőforrás menedzser és az állattenyésztő mérnök (BSc) hallgatók számára) magában foglalja egy kiválasztott gazdasági informatikai fogalom feldolgozását a megadott szempontok szerint. Ehhez kidolgozott példaként a hallgatók rendelkezésére áll a Szakértői rendszer fogalma. Elsődleges kiindulási pontként felhasználható a MIAÚ korábbi - szintén hallgatói munkára épülő - Online Gazdasági Informatika Lexikonának anyaga (elérhető a CD-n), valamint bármely online vagy papír alapú szakirodalom. A MIAU Wiki tárgykörébe tartozó, kidolgozott vagy részben még kidolgozásra váró fogalmak aktuális listája itt található meg.

Emellett új feladattípusként jelenik meg a Példatár kialakítása (a közgazdász és az emberi erőforrás menedzser hallgatók számára), melynek elvárásai és mintapéldája szintén olvasható oldalunkon, ugyanúgy, mint a kidolgozható példatár-feladatok listája is.

A MIAU Wiki használatához és a szócikk kialakításához a bal oldalon mindig elérhető Segítség menüponton keresztül lehet információhoz jutni. Nyomatékosan kérünk mindenkit, hogy a formázásokat az erre létrehozott Játszótéren próbálja ki, ne a szócikkek lapján!

Mivel az oldal folyamatos fejlesztés alatt áll, ezért kérünk minden olvasót/felhasználót, hogy ha valamely megfogalmazás hibás, hiányos, nem érthető, akkor azt az oldal Vitalapján vagy emailben jelezzék nekünk.

Copyright feltételek

A MIAU Wikiben található szövegekre a GNU Szabad Dokumentum Licenc vonatkozik. Minden változtatás, szerkesztés vagy új cikk beküldése ezen licenc elfogadását és alkalmazását jelenti.