+ Szabadalom +

+ Ötletistálló +

Erre igazán büszkék vagyunk! close

+ MY-X DVD +

2021.XII.
Sikeres PhD-védés a My-X team támogatásával!

2021.XI.
A MY-X team-et is képviselve ETDK-szekciógyőzelem a KJE-n! Irány az OTDK!

2020.XI.
A MY-X team-et is képviselve BME ETDK-szekciógyőzelem! Irány az OTDK!

2020.XI.
A MY-X team új tagjai (a BPROF-képzés I. éves Hallgatói) ETDK-I. és II. helyezést, ill. 2 OTDK-továbbjutást értek el!

2020.III-VI.
Angolul oktató avatárok a QuILT-ben!

2020.VI.
Már angolul is gyűlnek az egyre minőségibb publikációk a nemzetközi képzések keretében!

2019.IX.
A Liebig-elv felfedezése a közlekedésben!

2018.IX.
Sikeres részvétel a III. Gazdálkodás és menedzsment tudományos konferencián, avagy versenyképesség és innováció, mint kulcsszavak és a 2DM-játék!

2018.VI.
Díjak az MMO 2018 konferenciáról (a szekció legjobb előadása a 2DM-ről, a szekció legjobb publikációja a Rosling-animációkról)!



A MIAÚ immár 25­+ éve áll a Köz szolgálatára!
MATARKA-nézet

Üzenet az Olvasóhoz:
a MIAÚ virtuális hasábjain található gondolatokat
pl. Ramanudzsan feljegyzéseihez hasonlóan illik értelmezni (akarni):
a gondolatoknak a minősége/potenciálja az értékképző,
s nem az, hol jelennek meg ezek a gondolatok...

Ami másnak pl. a Facebook: MYX-team-hírek

(Utolsó módosítás: 2015.VII.19.14:08 - MIAÚ-RSS)

Attitűd-kockázatfeltáró robot

Vezércikk: 2018. December (MIAU No. 244.)
(Előző cikk: MIAU No. 243.)

Kulcsszavak: hasonlóságelemzés, 2DM-keretrendszer

Kivonat: A tanulmány célja annak az általános érvényű robot-alkotási lépéssornak a bemutatása, mely próbaképpen az IT-biztonság területén, ezen belül is a biometrikus azonosítási eljárásokkal (pl. ujjlenyomat, kézgeometria, arc, gépelési dinamika, hang, aláírás, retina, írisz, DNS) kapcsolatos munkavállalói attitűdök tisztán kérdőíves felmérése során bevonzható válaszadói kockázatok automatikus és önellenőrző feltárását képes elvégezni. Attitűd alatt az egyes technológiai megoldások érintettek általi elfogadottságát értjük. Kockázat alatt egyrészt az öntudatlan szinten ható kérdés-meg-nem-értettséget, másrészt a tudatos rejtőzködést, vagyis a tudatosan hamis válaszok adását kell érteni. A kockázatok feltárása lehet tisztán tartalmi kérdés, amikor is minél több válaszadó minél több, lényegében bármilyen tartalmú kérdésre adott válasza alapján kereshető automatizáltan és optimalizáltan, vajon mely válaszadó mely válasza az ő legkevésbé hiteles válasza, ill. melyik kérdés és melyik válaszadó a potenciálisan legkevésbé megértett, a legkockázatosabb objektum. A válaszok tartalmi hitelessége az egyes válaszadók összes válaszának konzisztenciája alapján mérhető fel, vagyis matematikailag kezelhető az a kérdés: mit illett volna adott kérdésre válaszolnia adott személynek a saját korábbi válaszai és mások minden válasza alapja? A kockázatoknak van formai aspektusa is, vagyis a válaszadási folyamat monitorozása, pl. az egérmozgások naplózása alapján felismerhetők a legkarakteresebb és a legkevésbé egyértelmű megszületési körülményekkel rendelkező válaszok (vö. pl. elhúzódó válaszadás, többszörös válaszmódosítás, stb.). A tartalmi és a formai részeredmények ideális esetben erősítik egymást, vagyis, ha mást kellett volna valakinek adott kérdésre válaszolnia, akkor ennek a válaszkeletkezési folyamat naplózott dinamikájában is nyoma illik, hogy legyen. Noha a példa az IT-biztonság területén mutatja be az attitűd-kockázat-feltárás automatizálásának lépéseit, maga a lépéssor context free (pl. személyek, ezen belül pl. sportolók egymásról alkotott véleményének feltárására is alkalmas). Tovább (DOC) *** Tovább (PDF)


Észrevételeit érdeklődéssel várjuk email-ben!

((Vissza))
miau.my-x.hu
myxfree.tool
rss.services