„Mérnökök kiválasztása” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat előtörténete)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
11. sor: 11. sor:
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 +
 +
Az interjúztatás a jelöltek regisztrálása adatbázisunkban, illetve konkrétan a pozícióra elküldött önéletrajzokkal kezdődik, valamely mérnöki pozícióra. Természetesen más pozíciók is vannak fejvadász cégünknél, de ezek jelenleg nem relevánsak. A regisztrálást követően a saját vállalatirányítási rendszerünk jelez nekünk e-mailben. Ezt követően elemezzük a jelöltet. Általában a következő szempontok szerint:
 +
Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem.
 +
Ha az Ügyvezető Igazgatónő, aki kifejezetten utálja, ha így szólítjuk, tehát ezek után: kolléganő úgy látja releváns a pozícióra, behívjuk interjúra, ahol személyesen van alkalma bemutatkozni. Tehát a fent felsorolt szempontok alapján fogom elemezni a 10 jelöltet, akik folyamatmérnöki pozícióra jelentkeztek, és vonok következtetést, az alkalmasságra vonatkozóan.
 +
A pontozást úgy fogom alkalmazni, hogy ami a rangsor elején található, tehát jelenesetben az iskolázottság, az kapja a legnagyobb pontszámot, ha egyetemi végzettsége van: 13 pont, ha főiskolai: 12 pont. A nyelvtudásnál akkor kap 11 és 10 pontot is, ha mindkettő nyelvet tudja beszélni. Lakhely szempontjából fontos, hogy 30 km-en belül lakjon, így nem kell albérleti, vagy magasabb utazási költséget fizetni. A cég kikötötte az autóipari tapasztalatot, így ha az van 7 pont, ha nincs 6 pont. A fizetési bérigényt az interjú alkalmával kérdezzük meg, jelenesetben bruttó: 500. e Ft, tehát, ha ez alatt, vagy ennyit kér a jelölt 5 pont, ha nem 4 pont. Szinte egyértelmű a számítógépes ismeret, így biztos vagyok benne, hogy mindenki meg fogja kapni az ennek megfelelő 3 pontot. A nem esetében, a cég elsősorban férfiak jelentkezését várja, ezért az 2 pont, a nő 1 pont.
 +
Fontos kiemelni, hogy nem mindegy milyen mérnököt keresünk, mert minden pozícióhoz, más kompetenciák szükségesek. A könnyebb értelmezés szerint leírom a pozíció leírást. Én most folyamatmérnököket keresek, egy Tatabányai céghez:
 +
 +
Az új munkatárs feladatai:
 +
• Elsődleges feladata a gyártási- és a gyártást támogató folyamatok hatékony tervezése, működtetése és hatékonyságuk növelése;
 +
• Folyamatszemlélet integrálása a javítási folyamatokba;
 +
• "Just in time" folyamatok optimalizálása /megfelelő tételeknek (gyártásban lévő objektumoknak) a kívánt (előírt) mennyiségben és minőségben, a megfelelő helyen és a megfelelő időben ott kell lennie/;
 +
• Folyamatok hatékonyságának mérése /mérési mód, mutatószámok meghatározása, eltérések elemzése stb./
 +
• Gyártásközi selejt csökkentése, gépképességi vizsgálatokban való aktív részvétel;
 +
• Projektmunkában való aktív részvétel (gyártástechnológia folyamatos fejlesztése, termelési folyamatot érintő intézkedések meghozatala, kapcsolattartás a beszállítókkal, gépek, berendezések beszerzése stb);
 +
• Hiba elemzése és hiba elhárítása a gyártási folyamatban;
 +
• Helyi szabványok létrehozása, azok felügyelete;
 +
• 3 fős projekt team irányítása.
 +
 +
 +
A pozíció betöltéséhez szükséges végzettségek, tapasztalatok és ismeretek:
 +
• Gépészmérnöki végzettség
 +
• Legalább 2-3 éves tapasztalat folyamatmérnöki/vezetői pozícióban
 +
• Kommunikációs angol v. német nyelvtudás
 +
 +
Előnyt jelent:
 +
• Autóipari tapasztalat
 +
• LEAN ismeret
 +
 +
Az ideális pályázó:
 +
• Fontos ennél a pozíciónál a folyamatszemlélet, rendszerben gondolkodás, hiszen vezető mérnökként meghatározó feladata és szerepe lesz a termelésben. Fontos a logikus és határozott gondolkodásmód. A cég kultúráját tekintve fontos személyiségjegy a szorgalom és lojalitás.
 +
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
==Objektumok (sorok)==
 
==Objektumok (sorok)==

A lap 2011. február 6., 14:55-kori változata

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Munkaerő-mérnökök kiválasztása

