„Benchmarking” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Ontológiai modul)
(Ontológiai modul)
20. sor: 20. sor:
 
referencia pontokat, reális alapot szolgáltat a tervezéshez  
 
referencia pontokat, reális alapot szolgáltat a tervezéshez  
 
erőforrásokat szabadít fel, mivel nem kell "újra feltalálni a kereket"
 
erőforrásokat szabadít fel, mivel nem kell "újra feltalálni a kereket"
'''Projekt ervezés:''' Tanácsadó cég felkutatása,felelősök, határidők meghatározása, mérföldkövek kitűzése, ajánlatok begyűjtése.
+
 
 +
Meghatározás: A menedzsmentkíválasztja a vizsgálni kívánt terülleteket.
 +
Projekt tervezés: Tanácsadó cég felkutatása,felelősök, határidők meghatározása, mérföldkövek kitűzése, ajánlatok begyűjtése.
 +
Finanszírozás: A lekedvezőbb és legfelkészültebb ajánlat kiválasztása és megbízása.
 +
Monitoring: Az eredmények értékelhetők-e. Tanulságok leszűrése. Megfelel-e a kapott eredmény az elvárásoknak illetve a szerződésben vállalt kötelezettségeknek.
 +
Konklúzió: levonása a kapott eredmények alapján
 +
Akcióterv készítése: Nem megfelelő eredmény esetén, a javítandó terület elvárásának meghatározása, felelősök, határidők kitűzése.
 +
Controlling: "visszamérés" az akcióterv határidejének letelte után
  
 
==  Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja ==
 
==  Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja ==

A lap 2005. december 21., 22:44-kori változata

Magyar megnevezés: szint-összehasonlítás

Történeti modul

1997: GE Capital Service meghatározása: "A piaci versenyhehyzet feltérképezése és a vállalat piacon elfoglalt pozíciójának meghatározása. Erősségeinek és gyengeségek feltárása."

2004: "Segítségével felfedezhetjük fontosabbtevékenységeink és szolgáltatásaink erősségeit és gyenge pontjait. Meg tudjuk állapítani lehetőségeinket és a veszélyeket."[1](http://www.ki.oszk.hu/dok/benchmarkingeloadasok.rtf)

2005: "A benchmarking a világ bármely pontján működő más szervezetekkel való folyamatos összehasonlítás és összemérés folyamatát jelenti abból a célból, hogy információt nyerjünk szervezeti filozófiákról és politikákról, gyakorlatokról és mértékekről, melyek segíteni fognak bennünket szervezetünk teljesítményének javításában." [2](http://www.benchmarking.hu/)

2005: Monitoring [2](https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Monitoring)

Ontológiai modul

A benchmarking: évek óta az egyik legnépszerűbb menedzsment eszköz a meglévő folyamatok alaposabb megértéséhez, és ezzel a menedzselés színvonalának emelkedéséhez vezet a folyamatos fejlesztés fontos eszköze azonosítja az üzleti és vevői kapcsolatok területén a kiválósághoz vezető kulcsterületeket azonosítja az üzleti eredményességhez vezető legjobb gyakorlatokat és az azokat alkalmazó vállalatokat a siker feltételeit számszerűsíti és megkeresi az okokat (miérteket) is referencia pontokat, reális alapot szolgáltat a tervezéshez erőforrásokat szabadít fel, mivel nem kell "újra feltalálni a kereket"

Meghatározás: A menedzsmentkíválasztja a vizsgálni kívánt terülleteket. Projekt tervezés: Tanácsadó cég felkutatása,felelősök, határidők meghatározása, mérföldkövek kitűzése, ajánlatok begyűjtése. Finanszírozás: A lekedvezőbb és legfelkészültebb ajánlat kiválasztása és megbízása. Monitoring: Az eredmények értékelhetők-e. Tanulságok leszűrése. Megfelel-e a kapott eredmény az elvárásoknak illetve a szerződésben vállalt kötelezettségeknek. Konklúzió: levonása a kapott eredmények alapján Akcióterv készítése: Nem megfelelő eredmény esetén, a javítandó terület elvárásának meghatározása, felelősök, határidők kitűzése. Controlling: "visszamérés" az akcióterv határidejének letelte után

Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja

  • ...

Definíciós modul

  • ...

Tesztkérdések modul

  • ...

Ajánlott irodalmak modulja

  • ...