Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÁLYÁZATI EGYSÉGCSOMAG

 

 

 

 

A KERESKEDELEMFEJLESZTÉSI CÉLOK

 

1997. ÉVI

 

TÁMOGATÁSÁNAK ELNYERÉSÉRE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1997. június 16.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség

3530 Miskolc, Mindszent tér 1. sz.

Telefon: 46/341-288, Fax: 46/411-462

1. A Kereskedelemfejlesztési pályázat

 

A kereskedelemfejlesztési célok támogatásával alapvetõen a magyar áruk, szolgáltatások anyagi értéket képviselõ jogok és szellemi termékek versenyképességét, kül- és belpiaci értékesítését kívánjuk elõsegíteni.

Az elnyert támogatás felhasználásakor a közbeszerzésre vonatkozó 1995. évi XL. törvény rendelkezéseit figyelembe véve kell eljárni.

 

2. A Pályázat benyújtására jogosultak

 

E pályázat keretében belföldi székhelyû jogi személyek, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, valamint egyéni vállalkozók részesülhetnek vissza nem térítendõ támogatásban.

 

3. Támogatás mértéke

A vissza nem térítendõ támogatás mértéke az egyes jogcímek szerint támogatható költségek összegének 50%-áig terjedhet. Elõleg fizetés nem kérhetõ.

 

Támogatás csak meg nem kezdett akcióhoz igényelhetõ !

 

4. Támogatási jogcímek

 

4.1. Külföldi és belföldi kiállításon való részvétel hazai elõállítású saját termékkel

 

A pályázó helydíj, rezsi költségek közül víz,-áram- és telefonbekötés, valamint a levélreklám költségeihez nyerhet el támogatást.

 

A pályázathoz csatolt szöveges indoklásnak tartalmaznia kell a kiállítás pontos megnevezését, helyét, idõpontját, célját, a kiállítási stand méretét, a víz-, áram - telefonbekötés költségeit, valamint a beterelõ reklám (levélreklám DM akció, azaz meghívó, tájékoztató, szórólap, illetve az ehhez tartozó posta költség) költségeit, a részvétel idõtartamát, a részvétel elõkészítettségét, költségét. A belföldi kiemelt kiállítások listája a mellékletben található.

 

A pályázathoz csatolni kell a kiállítás szervezõjének árajánlatát is.

 

A megítélt támogatás folyósítása az esemény megtörténte után, a költségek kiegyenlítését igazoló dokumentumok alapján igényelhetõ. A támogatás igénybevételéhez a ténylegesen felmerült költségek bizonylatokkal történõ alátámasztásán túl a kiállítási részvételrõl értékelést kell adni, kitérve a kiállítás/stand látogatottságára, az ott lefolytatott üzleti tárgyalásokra, a létrejött üzleti kapcsolatokra és az esemény hasznosságára.

 

A pályázat szempontjából magyar terméknek minõsül az a termék, melyet Magyarországon állítanak elõ és a belföldön hozzáadott érték /anyag, bér stb./ meghaladja a termelõi ár 51%-át.

 

 

 

4.2. Termékismertetõ, mûszaki leírás, referenciafilm készíttetése, hirdetések megjelentetése

 

E jogcímen termékismertetõ, szórólap (ezeket befogadó dosszié), prospektus, katalógus, mûszaki leírás (továbbiakban: kiadvány), és referencia- (video)film készíttetéséhez, illetve külföldi médiákban megjelenõ hirdetések költségeihez nyerhetõ támogatás. A szöveges indoklásban meg kell jelölni a kiadvány nyelvét (illetve nyelveit), oldalszámát, példányszámát, referencia és videófilm esetén annak témáját, nyelvi változatát, és idõtartamát, újságokban, folyóiratokban történõ hirdetés esetén a folyóirat megnevezését, a hirdetés méretét, a megjelenés idõpontját, a közzététel helyét, gyakoriságát, költségét és mindazokat a jellemzõ adatokat, amelyek befolyásolhatják a felmerülõ költségek nagyságát.

