„Genetikus algoritmus” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
 
(Történeti modul)
2. sor: 2. sor:
 
__TOC__
 
__TOC__
 
== Történeti modul ==
 
== Történeti modul ==
* ...
+
* '''1966:''' "Fogel, Owens és Walsh egyszerű problémák megoldására szolgáló véges automaták automatikus kifejlesztésével kísérletezett (Fogel et al. 1966)."
 +
 
 +
* '''1973:''' "Németországban Rechenberg vezette be az evolúciós stratégiáknak nevezett módszert, amelyet pl. repülőgép-szárnyak valós paramétereinek az optimalizálására használt."
 +
 
 +
* '''1975:''' A genetikus algoritmusok kifejlesztése Holland nevéhez fűződik. Ő és diákjai alapozták meg a University of Michigan egyetemen a területet, amely kutatás eredményeit Holland foglalta össze.
 +
 
 +
* '''1992,1994:''' "...a genetikus programozás (genetic programming) is említést érdemel. Ez lényegében a genetikus algoritmus egy speciális alkalmazási területe, amikor is a cél meghatározott feladatokat végrehajtó számítógép programok (leggyakrabban LISP nyelven) automatikus kifejlesztése. Az első ilyen irányú próbálkozás Koza nevéhez fűződik, aki ma is a terület vezető alakja."
 +
 
 
== Ontológiai modul ==
 
== Ontológiai modul ==
 
* ...
 
* ...

A lap 2005. december 10., 14:53-kori változata

Angol megnevezés: ...

Történeti modul

  • 1966: "Fogel, Owens és Walsh egyszerű problémák megoldására szolgáló véges automaták automatikus kifejlesztésével kísérletezett (Fogel et al. 1966)."
  • 1973: "Németországban Rechenberg vezette be az evolúciós stratégiáknak nevezett módszert, amelyet pl. repülőgép-szárnyak valós paramétereinek az optimalizálására használt."
  • 1975: A genetikus algoritmusok kifejlesztése Holland nevéhez fűződik. Ő és diákjai alapozták meg a University of Michigan egyetemen a területet, amely kutatás eredményeit Holland foglalta össze.
  • 1992,1994: "...a genetikus programozás (genetic programming) is említést érdemel. Ez lényegében a genetikus algoritmus egy speciális alkalmazási területe, amikor is a cél meghatározott feladatokat végrehajtó számítógép programok (leggyakrabban LISP nyelven) automatikus kifejlesztése. Az első ilyen irányú próbálkozás Koza nevéhez fűződik, aki ma is a terület vezető alakja."

Ontológiai modul

  • ...

Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja

  • ...

Definíciós modul

  • ...

Tesztkérdések modul

  • ...

Ajánlott irodalmak modulja

  • ...