„Vita:Adatvagyon-gazdálkodás” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Adatvagyon-gazdálkodás: (új szakasz))
 
(11 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
*Minden hivatkozast a kataloguson keresztul kell megadni.
+
A tantárgy neve: On-line kommunikáció
*Hivatkozas csak a torteneti modulben lehet.
 
*Nem csak miau-dokumentum kell a torteneti modulba.
 
*A 2. tesztkerdes nem teszt jellegu...
 
*http://nws.iif.hu/ncd2003/docs/ehu/EHU-11.htm - ebben sincs ellentmondasra utalo felvetes? (teljes dokumentum: http://miau.gau.hu/miau/58/e-korm-zaro.doc)
 
*Tajekoztato az elvarasokrol: http://miau.gau.hu/nappalos/2005osz/ginf2005osz.doc
 
  
== Adatvagyon-gazdálkodás  ==
+
Követelmények: Az tantárgy elsajátításához elsősorban szükséges, hogy a tanuló tisztában legyen az eddigi tudásával. Az elégséges eléréséhez elsősorban meg kell jelennie az órán, ezen felül kreatív és a munkát elősegítő hozzászólásokkal kell segítenie a haladást. Természetesen az órán nem csak az interneten "csevegünk", mint arra sokat asszociáltak az első elolvasásra.
 
+
A jeleshez el kell sajátítani az információ brókerkedés mibenlétét.A tananyag segít abban, hogy felhívja a figyelmet a diákoknak arra, hogy nem csupán egy bemagolt anyag megszerzésére kell törekedni. Hanem használható tudást kell megszerezni. Az órán tanultakat,illetve a feladatban leírtakat a tanuló használni tudja majd, sőt használnia kell majd a szakdolgozatában illetve leendő munkahelyén.
követelményrendszer
+
Az jeles eléréséhez nem csupán egy problémát kellet megoldani, vagy jellemezni, hanem az információt kellett átláthatóvá tenni.
    Adatforrás(ok): URL (ahol legalább részlegesen adott): objektumok, attribútumok, adatvagyon mérete, ...
+
Ki kellett szűrni a fölösleges információt, fel kellett tüntetni a forrást, a kitűzött problémára tett javaslatokat illetve a megoldáshoz kellett minél közelebb kerülni.
    Célcsoport(ok): felhasználók és hatóságok szerepe
+
A követelményeket legrövidebben így tudnám megfogalmazni. Bár nem tértem ki azokra a órai feladatokra (beszállító hibák strukturálása, adatbázisok megfigyelése, közhasznú adatok, föltárni az ismereteket) melyek nagy segítséget nyújtottak a feladat megoldására, illetve arra a rejtett követelményre melynek az volt a lényege, hogy a tanuló megtanuljon csapatban dolgozni. Hiszen a közös feladatokat elég nehéz volt megoldani.
    Technológiák (ma): kritikus és hasznos aspektusok az adatkezelésben (vö. best practice)
 
    OLAP: hiányzó lépések (munkakörök, feladatok), vagyis a best practice meghaladásának kísérlete
 
    Ellenőrzési lehetőségek (OAM paraméterei)
 
    Mire lenne jó az adatvagyon (üzleti modell)
 
 
 
(Online) szakértői rendszerek készítése során felmerült problémák tisztázása, online hasonlóságelemzés filozófiájának és lépéseinek ismertetése, IQ-teszt már létező hasonlóságelemzési feladatok alapján: Milyen találati arányt ér el egy hallgató n darab OAM alapján intuitív módon arra a kérdésre, vajon mely objektumok számítanak előnyösnek, egyensúlyinak és hátrányosnak (utólagos elemzésekhez képest)?
 
 
 
Létező online szakértői rendszerek kombinatorikai terének visszafejtése, ill. szakértői rendszer elemeinek beazonosítása szöveges dokumentumokból, szakértői rendszerek offline kivitelezése (szűréssel és kombipanellel) Félévi részfeladat: min. 5 X-attribútumos, min. 32 soros, valós kombinatorikai tér feltárása (pl. szakkönyv, joganyag) és elkészítése, ill. létező online szakértői rendszerek visszafejtése (határidő: következő órára, email-ben leadva) Valós döntési (kiválasztási) probléma előkészítése az online hasonlóságelemzések kivitelezését megalapozandó
 

A lap jelenlegi, 2009. január 9., 11:23-kori változata

A tantárgy neve: On-line kommunikáció

Követelmények: Az tantárgy elsajátításához elsősorban szükséges, hogy a tanuló tisztában legyen az eddigi tudásával. Az elégséges eléréséhez elsősorban meg kell jelennie az órán, ezen felül kreatív és a munkát elősegítő hozzászólásokkal kell segítenie a haladást. Természetesen az órán nem csak az interneten "csevegünk", mint arra sokat asszociáltak az első elolvasásra. A jeleshez el kell sajátítani az információ brókerkedés mibenlétét.A tananyag segít abban, hogy felhívja a figyelmet a diákoknak arra, hogy nem csupán egy bemagolt anyag megszerzésére kell törekedni. Hanem használható tudást kell megszerezni. Az órán tanultakat,illetve a feladatban leírtakat a tanuló használni tudja majd, sőt használnia kell majd a szakdolgozatában illetve leendő munkahelyén. Az jeles eléréséhez nem csupán egy problémát kellet megoldani, vagy jellemezni, hanem az információt kellett átláthatóvá tenni. Ki kellett szűrni a fölösleges információt, fel kellett tüntetni a forrást, a kitűzött problémára tett javaslatokat illetve a megoldáshoz kellett minél közelebb kerülni. A követelményeket legrövidebben így tudnám megfogalmazni. Bár nem tértem ki azokra a órai feladatokra (beszállító hibák strukturálása, adatbázisok megfigyelése, közhasznú adatok, föltárni az ismereteket) melyek nagy segítséget nyújtottak a feladat megoldására, illetve arra a rejtett követelményre melynek az volt a lényege, hogy a tanuló megtanuljon csapatban dolgozni. Hiszen a közös feladatokat elég nehéz volt megoldani.