 

Kiadványnál nyelvenként maximum 1000 db-hoz nyújtunk támogatást. Készültségi állapotát tekintve maximum a fotók meglétét fogadjuk el a pályázat beadásakor.

 

Referencia (video) film esetében csak az elsõ "muster" kópia elõállítási költségéhez nyújtunk támogatást. Referencia film készítése esetén a következõ költségek vehetõk figyelembe támogatás igénylésekor: szakmai szöveg szerkesztése, fordítása, filmfelvétel, idegen nyelvû hangalámondás, zenei és stúdiómunkák (animáció, trükk, stb). Hirdetésnél max. 5 folyóiratban 3 alkalommal járulunk hozzá a költségekhez.

 

A pályázathoz csatolni kell 3 kivitelezõ nyomda, illetve 3 stúdió részletes ajánlatát, a hirdetések árajánlatát is, s egyben indokolni kell, hogy miért a kiválasztott céget (vagy cégeket) bízták meg az akció kivitelezésével.

 

A megítélt támogatás folyósításához a ténylegesen felmerült költségek bizonylatokkal történõ alátámasztásán túl be kell küldeni az elkészült reklámhordozót, illetve reklámhordozók (prospektus, termékismertetõ, szórólap és a videokazetta 1 példányát) és a megjelent hirdetésrõl készült fotómásolatot is.

 

 

4.3. EU konform környezetközpontú irányítási rendszerek kidolgozása, bevezetése és tanúsíttatása

 

E jogcímen az ISO 14001 környezetközpontú irányítási rendszerek kidolgozásával kapcsolatos költségek támogathatók. A felkészítõ tanácsadó szervezet árajánlata alapján ezek a következõk lehetnek: az irányítási rendszer kézikönyv, dokumentációs rendszer készítése, irányítási rendszer bevezetése, oktatás.

 

Az elõauditálás költségeként, vagy a felkészítõ, vagy a tanúsító költségvetésében szereplõ összeg támogatása igényelhetõ. A tanúsíttatás költségei a nemzetközileg elismert tanúsító szervezet árajánlatában szereplõ költségek alapján igényelhetõk.

 

Nem támogatható az irányítási rendszer helyzetének felmérése, az utóaudit és a felügyeleti auditok.

Támogatás csak a meg nem kezdett jogcímre kérhetõ. Pld.: kézikönyvön, folyamatleíráson dolgoznak, akkor csak a bevezetés jogcímtõl igényelhetõ a támogatás.

 

A pályázat szöveges indoklásban tájékoztatást kell adni arról, hogy milyen nemzetközi igény merült fel a tanúsított irányítási rendszerre, továbbá mellékelni kell legalább három-három - felkészítõ és tanúsító - árajánlatát (megkötött szerzõdés esetén a szerzõdést és még 2 árajánlatot), valamint indokolni kell, hogy miért az adott szerveztet választották.

 

A megítélt támogatás folyósítása a tanúsítvány másolatának és a ténylegesen felmerült költségek bizonylatokkal történõ alátámasztása alapján történik.

 

 

5. A pályázatok formai követelményei

 

A pályázatokat

 

 

 

példányban kell benyújtani. Csak a csomagban kiadott szerkezetû ûrlapok használhatók.

 

A 2 db kitüntetett példányt spirállal vagy tûzõgéppel kell összefûzni. A másolásra alkalmas negyedik példányt kérjük A4 méretû borítékba tenni. Kérjük a pályázókat, hogy gemkapcsot ne használjanak.

 

A pályázat három részbõl áll. Szöveges indoklásból, kitöltött adatlapokból és a csatolandó mellékletekbõl.

 

A beküldött pályázatnak tartalmaznia kell:

 

a) a cég bemutatása, fõbb gazdálkodási adatait,

b) az akció pontos megnevezését,

c) az akció költségigényét,

d) a támogatás révén elérhetõ gazdasági elõnyök bemutatását,

e) a támogatandó akciók kivitelezésével megbízott cég árajánlata (3 árajánlatot kell kérni és indoklást közölni arról, miért az adott kivitelezõ céget választották),

f) adatlapokat és az ellenörzõ lapot,

g)igazolás ill. nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy

 

 

  1. más támogatás igénybevétele iránti pályázata folyamatban van-e, illetve a pályázat kapcsán a pályázó milyen egyéb költségvetési forrásból származó támogatás elnyerését folyamodott, vagy folyamodik,
  2.  

