„Kisteherautokék - demo” változatai közötti eltérés
Bvsb (vitalap | szerkesztései) (→Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)) |
Bvsb (vitalap | szerkesztései) (→A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése) |
||
9. sor: | 9. sor: | ||
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése= | =A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése= | ||
− | A kishaszon-gépjárművek piacán is nagy a verseny, számos gyártó jelen van, így nehéz a választás. | + | A kishaszon-gépjárművek piacán is nagy a verseny, számos gyártó jelen van, így nehéz a választás. Alkalmazottként már volt alkalmam dolgozni egy Fiat Ducato típusú kisteherautóval, amivel nagyon meg voltam elégedve, ezért hajlok rá, hogy e mellé tegyem le a voksomat. Viszont nem szeretnék az egyetlen gyakorlati tapasztalatomra hagyatkazni, hiszen nincs viszonyítási alapom, nem ismerem a többi gyártó autóját. Információkeresés során nem találtam olyan forrást, szakirodalmat, ami valamennyi gépjárművet egyszerre értékelné. Kezdő vállalkozóként számomra fontos, hogy tevékenységemet maximálisan szolgálja, megbízható, terhelhető, mobilisan felhasználható legyen és persze nem utolsó szempont a finanszírozási kérdés, hiszen új belépőként próbálnám a költségeimet a minimálisra leszorítani. |
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)= | =A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)= |
A lap 2012. február 6., 15:25-kori változata
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Kisteherautók összehasonlítása műszaki paraméterek alapján.
A feladat előtörténete
Fuvarozói vállalkozás beindítását tervezem. Az anyagi lehetőségeim és előzetesen elvégzett (nem reprezentatív) piackutatásom alapján a közepes méretű haszongépjárművek között keresem a megfelelőt.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
A kishaszon-gépjárművek piacán is nagy a verseny, számos gyártó jelen van, így nehéz a választás. Alkalmazottként már volt alkalmam dolgozni egy Fiat Ducato típusú kisteherautóval, amivel nagyon meg voltam elégedve, ezért hajlok rá, hogy e mellé tegyem le a voksomat. Viszont nem szeretnék az egyetlen gyakorlati tapasztalatomra hagyatkazni, hiszen nincs viszonyítási alapom, nem ismerem a többi gyártó autóját. Információkeresés során nem találtam olyan forrást, szakirodalmat, ami valamennyi gépjárművet egyszerre értékelné. Kezdő vállalkozóként számomra fontos, hogy tevékenységemet maximálisan szolgálja, megbízható, terhelhető, mobilisan felhasználható legyen és persze nem utolsó szempont a finanszírozási kérdés, hiszen új belépőként próbálnám a költségeimet a minimálisra leszorítani.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Objektumok (sorok)
Volkswagen Crafter, Renault Master, Peugeot Boxer, Mercedes Sprinter, Iveco Daily, Ford Transit, Fiat Ducato, Citroen Jumper
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Átlagfogyasztás, CO2-kibocsátás, Hengerűrtartalom, Teljesítmény, Összsúly, Ajtók száma, Raktér hosszúsága, Raktér magassága, Üzemeanyag típusa, Ár
A feladat által érintett célcsoportok
Vizsgálatommal segítséget probálok nyújtani mindazoknak, akik hasonló tevékenység elkezdésének küszöbén állnak és tanácstalanok a munkaeszköz típusának megválasztását illetően, illetve azoknak is, akik meglévő gépparkjukat kívánják a jövőben korszerűsíteni.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
A hasznosság számomra azt jelenti, hogy a vizsgált objektumok közül egyértelműen kiderül számomra, hogy melyik típust válasszam.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- az alapadatokat az internetről összegyűjtöttem, aztán táblázatos formába rendeztem
- PIVOT-tal ellenőriztem, hogy minden objektumot és minden attribútumot értékeltem-e
- meghatároztam az egyes attribútumok irányát (0=annál drágább, minél nagyobb az attribútum értéke, vagy 1=annál drágább, minél kisebb az attribútum értéke)
- SORSZÁM fv. segítségével ransoroltam az eredeti adatokat, majd ugyan ezt elkészítettem az értékek inverzére is
- az értékeket betöltöttem a COCO Y0-ba
- a delta értékeket (direk, inverz) HA fv-nyel ellenőriztem
- szűkítettem az attribútumokat, csak azokat futtatam újra, melyeknél a lépcső 1...8 között csökken/növekszik
- az értékeket ismét betöltöttem a COCO Y0-ba
- a szűkített futtatás után a delta értékeket ismét ellenőriztem a HA fv-nyel
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
Az első COCO futtatás után, a delta értékek ellenőrzését követően, az XLS 'Direkt' sheet P38:P45 tartományában valamennyi objektumra hiteltelen állapot keletkezett. Szűkítenem kellett a második körben a vizsgálandó objektumokat. Itt már csak azokat vettem figyelembe, hol a lépcső 1...8 között egyesével változik, kizárva azokat, ahol egyezőség tapasztalható.
A második COCO futtatás hasonló eredményhez vezetett. A 'Szűkített COCO direkt' sheet K38:K45 tartományában szintén valamennyi objektumra hiteltelen állapot keletkezett.
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
A feladat elvégzése nem vezetett eredményre, illetve az az eredmény, hogy az objektumok közül nem tudom kiválasztani a megfelelőt. Körbeérdeklődöm az ismerősök körében, hogy az egyes modellekkel kapcsolatban nekik milyen tapasztalatuk van.