„Vita:Adatvagyon-gazdalkodas24” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Új oldal, tartalma: „Kommunikációs rendszerek és hálózatok tantárgy Követelmények: Jeles (5) osztályzatot az a hallgató kap aki az órán való aktívan részt vesz, kérdéseit é...”)
 
 
(11 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
Kommunikációs rendszerek és hálózatok tantárgy  
+
== Kommunikációs rendszerek és hálózatok tantárgy ==
Követelmények:
 
Jeles (5) osztályzatot az a hallgató kap aki az órán való aktívan részt vesz, kérdéseit értelmes egész mondatokban teszi fel, házi feladatát időben leadja remélhetőleg hibátlanul.
 
Tanári gépen való munka esetén mindig magyarázattal segítem társaimat, hogy megértsék mit is csinálok éppen. A jeles osztályzatért tisztában kell lenni a tantárgy követelményeivel, elsősorban megérteni és ha lehetséges tudni is az esetleges idegen informatikai szakszavak jelentését. Amennyiben a tantárgyat gyakorlatban is el tudom sajátítani és a későbbiekben a a tudásomat kamatoztatni is tudom ugyancsak megérdemli a A kulcsszavakat (kommunikációs hálózatok,rendszerek,stb.) felismerése és megértése. Saját hibám felismerése, kérdés feltevése,különböző támogatások felismerése,szakértői rendszer felismerése, probléma megkeresése és megoldása. A hallgató legyen képes az informatikai eszközök hatékony alkalmazásával növelni az oktatás színvonalát és eredményességét. A tanórákon alkalmazza helyesen a korszerű szemléltetést és prezentációt lehetővé tevő eszközöket. A modern és elektronikus információforrásokat használja fel szakmai ismereteinek szinten tartására,bővítésére. A megszerzett tárgyi ismeretek mellett az új technológiák, felhasználói eszközök önálló megismerésével tudásának fenntartása. A hallgató legyen képes az informatika szaknyelvének célszerű használatára, kifejezésmódjában törekedjen a szakszavak helyes magyar alkalmazására. Szavak magyarázata. Weboldalak helyes használata, és feldolgozása. Tudnom kell,hogy mi vár el szakértői rendszert. Ábra, ábra kritikája, példa bemutatása.
 
  
(4) osztályzat: az órán való részvétel, odafigyelés,jelentkezés és aktív részvétel. Az információforrások felhasználása szakmai ismereteinek szinten tartása,bővítése.  
+
 
Közepes (3) osztályzat: az órán való részvétel, ha valamit esetleg nem értek,szólok, illetve segítséget kérek. A feladatmegoldásoknál kevésbé vagyok aktív,de tiszteletben tartom a társaimat, és meghallgatom őket.  
+
==  A szakértői rendszer elvárásai: ==
Elégséges (2) osztályzat: A feladatot megcsinálom,több-kevesebb hibával,de nem járok be órára (bár a gyakorlat kötelező),akkor az osztályzatom elégséges lesz/lehet. A feladatról csak sejtésem van
+
*- Ábra, ábra kritikája, példa bemutatása
 +
*- Lábjegyzet
 +
*- Ugrópont (URL hiperhivatkozás)
 +
*- Vesd össze
 +
*- Lásd
 +
*- Lexikon (Miau Wiki speciális, mint pl az online kommunikáció tantárgy vizsgafeladata)
 +
*- Tartalomjegyzék
 +
*- Tárgymutató
 +
*- Képek
 +
*- Képaláírások
 +
*- Videók
 +
*- Animációk
 +
*- Hanganyagok
 +
 
 +
 
 +
== Követelmények: ==
 +
 +
 
 +
* '''Jeles (5)''' osztályzatot az a hallgató kap aki az órán való aktívan részt vesz, kérdéseit értelmes egész mondatokban teszi fel, házi feladatát időben leadja remélhetőleg hibátlanul.
 +
Tanári gépen való munka esetén mindig magyarázattal segíti társait, hogy megértsék mit is csinál éppen. A jeles osztályzatért tisztában kell lenni a tantárgy követelményeivel, elsősorban megérteni és ha lehetséges tudni is az esetleges idegen informatikai szakszavak jelentését. Amennyiben a tantárgyat gyakorlatban is el tudja sajátítani és a későbbiekben a tudását kamatoztatni is tudja ugyancsak megérdemli a jeles osztályzatot.
 +
A kulcsszavakat (kommunikációs hálózatok,rendszerek,stb.) felismerési és megérti.
 +
Felismeri hibáit és a különböző támogatásokat, szakértői rendszereket, megkeresi és megoldja a problémákat.
 +
A hallgatónak képesnek kell lennie az informatikai eszközök hatékony alkalmazásával növelni az oktatás színvonalát és eredményességét, ezzel is segítve társai munkáját.
 +
A tanórákon helyesen kell alkalmaznia a korszerű szemléltetést és prezentációt lehetővé tevő eszközöket. A modern és elektronikus információforrásokat fel kell használnia szakmai ismereteinek szinten tartására,bővítésére.
 +
A megszerzett tárgyi ismeretek mellett az új technológiák, felhasználói eszközök önálló megismerésével tudásának fenntartása. A hallgatónak képesnek kell lennie az informatika szaknyelvének célszerű használatára, kifejezésmódjában törekedjen a szakszavak helyes magyar alkalmazására. Szavak magyarázata. Weboldalak helyes használata, és feldolgozása. Tudnia kell,hogy mit vár el a szakértői rendszert.
 +
 
 +
* '''Jó (4)''' osztályzatot az a hallgató kaphat, aki aktívan részt vett az órákon, odafigyelt.  Az információforrásokat felhasználta, szakmai ismereteit szinten tartotta és bővítette.
 +
 
 +
* '''Közepes (3)''' osztályzatot az a hallgató kaphat, aki részt vett az órán, ha nem értett valamit, akkor segítséget kért. Ha kevésbé volt aktív a feladatoknál, de azokat mindig figyelemmel kísérte és képességeihez mérten próbálta megérteni.
 +
 
 +
* '''Elégséges (2)''' osztályzatot az a hallható kaphat, aki a csak sejti, hogy milyen módon lesz az adatból szakértői rendszer.
 +
 
 +
*''' Elégtelen (1)''' osztályzatot az a hallgató kap aki a fenti követelmények egyikének sem tett eleget, illetve nem éri el a minimálális szintet.

A lap jelenlegi, 2009. január 9., 11:39-kori változata

Kommunikációs rendszerek és hálózatok tantárgy

A szakértői rendszer elvárásai:

  • - Ábra, ábra kritikája, példa bemutatása
  • - Lábjegyzet
  • - Ugrópont (URL hiperhivatkozás)
  • - Vesd össze
  • - Lásd
  • - Lexikon (Miau Wiki speciális, mint pl az online kommunikáció tantárgy vizsgafeladata)
  • - Tartalomjegyzék
  • - Tárgymutató
  • - Képek
  • - Képaláírások
  • - Videók
  • - Animációk
  • - Hanganyagok


Követelmények:

  • Jeles (5) osztályzatot az a hallgató kap aki az órán való aktívan részt vesz, kérdéseit értelmes egész mondatokban teszi fel, házi feladatát időben leadja remélhetőleg hibátlanul.

Tanári gépen való munka esetén mindig magyarázattal segíti társait, hogy megértsék mit is csinál éppen. A jeles osztályzatért tisztában kell lenni a tantárgy követelményeivel, elsősorban megérteni és ha lehetséges tudni is az esetleges idegen informatikai szakszavak jelentését. Amennyiben a tantárgyat gyakorlatban is el tudja sajátítani és a későbbiekben a tudását kamatoztatni is tudja ugyancsak megérdemli a jeles osztályzatot. A kulcsszavakat (kommunikációs hálózatok,rendszerek,stb.) felismerési és megérti. Felismeri hibáit és a különböző támogatásokat, szakértői rendszereket, megkeresi és megoldja a problémákat. A hallgatónak képesnek kell lennie az informatikai eszközök hatékony alkalmazásával növelni az oktatás színvonalát és eredményességét, ezzel is segítve társai munkáját. A tanórákon helyesen kell alkalmaznia a korszerű szemléltetést és prezentációt lehetővé tevő eszközöket. A modern és elektronikus információforrásokat fel kell használnia szakmai ismereteinek szinten tartására,bővítésére. A megszerzett tárgyi ismeretek mellett az új technológiák, felhasználói eszközök önálló megismerésével tudásának fenntartása. A hallgatónak képesnek kell lennie az informatika szaknyelvének célszerű használatára, kifejezésmódjában törekedjen a szakszavak helyes magyar alkalmazására. Szavak magyarázata. Weboldalak helyes használata, és feldolgozása. Tudnia kell,hogy mit vár el a szakértői rendszert.

  • Jó (4) osztályzatot az a hallgató kaphat, aki aktívan részt vett az órákon, odafigyelt. Az információforrásokat felhasználta, szakmai ismereteit szinten tartotta és bővítette.
  • Közepes (3) osztályzatot az a hallgató kaphat, aki részt vett az órán, ha nem értett valamit, akkor segítséget kért. Ha kevésbé volt aktív a feladatoknál, de azokat mindig figyelemmel kísérte és képességeihez mérten próbálta megérteni.
  • Elégséges (2) osztályzatot az a hallható kaphat, aki a csak sejti, hogy milyen módon lesz az adatból szakértői rendszer.
  • Elégtelen (1) osztályzatot az a hallgató kap aki a fenti követelmények egyikének sem tett eleget, illetve nem éri el a minimálális szintet.