  3. a pályázó nem áll csõd, felszámolási eljárás alatt, nincs a költségvetés alrendszereitõl juttatott támogatásra vonatkozó szerzõdésben vállalt kötelezettség teljesítési hátraléka. Nincs 60 napon túli adó vagy adók módjára behajtható köztartozása, (ideértve az egészbiztosítási alap és nyugdíjbiztosítási járulékot, VPOP, elkülönített állami alapok, valamint a kamarai tagdíjat is),
  4.  

  5. a termék hazai gyártású
  6.  

  7. hozzájárul az elnyert támogatás összegének a pályázó nevének és kereskedelemfejlesztési akció megnevezésének nyilvánosságra hozatalához.
  8.  

  9. A számlavezetõ bank igazolását az önrészrõl (50 %) és általános véleményét a pályázó pénzügyi helyzetérõl.

 

h) Nem pályázhat az a cég, aki ugyanazon jogcímre és akcióhoz más szervezet által kezelt,-költségvetési forrásból származó - támogatást elnyert, vagy támogatási igényének elbírálása folyamatban van. Az erre vonatkozó nyilatkozatot ugyancsak csatolni szükséges.

 

A pályázót az Államkincstár a beadást követõ 8 napon belül írásban szólítja fel az esetleges hiányok pótlására. A pályázónak a hiánypótlásra felszólító levél kézhezvételét követõen 30 naptári nap áll rendelkezésére -- egyszeri -- hiánypótlás megtételére, de ez a határidõ a pályázat beadási határidõig szól. A pótlást a pályázati példányszámmal megegyezõ példányban kell eljuttatni postai úton vagy személyesen, a Magyar Államkincstár B-A-Z Megyei Fiókjához ( 3525, Miskolc, Hõsök tere 3. )

A végsõ beadási határidõ után hiánypótlásra nincs lehetõség. Ez azt jelenti, hogy a végsõ pályázat beadási határidõig pótolni kell a hiányt.

 

A benyújtott pályázatot és annak kiegészítéseit, a létrejött Szerzõdést, valamint az abban foglalt adatokat az MTT üzleti titokként kezeli.

 

6. A támogatások elbírálása

 

A támogatások odaítélése a rendelkezésre álló források függvényében a pályázatok sorolásával történik.

A döntés az igényelt támogatásnál kisebb összeg odaítélésére is vonatkozhat.

 

 

A Területfejlesztési Tanács döntésének lehetséges változatai:

 

 

A Tanács határozata nem fellebbezhetõ meg.

 

 

 

Kizárásra kerülnek:

 

 

 

 

 

 

 

pályázatok.

 

7. Általános tudnivalók

 

 

A támogatás felhasználásának feltételeirõl, teljesítésérõl és ütemezésérõl, a támogatott által vállalt kötelezettségek nem teljesítése esetén alkalmazható szankciókról a B-A-Z Megyei Területfejlesztési Tanács szerzõdésben állapodik meg a támogatásban részesülõvel.

A támogatás folyósítása utólagosan, a számlákon és a kifizetést igazoló dokumentumokon alapuló elszámolás szerint történik. Az elszámolást - a megfelelõ mellékletekkel együtt - a Rákóczi Bank Rt.-hez kell küldeni.

 

 

Egy kereskedelemfejlesztési cél több jogcímen is támogatható, de egy jogcímre évente csak egy alkalommal adható támogatás.

 

A támogatást - nem rendeltetésszerû felhasználás esetén - a szerzõdésben meghatározott kamattal növelten kell visszafizetni.

 

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az MTT ÁFA költséget nem téríthet.

 

A szerzõdésben rögzített kötelezettségek teljesítésének ellenõrzését az MTT vagy az általa megbízott szervezet végzi.

