„GYIK:Konszolidáció” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(problémák)
a (Levédte a(z) GYIK:Konszolidáció lapot [edit=sysop:move=sysop])
 
(18 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
=kiindulási helyzet=
 
=kiindulási helyzet=
 
*Az alapfeladat az adatvagyonkezelésből indul ki.
 
*Az alapfeladat az adatvagyonkezelésből indul ki.
**A következő URL-en (http://www.akii.hu/gazdel/stat/halaszat/togazdasag_mutatoi/togazdasagi_uzemi_halterm_01.htm) elérhető adatmennyiségből  kellett létrehozni egy táblázatot olyan formában, amely beilleszthető/feltölthető ide (http://interm.gtk.gau.hu/lps/olap5/olap_m_csak.php3)
+
**A következő URL-en (http://interm.gtk.gau.hu/lps/olap5/olap_m_csak.php3) létrehozott táblázat feltöltésére rendelkezésünkre áll az itt elérhető (http://www.akii.hu/gazdel/stat/halaszat/togazdasag_mutatoi/togazdasagi_uzemi_halterm_01.htm) beillesztendő táblázat
  
 
=problémák=
 
=problémák=
*Az alapprobléma abból indul, hogy a rendelkezésre álló táblázat tartalmaz olyan rekordokat, amiket nem tudunk beilleszteni a meglévő kimutatásunkba. Ez még a kisebb, áthidalhatónak tűnő baj.
+
#Az alapprobléma abból indul, hogy a beillesztendő táblázat tartalmaz olyan rekordokat, amiket nem tudunk beilleszteni a meglévő kimutatásunkba (pl.: üzemelő tóterület, intenzív termelésnél lehalászott étkezési hal).
*Az viszont már kevésbé áthidalható, hogy a rendelkezésre álló táblázat majdnem minden logikát nélkülöz, és hierarchikusan rosszul felépített. Egymással egyenrangúan létrehozott oszlopok a logika szerint alá/fölé rendeltségi viszonyban vannak. Pl.: az angolna, afrikai harcsa és a tokféle egyenrangú a ragadozóval.
+
#A beillesztendő táblázat majdnem minden logikát nélkülöz, és hierarchikusan rosszul felépített. Egymással egyenrangúan létrehozott oszlopok a logika szerint alá/fölé rendeltségi viszonyban vannak. Pl.: az angolna, afrikai harcsa és a tokféle egyenrangú a ragadozóval.
**1, A fent említett kategóriák halfajták, a ragadozó viszont nem.
+
## A fent említett kategóriák halfajták, a ragadozó viszont nem. Ezeknek a fajtáknak a ragadozók kategórián belül lenne a helyük.
**2,
+
## Nem tudjuk, hogy a cellákban lévő - jel mit jelent. Lehet "nulla" és lehet "nincs adat".
 +
## Első ránézésre nem egyértelmű, hogy a ragadozók mennyiségének része-e például a tokfélék mennyisége.
  
 
=megoldási javaslatok=
 
=megoldási javaslatok=
 +
Az 1. probléma legegyszerűbb megoldásának az tűnik, ha nem próbáljuk beilleszteni a létrehozott táblázatunkba.
 +
 +
A 2.3. probléma ellenőrizhető, ha kiszámoljuk, hogy az összesen oszlop az elötte lévő oszlopok összeadásából származik-e.
 +
Ezzel csak annyi a probléma, hogy nem azért nézegetjük a beillesztendő táblázatot, hogy ellenőrizzük, hanem hogy használjuk.
 +
[[Kategória:GYIK]]

A lap jelenlegi, 2008. február 3., 12:45-kori változata

kiindulási helyzet

problémák

  1. Az alapprobléma abból indul, hogy a beillesztendő táblázat tartalmaz olyan rekordokat, amiket nem tudunk beilleszteni a meglévő kimutatásunkba (pl.: üzemelő tóterület, intenzív termelésnél lehalászott étkezési hal).
  2. A beillesztendő táblázat majdnem minden logikát nélkülöz, és hierarchikusan rosszul felépített. Egymással egyenrangúan létrehozott oszlopok a logika szerint alá/fölé rendeltségi viszonyban vannak. Pl.: az angolna, afrikai harcsa és a tokféle egyenrangú a ragadozóval.
    1. A fent említett kategóriák halfajták, a ragadozó viszont nem. Ezeknek a fajtáknak a ragadozók kategórián belül lenne a helyük.
    2. Nem tudjuk, hogy a cellákban lévő - jel mit jelent. Lehet "nulla" és lehet "nincs adat".
    3. Első ránézésre nem egyértelmű, hogy a ragadozók mennyiségének része-e például a tokfélék mennyisége.

megoldási javaslatok

Az 1. probléma legegyszerűbb megoldásának az tűnik, ha nem próbáljuk beilleszteni a létrehozott táblázatunkba.

A 2.3. probléma ellenőrizhető, ha kiszámoljuk, hogy az összesen oszlop az elötte lévő oszlopok összeadásából származik-e. Ezzel csak annyi a probléma, hogy nem azért nézegetjük a beillesztendő táblázatot, hogy ellenőrizzük, hanem hogy használjuk.