„Képző Intézmény Választás” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat előtörténete)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
13. sor: 13. sor:
 
Tehát az objektív, számokkal alátámasztott hasonlóság-elemzés, mely megkönnyíti a döntést, sok időt és energiát takarít meg a szakemberek számára, emellett a vezetőséggel szemben is hatásos érvrendszert biztosít, ha esetlegesen nem a legalacsonyabb óradíjú képzés megvalósítása mellett lobbizik valaki.
 
Tehát az objektív, számokkal alátámasztott hasonlóság-elemzés, mely megkönnyíti a döntést, sok időt és energiát takarít meg a szakemberek számára, emellett a vezetőséggel szemben is hatásos érvrendszert biztosít, ha esetlegesen nem a legalacsonyabb óradíjú képzés megvalósítása mellett lobbizik valaki.
  
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=  
+
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
  
 +
Az alapadatokat – vagyis a hét képző intézmény ajánlatát – egy vállalatnál dolgozó képzési specialista bocsátotta rendelkezésemre. Az ő döntésük eredményeként – mely sajnos a gazdasági válság óta egyre inkább jellemző gyakorlat a vállalatok körében – a legolcsóbb óradíjat ajánló oktatási intézmény valósította meg a képzést. Az általam kiszámolt ár/érték arány sorrendje alapján látszik, hogy ez valójában „csak” a harmadik legjobb ajánlat volt (xls fájl adatok munkalap H4-H10 cellatartomány). Az optimális választás a KI 1-es kódszámú képző intézmény lett volna, mely a harmadik legdrágább képzést ajánlotta.
 +
A magasabb képzési költség elfogadtatása a vezetőséggel nem egyszerű feladat, még akkor sem, ha a magasabb költség igazoltan többlet szolgáltatást, vagy magasabb színvonalat takar. Mivel a képzésekre, mint beruházásokra jellemző, hogy hosszú távú befektetések, melyek megtérülése hosszabb távon jelentkezik, a vezetők sok esetben nem látják megtérülőnek a magasabb költségeket.
 +
Ezért fontos egy átfogó elemzéssel alátámasztott érvelés, mely adott esetben indokolja a magasabb óradíjú képzés – és ezzel együtt a minőségi szolgáltatás megvalósítását.
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=

A lap 2012. január 26., 08:33-kori változata

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/hr_re.xlsx

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Képző intézmények ajánlatai közül a legoptimálisabb kiválasztása az ár-érték arány alapján, hasonlóság-elemzéssel.

A feladat előtörténete

A gazdasági szervezetek humán erőforrás szakembereinek feladatkörébe tartozik, hogy az adott képzési cél megvalósítására kiválasszák a legalkalmasabb képző intézményt. Mivel a képzések jelentős anyagi beruházást jelentenek a vállalatok számára, fontos, hogy a kiválasztásért felelős szakemberek megfelelő döntést hozzanak. Általános gyakorlat, hogy a beérkezett ajánlatokat különböző szempontok alapján összehasonlítják. A leggyakoribb tényezők, melyek a döntést befolyásolják: a képzés díja (óradíj), az ajánlat testre szabottsága, a megajánlott tematika, az oktató személye, a képzés időtartama és a referenciák. Annak ellenére, hogy a képzési díj a legelső és legfontosabb döntést befolyásoló tényező, nem egyértelmű, hogy a legolcsóbb képzés bizonyul a leghatékonyabbnak, mint ahogyan a legmagasabb óradíjú képzés sem jelent feltétlenül garanciát a minőségre. Tehát az objektív, számokkal alátámasztott hasonlóság-elemzés, mely megkönnyíti a döntést, sok időt és energiát takarít meg a szakemberek számára, emellett a vezetőséggel szemben is hatásos érvrendszert biztosít, ha esetlegesen nem a legalacsonyabb óradíjú képzés megvalósítása mellett lobbizik valaki.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az alapadatokat – vagyis a hét képző intézmény ajánlatát – egy vállalatnál dolgozó képzési specialista bocsátotta rendelkezésemre. Az ő döntésük eredményeként – mely sajnos a gazdasági válság óta egyre inkább jellemző gyakorlat a vállalatok körében – a legolcsóbb óradíjat ajánló oktatási intézmény valósította meg a képzést. Az általam kiszámolt ár/érték arány sorrendje alapján látszik, hogy ez valójában „csak” a harmadik legjobb ajánlat volt (xls fájl adatok munkalap H4-H10 cellatartomány). Az optimális választás a KI 1-es kódszámú képző intézmény lett volna, mely a harmadik legdrágább képzést ajánlotta. A magasabb képzési költség elfogadtatása a vezetőséggel nem egyszerű feladat, még akkor sem, ha a magasabb költség igazoltan többlet szolgáltatást, vagy magasabb színvonalat takar. Mivel a képzésekre, mint beruházásokra jellemző, hogy hosszú távú befektetések, melyek megtérülése hosszabb távon jelentkezik, a vezetők sok esetben nem látják megtérülőnek a magasabb költségeket. Ezért fontos egy átfogó elemzéssel alátámasztott érvelés, mely adott esetben indokolja a magasabb óradíjú képzés – és ezzel együtt a minőségi szolgáltatás megvalósítását.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet