„2008:Hiányzások” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A válaszokat befolyásoló tényezők)
(Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY))
38. sor: 38. sor:
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
  
Az eredmények alapján a 20-30 éves korosztály inkább egyszerre, több napot hiányzik, míg a 40-50-es korosztály többször hiányzik, de csak 1-2 napokat egyszerre. Persze sajnos van olyan, aki egész hónapban hiányzott betegsége miatt, de remélhetőleg ez nem tartozik a jellemző hiányzásai közé, így őt jelen esetben célszerű figyelmen kívül hagyni. Jellemzően a nők hiányoznak többet, ami adódhat a gyermeknevelésből adódó kényszer hiányzásokból is.
+
Az eredmény számomra meglepő. A 4 vizsgált tényezőből a lineáris közelítés segítségével gyakorlatilag az derült ki, hogy a legmeghatározóbb tényező a cégnél eltöltött idő és nem releváns az életkor ill. az, hogy a munkavállaló férfi-e vagy nő.
E szerint például 4 csoportba oszthatjuk a munkavállalókat a hiányzásaik valószínűsége szerint:
 
1. 20-30 éves nők
 
2. 20-30 éves férfiak
 
3. 40-50 éves nők
 
4. 40-50 éves férfiak
 
 
 
Perzse ez ennyi adatból ténylegesen nem állítható fel, valamint komoly hátulütője a dolognak, ha ezt egy kölcsönbevevő megnézi, azt mondja, nem vesz fel 20-30 éves nőket, hiszen ők sokat, és sokszor hiányoznak. E miatt lenne érdemes még a teljesítményt is egy külön vizsgálati szempontként figyelembe venni.
 
  
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=

A lap 2010. július 15., 19:43-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Veszteségidők vizsgálata egy munkaerő-kölcsönző kft 30 dolgozójánál 2010-ben, az életkor, nem, és a cégnél eltöltött idő függvényében.

A feladat előtörténete

Munkaerő kölcsönző cégnél dolgozom projektvezetőként több mint 10 éve. Választ keresek a hiányzások miértjére és arra, hogy van-e összefüggés az életkor, a nem és a cégnél eltöltött idő alapján a hiányzás mértéke között.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Jelenleg egy Kölcsönbevevő cégnél dolgozó munkavállalóink hiányzásait vizsgálom. Alapfelvetésem, hogy az életkor és a nem, szoros összefüggésben áll a hiányzások mértékével - csakúgy - mint a cégnél eltöltött idő. Több mint 10 tapasztalata azt mondatja velem, hogy inkább a fiatalabb, meggondolatlan, kevés ideje a cégnél dolgozó hölgy munkatársak hiányzási rátája a magasabb. Ez szigorúan csak a saját privát véleményem.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A munkavállalóink jelenléti ívéből gyűjtöttem ki a hiányzásokat, és dolgoztam fel. Így ismert a munkavállaló neve, neme, életkora, hiányzásainak napjai, mértéke, és oka. Ezen jellegű információ gyakorlatilag mindig rendelkezésemre állnak.

A feladat által érintett célcsoportok

A célcsoport elsősorban a cég, ahol dolgozom, másodsorban a cégek akiknek szolgáltatunk, de leginkább a saját munkám megkönnyítése.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Ha sikerül összefüggést találni az életkor, a nem és a cégné eltöltött idő függvényében a hiányzások között, az nagyban megkönnyítené a jövőben az "ideális" munkatárs kiválasztását.


A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A jelenléti ívekből kigyűjtöttem a munkavállalók következő adatait: - név (amit most kóddal helyettesítettem) - születési idő - hiányzás kezdete, vége - hiányzás oka Bérszámfejtő kolléganőmet megkértem, hogy a munkába állás dátumával egészítse ki táblázatomat. E táblázatból készítettem kimutatást, majd COCO elemzést, lineáris közelítést.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Az eredmény számomra meglepő. A 4 vizsgált tényezőből a lineáris közelítés segítségével gyakorlatilag az derült ki, hogy a legmeghatározóbb tényező a cégnél eltöltött idő és nem releváns az életkor ill. az, hogy a munkavállaló férfi-e vagy nő.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A következő következtetéseket vontam le:

- Egy termelő cégnél egy feladatra célszerű két különböző korosztály képviselőjét betanítani.

- Amennyiben a feladat minősége engedi, egy női munkaerő feladatát tudja ellátni egy férfi is, és fordítva.

A feladat mélyebbre menő vizsgálatokat kívánna, de úgy gondolom, egy ilyen részletes elemzés elvégzése, és eredményeinek figyelembe vétele gördülékenyebbé teheti a termelő cégek munkáját.

Érdemes lenne egy teljes éven át gyűjteni az adatokat, beleértve a munkahelyi teljesítményt is, és ezek alapján egy újabb kimutatást készíteni.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet