„Mobilszolgáltatók antennái” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Attribútumok (X, Y oszlopok))
(A feladat által érintett célcsoportok)
39. sor: 39. sor:
  
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 +
Bármilyen vállalkozás, a vállalkozáson belül vezetőség, döntéshozó és más érintő személy, aki az ERP rendszert szeretne bevezetni azért, hogy a nagytömegű, átláthatatlan adathalmaz strukturált információs rendszerként álljon a vállalati folyamatok zavartalan működésének szolgálatába.
 +
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=

A lap 2011. november 3., 21:10-kori változata

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Az ERP piacon található megoldások közötti választás, hasonlóságelemzéssel.

Forrás

[1]


A feladat előtörténete

Egy Oroszországban tevékenykedő vállalat az ERP rendszer bevezetéséről dönt. A célja az orosz ERP piacán bemutató 9 legelterjettebb megoldások közül olyanot választáni, amely legjobban beváltja a beruházott eszközöket és forrásokat.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A mai vállalatok egyik legfőbb struktúra alakító részlege az Informatika. A vállalatirányításban az egyik legnagyobb és leglátványosabb informatikai változás az ERP bevezetéséhez kapcsolódik. Az illető vállalkozás a rendszer kiválasztása érdekében mindent figyelembe vehető szempontot sorszámozta, a védső döntést a legkisebb hibapont alapján hoz (Adatlap G17:I25). Az elemzés eredményeként a vállalkozás a HansaWorld Enterprise nevű rendszer bevezetése mellett dönt. De mivel a vállalkozás nem figyelt a szempotnok eltérő fontosságát a kiválasztási folyamatot tovább érdemes folytatni.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A vizsgálat során az Oroszországi piacon legelterjettbebb 8 fejlesztő vállalkozás 9 különböző ERP rendszere kerül összehasonlításra. Az adatgyűjtés során következő nehézségekkel talalkoztam: - az ERP rendszerek forgalazók nem tüntetnek fel elég információt a hivatalos oldalákon. Ilyenkor az információt alternatív nem hivatalos oldalokon szereztem, ami természetesen kérdőjelezi az adatok hitelességét; - a költségeket különböző valutában szerepeltek, amelyiket xe.com honlap segítségével az aktuális árfolyamon euróba átváltottam; - a rendszer bevezetéséenk sebessége sok esetben intervallumban volt adva (pl. 8-10 hónap), ebben az esetben a számításba legmagasabb értéket vettem.

Objektumok (sorok)

- Business One (SAP) - E-Business Suite (Oracle) - Dynamics AX (Microsoft) - Dynamics NAV (Microsoft) - Predprijatie 8 (1C) - iScala (Epicor) - Baan (SSA) - Enterprise (HansaWorld) - Galaktika ERP (Galaktika)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Az összehasónlítás alapjáként következő attribútumok szerepelnek: 1. Az ERP rendszer bevezetésének sebessége (hónap). Iránya egy, hiszen a vállalkozás előnyben részesit azokat a rendszereket, amelynek a bevezetése gyorsabban történeik. 2. Az ERP rendszer trjesztése (bevezetések száma). Iránya nulla, ez a tényező valamilyen mértékben az ERP rendszer sierességét tükrözi és minél sikeresebb, minél szélesebb referencia köréval rendelkezik a rendszer, annál magasabb lesz a rendszer bevezetésének összköltsége. 3. Az ERP rendszer kompexitása (modulok száma). Iránya nulla, mivel a rendszer annál dragabb, minél nagyobb modul számát tartalmazza. 4. Az ERP rendszer földrájzi terjesztése (országok száma). Iránya nulla. A tényező szintén egy fájta sikeresség mutatóként értelmezhető. A rendszer minél szélesebb terjesztése, minél egyszerűbb elerhetősége a hasznalátát kényelmessébé teszi. A kényelemhez magasabb árát szokták parosulni. Így feltételezem, hogy minél szélesebb a rendszer földrájzi terjesztése, annál nagyobb bevezetési költségére kell számitani. Y oszlop: Az ERP rendszer bevezetésének költsége (euró/munkahely)

A feladat által érintett célcsoportok

Bármilyen vállalkozás, a vállalkozáson belül vezetőség, döntéshozó és más érintő személy, aki az ERP rendszert szeretne bevezetni azért, hogy a nagytömegű, átláthatatlan adathalmaz strukturált információs rendszerként álljon a vállalati folyamatok zavartalan működésének szolgálatába.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet