„Mobilszolgáltatók antennái” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
1. sor: 1. sor:
 
Tartalomjegyzék [elrejtés]
 
Tartalomjegyzék [elrejtés]
 
1 Forrás
 
1 Forrás
2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
+
 
 +
2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe:
 +
Munkaerő- a mérnökök kiválasztása
 +
 
 
3 A feladat előtörténete
 
3 A feladat előtörténete
 +
 +
Ezt az ötletet új munkahelyem ihlette, ahol most jelenleg kettő hete dolgozom, mint humán-erőforrás asszisztens. Munkakörömben lévő feladataim a mérnökök toborzása, kiválasztása és interjúztatása lesz. Nagyon nagy felelősség tudható a HR szakember döntésein, hiszen mi állapítjuk meg, hogy a munkavállaló alkalmas e a pozíció betöltésére, vagy sem, és ezáltal úgy gondolom emberek sorsa dől el a kezünk alatt, hiszen számukra a munka jövedelmet és megélhetést jelent.  Fontos egy cég számára, hogy meghatározza, hogy az adott munkakör betöltéséhez milyen tulajdonságokkal, kompetenciákkal kell rendelkeznie egy munkavállalónak a munkakör betöltéséhez.
 +
 
4 A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája
 
4 A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája
 +
 +
Az interjúztatás a jelöltek regisztrálása adatbázisunkban, illetve konkrétan a pozícióra elküldött önéletrajzokkal kezdődik, valamely mérnöki pozícióra. Természetesen más pozíciók is vannak fejvadász cégünknél, de ezek jelenleg nem relevánsak. A regisztrálást követően a saját vállalatirányítási rendszerünk jelez nekünk e-mailben. Ezt követően elemezzük a jelöltet. Általában a következő szempontok szerint:
 +
 +
Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem.
 +
Ha az Ügyvezető Igazgatónő, aki kifejezetten utálja, ha így szólítjuk, tehát ezek után: kolléganő úgy látja releváns a pozícióra, behívjuk interjúra, ahol személyesen van alkalma bemutatkozni. Tehát a fent felsorolt szempontok alapján fogom elemezni a 10 jelöltet, akik folyamatmérnöki pozícióra jelentkeztek, és vonok következtetést, az alkalmasságra vonatkozóan.
 +
A pontozást úgy fogom alkalmazni, hogy ami a rangsor elején található, tehát jelenesetben az iskolázottság, az kapja a legnagyobb pontszámot, ha egyetemi végzettsége van: 13 pont, ha főiskolai: 12 pont. A nyelvtudásnál akkor kap 11 és 10 pontot is, ha mindkettő nyelvet tudja beszélni. Lakhely szempontjából fontos, hogy 30 km-en belül lakjon, így nem kell albérleti, vagy magasabb utazási költséget fizetni. A cég kikötötte az autóipari tapasztalatot, így ha az van 7 pont, ha nincs 6 pont. A fizetési bérigényt az interjú alkalmával kérdezzük meg, jelenesetben bruttó: 500. e Ft, tehát, ha ez alatt, vagy ennyit kér a jelölt 5 pont, ha nem 4 pont. Szinte egyértelmű a számítógépes ismeret, így biztos vagyok benne, hogy mindenki meg fogja kapni az ennek megfelelő 3 pontot. A nem esetében, a cég elsősorban férfiak jelentkezését várja, ezért az 2 pont, a nő 1 pont.
 +
Fontos kiemelni, hogy nem mindegy milyen mérnököt keresünk, mert minden pozícióhoz, más kompetenciák szükségesek. A könnyebb értelmezés szerint leírom a pozíció leírást. Én most folyamatmérnököket keresek, egy Tatabányai céghez:
 +
 +
Az új munkatárs feladatai:
 +
• Elsődleges feladata a gyártási- és a gyártást támogató folyamatok hatékony tervezése, működtetése és hatékonyságuk növelése;
 +
• Folyamatszemlélet integrálása a javítási folyamatokba;
 +
• "Just in time" folyamatok optimalizálása /megfelelő tételeknek (gyártásban lévő objektumoknak) a kívánt (előírt) mennyiségben és minőségben, a megfelelő helyen és a megfelelő időben ott kell lennie/;
 +
• Folyamatok hatékonyságának mérése /mérési mód, mutatószámok meghatározása, eltérések elemzése stb./
 +
• Gyártásközi selejt csökkentése, gépképességi vizsgálatokban való aktív részvétel;
 +
• Projektmunkában való aktív részvétel (gyártástechnológia folyamatos fejlesztése, termelési folyamatot érintő intézkedések meghozatala, kapcsolattartás a beszállítókkal, gépek, berendezések beszerzése stb);
 +
• Hiba elemzése és hiba elhárítása a gyártási folyamatban;
 +
• Helyi szabványok létrehozása, azok felügyelete;
 +
• 3 fős projekt team irányítása.
 +
 +
 +
A pozíció betöltéséhez szükséges végzettségek, tapasztalatok és ismeretek:
 +
• Gépészmérnöki végzettség
 +
• Legalább 2-3 éves tapasztalat folyamatmérnöki/vezetői pozícióban
 +
• Kommunikációs angol v. német nyelvtudás
 +
 +
Előnyt jelent:
 +
• Autóipari tapasztalat
 +
• LEAN ismeret
 +
 +
Az ideális pályázó:
 +
• Fontos ennél a pozíciónál a folyamatszemlélet, rendszerben gondolkodás, hiszen vezető mérnökként meghatározó feladata és szerepe lesz a termelésben. Fontos a logikus és határozott gondolkodásmód. A cég kultúráját tekintve fontos személyiségjegy a szorgalom és lojalitás.
 +
 +
 
