„HR:ügyfelszolgalat kivalasztas” változatai közötti eltérés
(→Objektumok (sorok)) |
(→Objektumok (sorok)) |
||
24. sor: | 24. sor: | ||
Az adott állásra jelentkezők neve (természetesen a nevek fiktívek) | Az adott állásra jelentkezők neve (természetesen a nevek fiktívek) | ||
− | + | • Fülig Jimmy | |
+ | |||
• Vanek Úr | • Vanek Úr | ||
+ | |||
• Gorcsev Iván | • Gorcsev Iván | ||
+ | |||
• Nagy Levin | • Nagy Levin | ||
+ | |||
• Senki Alfonz | • Senki Alfonz | ||
− | |||
==Attribútumok (X, Y oszlopok)== | ==Attribútumok (X, Y oszlopok)== |
A lap 2010. január 30., 23:19-kori változata
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Telefonos ügyfélszolgálati kollégák kiválásztását segítő eszközrendszer, mely a hasonlóságelemzést hívja segítségül a toborzás során.
A feladat előtörténete
Egy informatikai ügyfélszolgálaton dolgozom, ahol az éves kb 25-30%-os fluktuáció miatt a gyors, hatékony és megbízható kiválasztási folyamat fontos szerepet játszik.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
A kiválasztandó jelöltek közül egy 1 napos ún assessment center (AC) során szelektáljuk a felvételt nyerő új kollégákat. Az AC során a jelöltek több kompetenciáját is "mérjük"/értékeljük egyéni/csoportos szóbeli és írásbeli feladatok teljesítése során. Az AC-n több vezető és HR kiválasztási szakértő egy kiérékelési ív segítségével értékeli menet közben a jelöltek kompetenciáit. Az értékelés két íven történik - értelemszerűen a jelöltet a csoportos szituációk során a "csoportos kiértékelő" íven, az egyéni szituációk során pedig az "egyéni kiértékelő" íven értékeljük.
A szituációs/egyéni interjúk után a rendezvény első része véget ér a jelöltek távoznak, Ezután az értékelőlapokon adott 1-5 pontszámokat minden jelöltre összegezzük, az elért pontszámok szolgálnak döntési inputként, minden egyes jelöltnél e pontszámok és a megfigyelők szöveges értékelése után történik a felvételről döntés Az összesítés manuálisan zajlik.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Objektumok (sorok)
Az adott állásra jelentkezők neve (természetesen a nevek fiktívek)
• Fülig Jimmy
• Vanek Úr
• Gorcsev Iván
• Nagy Levin
• Senki Alfonz