„Vita:Liebig-féle minimum-elv” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Javaslatok)
1. sor: 1. sor:
 
Az ontológiai modulba csak fogalmak kerülhetnek.--[[User:Pitlik|PL]] 2005. november 10., 08:47 (CET)
 
Az ontológiai modulba csak fogalmak kerülhetnek.--[[User:Pitlik|PL]] 2005. november 10., 08:47 (CET)
 
A definíciós modulban ne legyenek hivatkozások, csak saját alkotású szöveg, a hivatkozásokat a történeti modulban vagy az ajánlott irodalmaknál kell megadni a katalóguson keresztül. A tesztkérdésekre a válasz és ezek miértje is kell.--[[User:Pitlik|PL]] 2005. november 10., 08:50 (CET)
 
A definíciós modulban ne legyenek hivatkozások, csak saját alkotású szöveg, a hivatkozásokat a történeti modulban vagy az ajánlott irodalmaknál kell megadni a katalóguson keresztül. A tesztkérdésekre a válasz és ezek miértje is kell.--[[User:Pitlik|PL]] 2005. november 10., 08:50 (CET)
 +
 +
== Javaslatok ==
 +
 +
{{Englishname}}
 +
{{Literature1}}
 +
* A források között van nem nyilvános is (EISZ)
 +
{{Conflict2}}
 +
{{Ontology2}} --[[User:PetoI|PetoI]] 2005. november 28., 08:53 (CET)

A lap 2005. november 28., 09:53-kori változata

Az ontológiai modulba csak fogalmak kerülhetnek.--PL 2005. november 10., 08:47 (CET) A definíciós modulban ne legyenek hivatkozások, csak saját alkotású szöveg, a hivatkozásokat a történeti modulban vagy az ajánlott irodalmaknál kell megadni a katalóguson keresztül. A tesztkérdésekre a válasz és ezek miértje is kell.--PL 2005. november 10., 08:50 (CET)

Javaslatok

  • A szócikk elején közölni kell annak általánosan elfogadott vagy tartalmilag helyesen fordított angol nevét!
  • A Történeti modulba az adott szócikkre vonatkozó szakirodalmi megállapításokat várjuk időrendbe szedve (ezért használjuk a "történeti" megnevezést), nem pedig a szócikk kronologikus történetét!
  • A források között van nem nyilvános is (EISZ)
  • Ha a szakirodalmi források nem ellentmondásosak, akkor ezt a tényt kell feltünteti az Ellentmondások... modulban.
  • Az Ontológia modul kapcsolattípusainak a következő módon - kizárólag az alábbi kategóriákat ismertetve - kell felépülni (a Térkép fogalmán keresztül illusztrálva):
    1. "ez egy" kapcsolattípus: A kidolgozott szócikk különböző előfordulásai, pl. alkalmazási területek, kapcsolódó projektek, a szócikk fogalmának változatai, jelzői. Pl. a vízrajzi térkép egy változata a Térképnek, a várostervezés egy alkalmazási területe a Térképnek.
    2. "van neki, része a szócikknek" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalom részeit, alkotóelemeit képező kifejezések. Pl. a szintvonalak, a koordináták és a méretarány alkotórészei a Térképnek.
    3. "a szócikk része valaminek (a szócikkel egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalmat magában foglaló kifejezés, valamint után zárójelben felsorolva további olyan fogalmak, melyek halmazelméletileg egy szinten állnak a szócikkben kidolgozott fogalommal. Pl. Tájékozódás (Térkép, iránytű, tájoló, GPS-készülék) --PetoI 2005. november 28., 08:53 (CET)