 

8. Az adatlapok kitöltése

 

 

a) Általános kitöltési útmutatás

 

 

Aki több jogcímre igényel támogatást, az jogcímenként külön-külön (6-6 példányban) nyújtsa be pályázatát.

 

b. Tartalmi kitöltési útmutatás

 

Gazdálkodási adatok

 

Az adatok elõzõ évi mérlegbeszámoló vagy ha erre nem kötelezett, akkor a személyi jövedelemadó bevallás alapján töltendõ ki. Amennyiben a pályázat elkészítésekor, illetve benyújtásakor a végleges mérlegbeszámoló nem készül el, úgy a várható adatokat kell feltüntetni. Ez utóbbi tényt azonban a pályázat szöveges részében is rögzíteni kell.

 

 

9. A Területfejlesztési Tanáccsal kötendõ Szerzõdés tartalma és beszámolás a teljesítésrõl

 

A Szerzõdés részletesen tartalmazza a pályázót megilletõ jogokat és kötelezettségeket.

Így a nyújtott támogatás

= a pályázó haladéktalanul köteles a Területfejlesztési Tanács részére bejelenteni a Szerzõdés idõtartama alatt bekövetkezett bármilyen, a Szerzõdést teljesítésére kiható, a pályázó jogállását, gazdálkodását érintõ változást (szervezeti változást, csõd, felszámolás stb. ).

 

A Szerzõdés módosítását, felbontását a Területfejlesztési Tanács és a pályázó egyaránt kezdeményezheti. A Szerzõdésben vállalt kötelezettségének megfelelõen, a támogatott akció befejezését követõen egy éven belül, a pályázó köteles a támogatott akció eredményérõl, írásos beszámoló formájában számot adni.

 

 

10. A pályázat átvétele

 

A pályázati csomag tartalmazza

 

 

 

 

Pályázati csomag átvehetõ minden munkanapon 9-15 óra között, a B-A-Z Megyei Fejlesztési Ügynökségen ( 3530 Miskolc, Mindszent tér 1.) vagy B-A-Z Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, Agrárkamara, RVK irodáiban személyesen vagy meghatalmazott útján.

 

A pályázati egységcsomag 5.000 Ft/db áron kapható.

 

11. A benyújtás határideje

 

A pályázatok a meghirdetést követõen folyamatosan, de legkésõbb

 

1997. augusztus 29-ig

nyújthatók be.

 

A benyújtás idõpontjának a pályázati felhívásnak hiánytalanul megfelelõ pályázat beérkezése idõpontját kell tekinteni. A pályázati felhívásnak meg nem felelõ (hiányos) pályázat esetén a hiánypótlás idõpontja lesz a benyújtás idõpontja.

 

A benyújtás idõpontjának postai benyújtás esetén a postai bélyegzõ dátuma számít.

 

 

12. A pályázat benyújtásának helye

 

A pályázatok a megadott határidõn belül

 

 

 

benyújthatók. Személyes benyújtás esetén az Államkincstár az átvételt a pályázó saját példányán ismeri el.

 

13. Tanácsadás

 

A pályázat elkészítésére szolgáló idõszakban az Ügynökség tanácsadó irodát mûködtet ( Miskolc, Mindszent tér 1. sz.). Az irodában lehet tanácsot kérni a pályázathoz tartozó minden olyan kérdésben, amelyben a pályázó bizonytalan. Ezenkívül tanácsot lehet kérni a B-A-Z Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és az RVK kijelölt irodáiban.

 

Felvilágosítás és pályázati anyag írásban (pl. faxon, levélben) nem kérhetõ.

 

A felvilágosítás ingyenes.

 

Pénzügyi kérdésekben a Magyar Államkincstár B-A-Z Megyei Fiókja (Miskolc, Hõsök tere 3.) és a Rákóczi Regionális Fejlesztési Bank Rt (Miskolc, Mindszenti tér 1.) is ad felvilágosítást.

 

 

A jelen útmutató mellékletei

 

Országkód táblázat

Belföldi vásárok listája

Adatlap garnitúra. K1; K2; K3

Ellenõrzõ lap