A feladat előtörténete

Ezt az ötletet új munkahelyem ihlette, ahol most jelenleg kettő hete dolgozom, mint humán-erőforrás asszisztens. Munkakörömben lévő feladataim a mérnökök toborzása, kiválasztása és interjúztatása lesz. Nagyon nagy felelősség tudható a HR szakember döntésein, hiszen mi állapítjuk meg, hogy a munkavállaló alkalmas e a pozíció betöltésére, vagy sem, és ezáltal úgy gondolom emberek sorsa dől el a kezünk alatt, hiszen számukra a munka jövedelmet és megélhetést jelent. Fontos egy cég számára, hogy meghatározza, hogy az adott munkakör betöltéséhez milyen tulajdonságokkal, kompetenciákkal kell rendelkeznie egy munkavállalónak a munkakör betöltéséhez.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az interjúztatás a jelöltek regisztrálása adatbázisunkban, illetve konkrétan a pozícióra elküldött önéletrajzokkal kezdődik, valamely mérnöki pozícióra. Természetesen más pozíciók is vannak fejvadász cégünknél, de ezek jelenleg nem relevánsak. A regisztrálást követően a saját vállalatirányítási rendszerünk jelez nekünk e-mailben. Ezt követően elemezzük a jelöltet. Általában a következő szempontok szerint: Iskolázottság, nyelvtudás, lakhely, tapasztalat, fizetési bérigény, számítógépes ismeret, nem. Ha az Ügyvezető Igazgatónő, aki kifejezetten utálja, ha így szólítjuk, tehát ezek után: kolléganő úgy látja releváns a pozícióra, behívjuk interjúra, ahol személyesen van alkalma bemutatkozni. Tehát a fent felsorolt szempontok alapján fogom elemezni a 10 jelöltet, akik folyamatmérnöki pozícióra jelentkeztek, és vonok következtetést, az alkalmasságra vonatkozóan. A pontozást úgy fogom alkalmazni, hogy ami a rangsor elején található, tehát jelenesetben az iskolázottság, az kapja a legnagyobb pontszámot, ha egyetemi végzettsége van: 13 pont, ha főiskolai: 12 pont. A nyelvtudásnál akkor kap 11 és 10 pontot is, ha mindkettő nyelvet tudja beszélni. Lakhely szempontjából fontos, hogy 30 km-en belül lakjon, így nem kell albérleti, vagy magasabb utazási költséget fizetni. A cég kikötötte az autóipari tapasztalatot, így ha az van 7 pont, ha nincs 6 pont. A fizetési bérigényt az interjú alkalmával kérdezzük meg, jelenesetben bruttó: 500. e Ft, tehát, ha ez alatt, vagy ennyit kér a jelölt 5 pont, ha nem 4 pont. Szinte egyértelmű a számítógépes ismeret, így biztos vagyok benne, hogy mindenki meg fogja kapni az ennek megfelelő 3 pontot. A nem esetében, a cég elsősorban férfiak jelentkezését várja, ezért az 2 pont, a nő 1 pont. Fontos kiemelni, hogy nem mindegy milyen mérnököt keresünk, mert minden pozícióhoz, más kompetenciák szükségesek. A könnyebb értelmezés szerint leírom a pozíció leírást. Én most folyamatmérnököket keresek, egy Tatabányai céghez:

Az új munkatárs feladatai: • Elsődleges feladata a gyártási- és a gyártást támogató folyamatok hatékony tervezése, működtetése és hatékonyságuk növelése; • Folyamatszemlélet integrálása a javítási folyamatokba; • "Just in time" folyamatok optimalizálása /megfelelő tételeknek (gyártásban lévő objektumoknak) a kívánt (előírt) mennyiségben és minőségben, a megfelelő helyen és a megfelelő időben ott kell lennie/; • Folyamatok hatékonyságának mérése /mérési mód, mutatószámok meghatározása, eltérések elemzése stb./ • Gyártásközi selejt csökkentése, gépképességi vizsgálatokban való aktív részvétel; • Projektmunkában való aktív részvétel (gyártástechnológia folyamatos fejlesztése, termelési folyamatot érintő intézkedések meghozatala, kapcsolattartás a beszállítókkal, gépek, berendezések beszerzése stb); • Hiba elemzése és hiba elhárítása a gyártási folyamatban; • Helyi szabványok létrehozása, azok felügyelete; • 3 fős projekt team irányítása. •

A pozíció betöltéséhez szükséges végzettségek, tapasztalatok és ismeretek: • Gépészmérnöki végzettség • Legalább 2-3 éves tapasztalat folyamatmérnöki/vezetői pozícióban • Kommunikációs angol v. német nyelvtudás • Előnyt jelent: • Autóipari tapasztalat • LEAN ismeret

Az ideális pályázó: • Fontos ennél a pozíciónál a folyamatszemlélet, rendszerben gondolkodás, hiszen vezető mérnökként meghatározó feladata és szerepe lesz a termelésben. Fontos a logikus és határozott gondolkodásmód. A cég kultúráját tekintve fontos személyiségjegy a szorgalom és lojalitás.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet