Pályázati felhívás a turisztikai oktatás támogatására


 

A Gazdasági Minisztérium, az Országos Idegenforgalmi Bizottság (OIB) 58/1997. sz. határozata, a 263/1997. (XII. 21.-i) Korm.rendelet, a 37/1998.(VI. 11.) IKIM rendelet, valamint az IKIM Turisztikai Célelőirányzatra vonatkozó pályázati szabályzata alapján pályázatot hirdet a turisztikai oktatás támogatására.

A pályázatok lebonyolításában közreműködik a Magyar Turizmus Rt.

1. A pályázat célja

A pályázat célja, hogy a turizmus és az oktatás nemzetközi és hazai tapasztalatainak, tendenciáinak figyelembe vételével segítséget nyújtson a magyar turisztikai oktatás korszerű személyi és tárgyi feltételeinek megteremtésében és ezáltal elősegítse a nemzeti szinten egységes, egymásra épülő, az Európai Unió vonatkozó előírásaival harmonizált turisztikai képzési rendszer kialakulását.

A pályázatnak nem célja az oktatási intézmények hiányzó működési költségeinek finanszírozása.

2. Az igényelhető támogatás jellemzői

A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás. Támogatás az adott oktatási programra szólóan, legfeljebb az igazolt költségek 70%-áig terjedő mértékben (kivéve a 4./ e) h) és k) pályázati témákat). Ezek esetében a vissza nem térítendő támogatás az igazolt költségek 100%-áig terjedhet. A természetes személyeknek nyújtott támogatás összege nem haladhatja meg a 200 ezer Ft/fő összeget.

A támogatási igényt tanfolyamonként, oktatási félévenként, fejlesztéseknél számviteli elszámolási évenként kell benyújtani. Más pályázatra benyújtott célok nem részesülhetnek támogatásban. A pályázat benyújtása előtt felmerült költségekre támogatás nem igényelhető.

A támogatás folyósítása utólag történik a pályázó nevére kiállított számlák alapján.

3. A pályázók köre

A pályázaton azon belföldi székhelyű turisztikai oktatási intézmények, ezen intézmények oktatói, hallgatói, valamint azok a belföldi székhelyű természetes és jogi személyek és jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok vehetnek részt, akik az általuk szervezett oktatási programot, - szakképesítést nyújtó oktatás esetén a szakképesítésre előírt szakmai- és vizsgakövetelmények szerinti programmal, - egyéb esetekben a szakmailag illetékes turisztikai szakmai szövetség által előzetesen minősített programmal szervezik. A falusi turizmus szakképesítést nem nyújtó szakmai tanfolyamaira a Falusi Turizmus Országos Szövetsége által készített tanfolyami oktatási tematika az irányadó.

4. A pályázható témák

A turisztikai szakoktatással kapcsolatban az alábbi témák támogatására nyílik lehetőség:

A turisztikai célú tananyagok fejlesztése témakörben

  1. Idegen nyelvű (elsősorban angol és német) tananyagok, szakkönyvek beszerzése.
  2. Idegen nyelvű tananyag magyar nyelvű kiadási jogának megvásárlása, a tananyag fordíttatása, kiadása és az illetékes szervekkel való elfogadtatása.
  3. Szakkönyvként is használható, hiánypótló korszerű tankönyvek, munkafüzetek készítése felső- ill. középfokú képzés számára.
  4. Speciális, korszerű oktatási programok készítése a továbbképzések fejlesztése érdekében.

A turisztikai oktatással összefüggő kül-, és belföldön szervezett konferenciák megrendezése, illetve az ezeken való részvétel témakörben