5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)  
 
5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)  
 +
 +
Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem.
 +
 
5.1 Objektumok (sorok)
 
5.1 Objektumok (sorok)
 +
 +
Jelölt 1
 +
Jelölt 2
 +
Jelölt 3
 +
Jelölt 4
 +
Jelölt 5
 +
Jelölt 6
 +
Jelölt 7
 +
Jelölt 8
 +
Jelölt 9
 +
Jelölt 10
 +
 
5.2 Attribútumok (X, Y oszlopok)
 
5.2 Attribútumok (X, Y oszlopok)
 +
 
6 A feladat által érintett célcsoportok
 
6 A feladat által érintett célcsoportok
 +
 +
Dolgozatomban a mérnöki végzettséggel rendelkező munkavállalókat próbálom meg összehasonlítani különböző kompetenciák alapján.
 +
 
7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
 
7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
 
8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
 
8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A lap 2011. február 6., 10:49-kori változata

Tartalomjegyzék [elrejtés] 1 Forrás

2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe: Munkaerő- a mérnökök kiválasztása

3 A feladat előtörténete

Ezt az ötletet új munkahelyem ihlette, ahol most jelenleg kettő hete dolgozom, mint humán-erőforrás asszisztens. Munkakörömben lévő feladataim a mérnökök toborzása, kiválasztása és interjúztatása lesz. Nagyon nagy felelősség tudható a HR szakember döntésein, hiszen mi állapítjuk meg, hogy a munkavállaló alkalmas e a pozíció betöltésére, vagy sem, és ezáltal úgy gondolom emberek sorsa dől el a kezünk alatt, hiszen számukra a munka jövedelmet és megélhetést jelent. Fontos egy cég számára, hogy meghatározza, hogy az adott munkakör betöltéséhez milyen tulajdonságokkal, kompetenciákkal kell rendelkeznie egy munkavállalónak a munkakör betöltéséhez.

