Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács
1998. ÉVI
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
kisvállalkozók részére
1998. április 30.
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség
3532 Miskolc, Acél u. 17. sz.
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács
pályázatot hirdet
a Megyei Integrált Szerkezetátalakítási Program
keretén belül
kisvállalkozások részére
az 1998. évre
A Magyar Köztársaság Kormánya a 2069/1998. (III.25.) sz. határozatban tudomásul vette B-A-Z megye integrált szerkezetátalakítási és válságkezelési programjának 1998. évi feladattervét, valamint annak mellékletét képező finanszírozási és felhasználási rendet, amelynek megfelelően a Megyei Területfejlesztési Tanács jogosult pályázatot kiírni. Erre a pályázati rendszerre a rendelkezésre álló keret összeg 200 millió forint.
1. A pályázati program célja
A pályázati rendszer -- a B-A-Z Megyei Integrált Szerkezetátalakítási és Válságkezelési Programban foglaltaknak megfelelően, összhangban az országos területfejlesztési célkitűzésekkel -- támogatja:
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent az új munkahelyek nagyobb száma, a pályázat illeszkedése a megyei programhoz, kistérségi fejlesztési programokhoz illetve preferenciákhoz, valamint a forrás addíció megvalósítására irányuló törekvés (nem kizárólag a B-A-Z Megyei Területfejlesztési Tanács forrásaira pályázók).
2. Támogatható pályázati célkitűzések
A pályázati rendszerben a következő
jogcímeken igényelhető támogatás:
I. |
Korszerű piacképes termékeket előállító feldolgoz óipari kapacitások, valamint lakossági szolgáltatások kialakítása, fejlesztése; |
II. |
Termék és piacváltást eredményező beruházás; |
III. |
EU követelményeknek megfelelő termékstruktúrát eredményező fejlesztés (technológia fejlesztés, gépbeszerzés); |
IV. |
EU konform környezetbarát technológia megvalósítása; |
V. |
Beszállítói programba való bekapcsolódást elősegítő fejlesztés megvalósítása; |
VI. |
Kereskedelmi szálláshelyek fejlesztése (új szálláshelyek létrehozása, a meglévők korszerűsítése); |
VII. |
A falusi turizmus kategóriájába tartozó szálláshelyek fejlesztése (új férőhelyek kialakítása, a meglévők korszerűsítése és bővítése, a Falusi Turizmus Országos Szövetségének minősítő rendszere alapján); |
VIII. |
A megyében kiemelt jelentőségű turisztikai termékcsoport kialakítása, fejlesztése és korszerűsítése (vízi turizmus, kerékpár turizmus, lovas és vadász turizmus, ifjúsági turizmus és az aktív wellness csoportba tartozó egyéb termékek); |
IX. |
A szálláshelyhez kapcsolódó, idegenforgalmi program jellegű szolgáltatás létrehozása, vagy a meglévő szolgáltatások színvonalának emelése; |
X. |
Agrár kisvállalkozások támogatása (épület felújítás, építés, ültetvény telepítés és az ezekhez kapcsolódó gépvásárlás). Önmagában gép vásárlás nem támogatható! |
3. A pályázók köre
A pályázat benyújtására jogosult minden olyan belföldi székhelyű profitorientált jogi személy, belföldi egyéni vállalkozó vagy jogi személyiséggel nem rendelkező társaság, mely projektjét Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén valósítja meg. Magánszemélyek (vállalkozói igazolvány nélkül) falusi turizmus fejlesztésére illetve őstermelők agrárfejlesztésekre pályázhatnak.
Pályázatot azon vállalkozók és vállalkozások nyújthatnak be, akik
vagy
Nem pályázhatnak azok a személyek, szervezetek, amelyeknek 60 napon túli lejárt köztartozása van, illetve felszámolás vagy csődeljárás alatt állnak.
4. A támogatás formái, mértéke
A pályázati rendszer keretében a támogatás formája
A kamattámogatás futamideje maximum 5 év lehet.
A támogatás felső határa jelen pályázati felhívás 6. pontja szerint az elismerhető kö
ltségek arányában:
Az igényelhető támogatás együttes minimális összege 200.000 Ft, maximális összege 7,5 millió Ft.
A pályázati rendszerhez az egyéb hitelkonstrukciókon kívül a megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Központ és Alközpontjai kezelésében lévő hitelezési formák is igénybe vehetők, melyek az alábbiak:
5. A támogatás feltételei
A támogatási igény benyújtása előtt megkezdett beruházáshoz támogatás nem igényelhető. A benyújtás időpontja a pályázati feltételnek megfelelő, hiánytalan pályázat a Magyar Államkincstár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fiókja által visszaigazolt befogadási napja. A pályázati felhívásnak meg nem felelő (hiányos) pályázat esetén a hiánypótlás időpontja lesz a benyújtás időpontja.
A beruházás megkezdési időpontjának a kivitelezői szerződéskötés vagy megrendelés időpontját kell tekinteni.
Támogatásban csak olyan pályázó részesülhet, aki teljesíti az előírt garanciális feltételeket. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztés összes támogatásának:
szükséges.
A szükséges garancia biztosításához a Hitelgarancia RT. szolgáltatásai a Regionális Vállalkozásfejlesztési Szervezet hálózatán keresztül igénybe vehető!
A támogatandó vállalkozás versenyképességét üzleti tervvel kell alátámasztani.
A beruházást a támogatási szerződésben szereplő kezdési időponttól számított 2 éven belül kell megvalósítani. A tervezett foglalkoztatást a beruházás befejezésétől számított 6 hónapon belül el kell érni és a szerződésben vállalt mértékű foglalkoztatást legalább 5 évig biztosítani kell.
Azoknak a pályázóknak, amelyek új munkahelyeket a tervezett fejlesztéssel nem teremtenek, kötelezettséget kell vállalniuk arra, hogy a pályázat beadását megelőző utolsó negyedévben foglalkoztatott teljes munkaidős dolgozók átlagos statisztikai állományi létszámát 5 évig megtartják.
6. Az elismerhető költségek
Ingatlan vásárlásra támogatás nem nyújtható, a vásárolt ingatlan értéke a támogatás vetítési alapjába nem számítható be, kivéve a jelenleg használaton kívüli ingatlanok technikai fejlesztéssel és minimum 5 fő munkahelyteremtéssel együtt járó újratermelésbe állítása esetén az ingatlanszerzés költségeit - maximum a fejlesztés 40%-nak mértékéig - a Tanács egyedi mérlegelés alapján támogathatja.
A pályázat benyújtását maximum 6 hónappal megelőzően felmerült tervezési munkákkal kapcsolatos költségek.
A támogatás csak abban az esetben igényelhető az ÁFA-t is tartalmazó összköltségének a saját résszel csökkentett összeg után
, ha a kedvezményezettnek a támogatásból finanszírozott beszerzése kapcsán ÁFA levonási joga nincs.
Nem ismerhető el a támogatás alapjául pl. a fejlesztésbe apportként bevitt tárgyi eszköz, az adásvételi szerződés alapján vásárolt anyag, készlet, a bérelt tárgyi eszköz értéke, lízinggel kapcsolatos költségek, valamint a pályázati költségek.
7. Az önrész mértéke
A kötelező önrész legalább 20 %.
A kötelező önrész nem származhat a források közé sorolt bankhitelből, vagy pályázat útján elnyert egyéb állami támogatásból. A tárgyévi önrésznek
készpénzben és/vagy névre szóló értékpapírban kell rendelkezésre állni. Az üzleti tervnek meggyőzően tükrözni kell, hogy a következő évre áthúzódó költségek saját erő készpénz fedezete teljes mértékben képződni fog.
8. A pályázati csomag átvétele
A pályázati csomag tartalmazza
Pályázati csomag 1998. április 30-tól átvehető minden munkanapon 9-15 óra között, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség ügyfélszolgálati irodájában (3530 Miskolc, Szentpáli u. 1., 316. szoba, tel.: 46/413-819 ) vagy B-A-Z Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában (3530 Miskolc, Szentpáli u. 1.), Agrárkamarában (3529 Miskolc, Csabai kapu 62.), Kézműves Kam
arában (3530 Miskolc, Széchenyi u. 70.), Regionális Vállalkozásfejlesztési Központban (3530 Miskolc, Mindszent tér 1.) és alközpontjaiban (Sátoraljaújhely, Mezőkövesd, Encs, Ózd, Kazincbarcika) valamint a kistérségi társulások irodáiban személyesen vagy meghatalmazott útján.
A pályázati egységcsomag
10.000 Ft/db +ÁFA
áron kapható.
A pályázati csomag postai úton nem igényelhető.
9. A benyújtás határideje
A pályázatok a meghirdetést követően folyamatosan, de legkésőbb
1998. augusztus 31-ig
nyújthatók be (postai benyújtás esetén 24 óráig, személyes benyújtás esetén 12 óráig).
A pályázatok folyamatosan kerülnek elbírálásra, ezért a forráskeretek kimerülése esetén a Tanács a pályázati lehetőséget a végső beadási határidő előtt is felfüggesztheti.
10. A pályázat benyújtásának helye
A pályázatok a megadott határidőn belül folyamatosan
benyújthatók. Személyes benyújtás esetén az Ügynökség az átvételt a pályázó saját példányán ismeri el.
Internet elérési útvonal: http://www.olh.hu/BORSOD/palyazat/MTT