Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998. ÉVI

 

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

beruházási célú fejlesztésekhez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998. március 27.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség

3532 Miskolc, Acél u. 17. sz.

 

 

 

 

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács

pályázatot hirdet

 

a Megyei Integrált Szerkezetátalakítási Program

keretén belül

 

beruházási célú fejlesztésekhez

 

az 1998. évre

 

A Magyar Köztársaság Kormánya a 2069/1998. (III.25.) sz. határozatban tudomásul vette B-A-Z megye integrált szerkezetátalakítási és válságkezelési programjának 1998. évi feladattervét, valamint annak mellékletét képező finanszírozási és felhasználási rendet, amelynek megfelelően a Megyei Területfejlesztési Tanács jogosult pályázatot kiírni.

 

 

1. A pályázati program célja

 

A pályázati rendszer -- a B-A-Z Megyei Integrált Szerkezetátalakítási és Válságkezelési Programban foglaltaknak megfelelően, összhangban az országos területfejlesztési célkitűzésekkel -- támogatja:

 

 

 

 

 

 

 

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent az új munkahelyek nagyobb száma, a pályázat illeszkedése a megyei és kistérségi fejlesztési programokhoz, valamint a forrásaddíció megvalósítására irányuló törekvés (nem kizárólag a B-A-Z Megyei Területfejlesztési Tanács forrásaira pályázók).

 

 

 

 

 

2. Támogatható pályázati célkitűzések

 

 

A pályázati rendszerben a következő jogcímeken igényelhető támogatás:

 

 

 

I.

Korszerű technológiát hordozó, jelentős foglalkoztatásbővítést eredményező külső, nagybefektetők betelepedését szorgalmazó fejlesztés.

   

II.

Korszerű piacképes termékeket előállító feldolgozóipari kapacitások, valamint szolgáltatások kialakítása, fejlesztése; megyei székhellyel rendelkező kereskedelmi hálózatok fejlesztése a kistelepülések ellátásának javítása érdekében.

   

III.

Kis- és középvállalkozások megerősítése a beszállítói programokhoz való csatlakozás érdekében.

   

IV.

Az Európai Unió-s követelményeknek megfelelő környezetvédelmi ipar letelepítésének elősegítése a megyében.

 

V.

Idegenforgalmi programok és attrakciók létrehozása és fejlesztése.

 

Műemlék, illetve műemlék jellegű épületek, idegenforgalomhoz kapcsolódó, illetve kulturális célú fejlesztése.

 

Piacképes, programokhoz kapcsolódó minőségi szálláshelyfejlesztés.

   

VI.

Ipari parkok, vállalkozói parkok, logisztikai központ, vállalkozói övezetek infrastrukturális fejlesztésének, inkubátorházak beruházásai.

 

Önkormányzatok gazdaságfejlesztést elősegítő, területelőkészítő beruházásai. (termelő infrastruktúra tervezés és építés telekhatárig stb.).

 

 

 

Egy pályázatban több jogcím megjelölése esetén a pályázat elbírálása az első helyen megadott jogcím alapján történik !

 

 

 

3. A pályázók köre

 

A pályázat benyújtására jogosult minden olyan belföldi székhelyű jogi személy, belföldi egyéni vállalkozó vagy jogi személyiséggel nem rendelkező társaság, szervezet, mely projektjét Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén valósítja meg.

 

Nem pályázhatnak azok a személyek, szervezetek, amelyeknek 60 napon túli lejárt köztartozása van, illetve felszámolás vagy csődeljárás alatt állnak.

 

Nem pályázhat belföldi székhelyű jogi személy, belföldi egyéni vállalkozó, jogi személyiséggel nem rendelkező társaság, mely teljes munkaidőben 10 főnél nem foglalkoztat többet vagy éves árbevétele nem haladja meg az 50 mFt-ot.

 

4. A támogatás formái, mértéke

 

A pályázati rendszer keretében a támogatás formája

 

a.) vissza nem térítendő támogatás és

b.) visszatérítendő támogatás

 

A támogatás felső határa jelen pályázati felhívás 6. pontja szerint az elismerhető költségek arányában:

 

- e pályázat keretében – a profitérdekelt szervezetek maximum 50 % támogatásban részesülhetnek, melynek 50% visszatérítendő, 50% vissza nem térítendő támogatás,

 

non-profit szervezetek és önkormányzatok maximum 80 %-os támogatásban részesülhetnek, mely teljes egészében vissza nem térítendő támogatás.

 

Az egy projekt (pályázat) kapcsán adható támogatás minimális összege 200 eFt, maximális összege 100 MFt.

Az 1 md Ft-ot meghaladó fejlesztés esetén az adható támogatás maximális mértéke 200 MFt.

 

Többlet támogatás:

 

 

Többlet támogatás csak egyszer és egy jogcímen kapható !

 

 

5. A támogatás feltételei

 

A támogatási igény benyújtása előtt megkezdett beruházáshoz támogatás nem igényelhető. A benyújtás időpontja a pályázati feltételnek megfelelő, hiánytalan pályázat a Magyar Államkincstár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fiókja által visszaigazolt befogadási napja. A pályázati felhívásnak meg nem felelő (hiányos) pályázat esetén a hiánypótlás időpontja lesz a benyújtás időpontja.

 

A beruházás megkezdési időpontjának a kivitelezői szerződéskötés vagy megrendelés időpontját kell tekinteni.

 

 

Támogatásban csak olyan pályázó részesülhet, aki teljesíti az előírt garanciális feltételeket. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztés összes támogatásának:

 

szükséges.

 

A támogatandó vállalkozás versenyképességét üzleti tervvel kell alátámasztani.

 

A beruházást a támogatási szerződésben szereplő kezdési időponttól számított 2 éven belül kell megvalósítani. A tervezett foglalkoztatást a beruházás befejezésétől számított 6 hónapon belül el kell érni és a szerződésben vállalt mértékű foglalkoztatást legalább 5 évig biztosítani kell.

 

Azoknak a profitorientált pályázó cégeknek, amelyek új munkahelyeket a tervezett fejlesztéssel nem teremtenek, kötelezettséget kell vállalniuk arra, hogy a pályázat beadását megelőző utolsó negyedévben foglalkoztatott teljes munkaidős dolgozók átlagos statisztikai állományi létszámát 5 évig megtartják.

 

Termelő infrastrukturális beruházások esetén a beruházásnak a megkezdéstől számított 3 éven belül meg kell valósulnia és a szolgáltatást 10 éven keresztül biztosítani kell.

 

A kapott visszatérítendő támogatást a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács Magyar Államkincstár B-A-Z Megyei Fiókjánál vezetett 10027006-01300114 fejezeti számlájára kell visszafizetni.

 

 

6. Az elismerhető költségek

 

  1. A számvitelről szóló, többször módosított 1991. évi XVIII. törvény 35 §.-ában foglaltak szerint a tárgyi eszközök, immateriális javak beszerzési ára, előállítási költségei, a meglévő eszközök bővítésének, rendeltetése megváltoztatásának, átalakításának költségei.
  2.  

    Ingatlan vásárlásra támogatás nem nyújtható, a vásárolt ingatlan értéke a támogatás vetítési alapjába nem számítható be, kivéve a jelenleg használaton kívüli ingatlanok technikai fejlesztéssel és minimum 10 fő munkahelyteremtéssel együtt járó újratermelésbe állítása esetén az ingatlanszerzés költségeit - max a fejlesztés 40%-nak mértékéig - a Tanács egyedi mérlegelés alapján támogathatja.

     

    A pályázat benyújtását maximum 6 hónappal megelőzően felmerült tervezési munkákkal kapcsolatos költségek.

     

    A támogatás csak abban az esetben igényelhető az ÁFA-t is tartalmazó összköltségének a saját résszel csökkentett összeg után, ha a kedvezményezettnek a támogatásból finanszírozott beszerzése kapcsán ÁFA levonási joga nincs.

     

  3. Az üzembehelyezéséhez szükséges első beszerzésű készletek költségei, a tárgyi eszközök költségeinek 20%-át meg nem haladó mértékig.
  4.  

  5. A fejlesztés beindításához szükséges munkaerő betanításával kapcsolatos egyszeri képzési költségek.
  6.  

  7. Szerződésben előirányzott pénzeszköz átadás esetén a szolgáltató és a pályázó között megkötött szerződésben fejlesztési célra átadásra kerülő pénzeszköz.

 

 

Nem ismerhető el a támogatás alapjául pl. a fejlesztésbe apportként bevitt tárgyi eszköz, az adásvételi szerződés alapján vásárolt anyag, készlet, a bérelt tárgyi eszköz értéke, lízinggel kapcsolatos költségek, valamint a pályázati költségek.

 

 

7. Az önrész mértéke

 

A kötelező önrész profit érdekelt szervezetek esetében legalább 20 %.

Non-profit szervezetek és önkormányzatok esetében:

- ha nincs többlet támogatási igényük akkor a kötelező önrész minimum 20 %,

- ha többlet támogatási igényük van akkor a kötelező önrész minimum 10 %.

 

A kötelező önrész nem származhat a források közé sorolt bankhitelből, vagy pályázat útján elnyert egyéb állami támogatásból. A tárgyévi önrésznek készpénzben, névre szóló értékpapírban kell rendelkezésre állni. Az üzleti tervnek meggyőzően tükrözni kell, hogy a következő évre áthúzódó költségek saját erő készpénz fedezete teljes mértékben képződni fog.

 

 

8. A pályázati csomag átvétele

 

A pályázati csomag tartalmazza

 

 

Pályázati csomag 1998. április 9-től átvehető minden munkanapon 9-15 óra között, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség ügyfélszolgálati irodájában (3530 Miskolc, Szentpáli u. 1., 316. szoba, tel.: 46/413-819 ) vagy B-A-Z Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában (3530 Miskolc, Szentpáli u. 1.), Agrárkamarában (3529 Miskolc, Csabai kapu 62.), Kézműves Kamarában (3530 Miskolc, Széchenyi u. 70.), Regionális Vállalkozásfejlesztési Központban (3530 Miskolc, Mindszent tér 1.) és alközpontjaiban (Sátoraljaújhely, Mezőkövesd, Encs, Ózd, Kazincbarcika) valamint a kistérségi társulások irodáiban személyesen vagy meghatalmazott útján.

 

A pályázati egységcsomag

 

10.000 Ft/db +ÁFA

áron kapható.

 

A pályázati csomag postai úton nem igényelhető.

 

9. A benyújtás határideje

 

A pályázatok a meghirdetést követően folyamatosan, de legkésőbb

 

1998. augusztus 31-ig

 

nyújthatók be (postai benyújtás esetén 24 óráig, személyes benyújtás esetén 12 óráig).

 

A forráskeretek kimerülése esetén a Tanács a pályázati lehetőséget ettől korábbi időpontban is felfüggesztheti.

 

10. A pályázat benyújtásának helye

 

A pályázatok a megadott határidőn belül folyamatosan

 

 

benyújthatók. Személyes benyújtás esetén az Ügynökség az átvételt a pályázó saját példányán ismeri el.

 

Internet elérési útvonal: http://www.olh.hu/Borsod/palyazat/MTT