  1. A turisztikai oktatással összefüggő belföldön szervezett, legfeljebb kétnapos, a szakoktatáshoz kapcsolódó konferenciák előkészítésére, illetve lebonyolítására.
  2. Turisztikai oktatók nemzetközi szakmai konferencián való részvételének költségei, amennyiben előadást tartanak.
  3. A szakképzésben résztvevő diákok számára hazai és nemzetközi konferencián való részvétel költségei, amennyiben előadást tartanak.
  4. A falusi vendégfogadók részére alapfokú nyelvtanfolyamok szervezése.
  5. Alapfokú belföldi, és legalább középfokú külföldi nyelvi tanfolyamokon, valamint szakmai továbbképzéseken való részvétel, amennyiben azt a munkáltató támogatja.
  6. A közép- vagy felsőfokú szakirányú tanulmányok befejezése után külföldön folytatott tanulmányok költségei részleges finanszíozása, amennyiben a pályázó rendelkezik a fogadó intézmény erről szóló nyilatkozatával, valamint belföldi céggel kötött alkalmazási szerződéssel.
  7. Továbbképzés a turisztikai oktatásban dolgozó szakoktatók és gyakorlati szakemberek részére a pedagógiai, illetve a szakmai ismeretek fejlesztésére, beleértve az idegen nyelvet is.
  8. Turisztikai szakképzést nyújtó távoktatási programokon való részvétel támogatása.

A turisztikai oktatás technikai feltételeinek kialakítása, illetve korszerűsítése témakörben

  1. A szakmai oktatási intézmények részére a gyakorlati képzést nyújtó egységei (oktató kabinet, tankonyha, nyelvi labor stb.) technikai felszerelésének javítása, beleértve az oktatást szolgáló számítástechnikai programokat is.

5. A pályázat benyújtása

A pályázatok benyújtása és regisztrálása folyamatos, értékelése havonta, először f.év december hónapban kerül sor: ekkor a f. év november 20-ig beérkezett pályázatok értékelése történik meg.

A pályázat benyújtásakor eljárási díjat kell fizetni, amelyet a Turisztikai Célelőirányzat Magyar Államkincstárnál vezetett 10032000-01220139-52000001 számú számlájára kell címezni (ÁHT szám: 030164, Tranzakciós kód: 310). Az eljárási díj mértéke: az igényelt támogatás összegének 0,5%-a, de legalább 5.000,- Ft és legfeljebb 50.000,- Ft. Az eljárási díj átutalással vagy csekken fizethető, amelyen kérjük feltüntetni: OKTATÁSI PÁLYÁZAT

Az eljárási díj kizárólag a forráshiány miatt elutasított pályázatok esetében utalható vissza.

A pályázat kizárólag az e pályázathoz készített pályázati adatlapon nyújtható be, az adatlap kérhető és átvehető a Pályázati Információs Irodában (1051 Budapest, Dorottya u. 4., telefon: 318-3968), valamint a Magyar Turizmus Rt. Támogatásokat és Pályázatokat Kezelő Igazgatóságán (1051 Budapest, Vigadó u. 6., telefon 235-45-45).

A pályázatokat 1 eredeti és 9 másolati példányban kell a Magyar Turizmus Rt. Támogatásokat és Pályázatokat Kezelő Igazgatóság címére (1364 Budapest Pf. 280.) postán elküldeni. A küldeményre kérjük ráírni: OKTATÁSI PÁLYÁZAT

Hiányos pályázat esetén határidő megjelölésével a pályázó - egy esetben - hiánypótlásra hívható fel.

Kizárólag postán küldött pályázatokat fogadunk el, a beküldési határidő betartását a Bíráló Bizottság a postai keletbélyegző alapján ellenőrzi.

A pályázatok értékelése és az eredmények nyilvánosságra hozatala:

A pályázatokat Bíráló Bizottság értékeli. A támogatásról a Bíráló Bizottság javaslata alapján a miniszter, illetve a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára dönt.

A támogatásban részesült pályázók jegyzéke és a Bíráló Bizottság összetétele a döntést követően a Turisztikai Értesítőben valamint a Heti Turizmus c. lap Hírmondó mellékletében kerül nyilvánosságra. A pályázók az eredményről írásban is értesítést kapnak.

Szerződéskötés:

A támogatásban részesülő pályázókkal a Gazdasági Minisztérium szerződést köt a támogatás feltételeiről, folyósításáról, felhasználásáról, valamint az elszámolási és egyéb kötelezettségekről. Amennyiben a támogatási szerződés megkötésétől számított hat hónapon belül nem kezdődik meg a támogatott cél megvalósítása a pályázó hibájából, a döntés érvényét veszti.

A pályázati felhívással összefüggő kérdésekben felvilágosítást ad a Pályázati Információs Iroda és a Magyar Turizmus Rt. Támogatásokat és Pályázatokat Kezelő Igazgatósága.