4 A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája

Az interjúztatás a jelöltek regisztrálása adatbázisunkban, illetve konkrétan a pozícióra elküldött önéletrajzokkal kezdődik, valamely mérnöki pozícióra. Természetesen más pozíciók is vannak fejvadász cégünknél, de ezek jelenleg nem relevánsak. A regisztrálást követően a saját vállalatirányítási rendszerünk jelez nekünk e-mailben. Ezt követően elemezzük a jelöltet. Általában a következő szempontok szerint:

Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem. Ha az Ügyvezető Igazgatónő, aki kifejezetten utálja, ha így szólítjuk, tehát ezek után: kolléganő úgy látja releváns a pozícióra, behívjuk interjúra, ahol személyesen van alkalma bemutatkozni. Tehát a fent felsorolt szempontok alapján fogom elemezni a 10 jelöltet, akik folyamatmérnöki pozícióra jelentkeztek, és vonok következtetést, az alkalmasságra vonatkozóan. A pontozást úgy fogom alkalmazni, hogy ami a rangsor elején található, tehát jelenesetben az iskolázottság, az kapja a legnagyobb pontszámot, ha egyetemi végzettsége van: 13 pont, ha főiskolai: 12 pont. A nyelvtudásnál akkor kap 11 és 10 pontot is, ha mindkettő nyelvet tudja beszélni. Lakhely szempontjából fontos, hogy 30 km-en belül lakjon, így nem kell albérleti, vagy magasabb utazási költséget fizetni. A cég kikötötte az autóipari tapasztalatot, így ha az van 7 pont, ha nincs 6 pont. A fizetési bérigényt az interjú alkalmával kérdezzük meg, jelenesetben bruttó: 500. e Ft, tehát, ha ez alatt, vagy ennyit kér a jelölt 5 pont, ha nem 4 pont. Szinte egyértelmű a számítógépes ismeret, így biztos vagyok benne, hogy mindenki meg fogja kapni az ennek megfelelő 3 pontot. A nem esetében, a cég elsősorban férfiak jelentkezését várja, ezért az 2 pont, a nő 1 pont. Fontos kiemelni, hogy nem mindegy milyen mérnököt keresünk, mert minden pozícióhoz, más kompetenciák szükségesek. A könnyebb értelmezés szerint leírom a pozíció leírást. Én most folyamatmérnököket keresek, egy Tatabányai céghez:

Az új munkatárs feladatai: • Elsődleges feladata a gyártási- és a gyártást támogató folyamatok hatékony tervezése, működtetése és hatékonyságuk növelése; • Folyamatszemlélet integrálása a javítási folyamatokba; • "Just in time" folyamatok optimalizálása /megfelelő tételeknek (gyártásban lévő objektumoknak) a kívánt (előírt) mennyiségben és minőségben, a megfelelő helyen és a megfelelő időben ott kell lennie/; • Folyamatok hatékonyságának mérése /mérési mód, mutatószámok meghatározása, eltérések elemzése stb./ • Gyártásközi selejt csökkentése, gépképességi vizsgálatokban való aktív részvétel; • Projektmunkában való aktív részvétel (gyártástechnológia folyamatos fejlesztése, termelési folyamatot érintő intézkedések meghozatala, kapcsolattartás a beszállítókkal, gépek, berendezések beszerzése stb); • Hiba elemzése és hiba elhárítása a gyártási folyamatban; • Helyi szabványok létrehozása, azok felügyelete; • 3 fős projekt team irányítása. •

A pozíció betöltéséhez szükséges végzettségek, tapasztalatok és ismeretek: • Gépészmérnöki végzettség • Legalább 2-3 éves tapasztalat folyamatmérnöki/vezetői pozícióban • Kommunikációs angol v. német nyelvtudás • Előnyt jelent: • Autóipari tapasztalat • LEAN ismeret

Az ideális pályázó: • Fontos ennél a pozíciónál a folyamatszemlélet, rendszerben gondolkodás, hiszen vezető mérnökként meghatározó feladata és szerepe lesz a termelésben. Fontos a logikus és határozott gondolkodásmód. A cég kultúráját tekintve fontos személyiségjegy a szorgalom és lojalitás.


5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem.

5.1 Objektumok (sorok)

Jelölt 1 Jelölt 2 Jelölt 3 Jelölt 4 Jelölt 5 Jelölt 6 Jelölt 7 Jelölt 8 Jelölt 9 Jelölt 10

5.2 Attribútumok (X, Y oszlopok)

6 A feladat által érintett célcsoportok

Dolgozatomban a mérnöki végzettséggel rendelkező munkavállalókat próbálom meg összehasonlítani különböző kompetenciák alapján.

7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER) 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY) 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS) 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA) 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok