„Kisvállalkozások helyzete” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
a (Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok)
 
(22 közbenső módosítás, amit egy másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
13. sor: 13. sor:
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
Saját ismereteim alapján kiválasztottam három kisvállalkozást, melyeknek a mérlegéből és eredménykimutatásából felhasznált adatok segítségével, megfelelő számítási képletek után jutottam hozzá a táblázatban található adatokhoz (xls-saját megoldás fül). Minden kapott adathoz hozzárendeltem egy ösztönös súlyértéket (xls-saját megoldás fül-D1-H1 cella). Ezzel az ösztönös súlyértékkel beszoroztam a kapott adatokat. Majd összesítettem az ösztönös hibapontot cég/év-re  vonatkozóan. Utolsó lépésként összesítettem az ösztönös hibapontokat. A legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező cég az Interface Kft. lett, tehát ez a legideálisabban működő cég. Kritikai értékelésem szerint hasonlóságelemzés alkalmazásával gyorsabban jutnánk el a feladat megoldásához és megbízhatóbb eredményt kapnánk. Az ösztönös megoldást azért tartom lassúbb megoldásnak, mert ott magamnak kell kitöltögetni a táblázatot, magamtól kell kiszámolni az adatokat, ezáltal nagyobb az elírás és az elszámolás hibalehetősége. Mivel ajánlatos minden számítást, munkát átellenőrizni mégegyszer mielőtt kiadja az ember a kezéből a munkáját, ezért ez több időt vesz igénybe, mint a hasonlóságelemzés.
+
Saját ismereteim alapján kiválasztottam három kisvállalkozást, melyeknek a mérlegéből és eredménykimutatásából felhasznált adatok segítségével, megfelelő számítási képletek után jutottam hozzá a táblázatban található adatokhoz (xls-saját megoldás fül). Minden kapott adathoz hozzárendeltem egy ösztönös súlyértéket (xls-saját megoldás fül-D1-H1 cella). Ezzel az ösztönös súlyértékkel beszoroztam a kapott adatokat. Majd összesítettem az ösztönös hibapontot cég/év-re  vonatkozóan. Utolsó lépésként összesítettem az ösztönös hibapontokat. A legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező cég az Interface Kft. lett, tehát ez a legideálisabban működő cég a saját megoldásom szerint. Coco hasonlóságelemzéssel azonban más eredményt kaptunk, hiszen a hasonlóságelemzés eredménye szerint a Juka Bt. a legideálisabban működő cég. Kritikai értékelésem szerint hasonlóságelemzés alkalmazásával gyorsabban jutnánk el a feladat megoldásához és megbízhatóbb eredményt kapnánk. Az ösztönös megoldást azért tartom lassúbb megoldásnak, mert ott magamnak kell kitöltögetni a táblázatot, magamtól kell kiszámolni az adatokat, ezáltal nagyobb az elírás és az elszámolás hibalehetősége. Mivel ajánlatos minden számítást, munkát átellenőrizni mégegyszer mielőtt kiadja az ember a kezéből a munkáját, ezért ez több időt vesz igénybe. Hasonlóságelemzés célja, hogy minél kevesebb idő alatt, minél megbízhatóbb eredményt kapjunk. A hasonlóságelemzés ötvözi az egyéb módszertanok előnyeit, illetve nagyobb elemzési rugalmasságot/hatékonyságot biztosít.
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
35. sor: 35. sor:
 
** Juka Bt. (2011)
 
** Juka Bt. (2011)
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
* Tőkeerősség %-os formában kifejezve.
+
* '''Tőkeerősség %-os formában kifejezve:'''  A saját tőke jegyzett tőkéből, tőketartalékból, eredménytartalékból, lekötött tartalékból, értékelési tartalékból és a mérleg szerinti eredményből tevődik össze. Kedvezőnek akkor tekinthető egy vállalkozás helyzete, ha a mutató növekedik. Átlagosan elfogadott, hogy ha a mutató értéke hosszabb távon 30 % alá csökken, az kritikus helyzetet idézhet elő. Ez esetben ez nem áll fönn, hiszen a tőkeerősség végig 30 % fölötti értéket mutat, tehát a cég tőkeerős. Minél alacsonyabb a tőkeerősség, annál nagyobb a cég tartozása, eladósodáa. Iránya: 0, tehát minél nagyobb a tőkeerősség, annál jobb a cég helyzete.
* Kötelezettségek részaránya %-os formában kifejezve.
+
* '''Kötelezettségek részaránya %-os formában kifejezve:'''  Kötelezettségeknek tekintjük a hátrasorolt tartozásokat, a rövid és a hosszú lejáratú tartozásokat. 70 % vagy azt meghaladó arány már igen kedvezőtlen. Ez esetben ez a mutató is megfelelő eredményeket tár elénk a céggel kapcsolatban. Minél nagyobb a kötelezettségek részaránya, annál kedvezőtlenebb a cég helyzete. Iránya: 1, tehát minél kisebb a kötelezettségek részaránya, annál jobb a cég helyzete.
* Befektetett eszközök fedezete %-os ormában kifejezve.
+
* '''Befektetett eszközök fedezete %-os ormában kifejezve:''' A mutató értéke, akkor kedvező, ha 100 % vagy magasabb. Ez a mutató abban az esetben eshet 100 % alá, ha valamilyen nagy beruházást valósított meg a cég.  Minél kisebb a befektetett eszközök fedezete, annál nagyobb beruházást valósít meg a cég. Iránya: 1, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
* Saját tőke növekedésének mértéke %-os formában kifejezve.
+
* '''Saját tőke növekedésének mértéke %-os formában kifejezve:''' Tárgyévi vagyongyarapodás mértékét mutatja. A mutatóból jól kivehető, hogy a saját tőke növekedése csökkenő tendenciát mutat. Kevesebb a haszon évről évre, kivéve a Juka Bt. Esetében. Minél kisebb a saját tőke növekedésének mértéke, annál kevesebb a haszon évről évre. Iránya: 0, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
* Likviditási gyorsráta %-os formában kifejezve.
+
* '''Likviditási gyorsráta %-os formában kifejezve:'''  A likviditási gyorsráta értéke, akkor megfelelő, ha 1,8 és 2,3 közötti értéket vesz fel. Minél kisebb a likviditási gyorsráta, annál nagyobb a fizetésképtelenség esélye. Iránya: 0, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
 +
* Irányok: Minél kisebb, illetve nagyobb Xi, annál ideálisabb a helyzet, azaz annál nagyobb az Y.
 +
* Irányok: 0-minél nagyobb, annál jobb. 1-minél kisebb, annál jobb.
  
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
54. sor: 56. sor:
 
*** Ráfordított idő: 4 óra
 
*** Ráfordított idő: 4 óra
 
*** Munkadíj (saját): 1500 Ft/óra
 
*** Munkadíj (saját): 1500 Ft/óra
**** Piaci érték várhatóan: 13000 Ft
+
*** Összes költség: 11 000 Ft
 +
**** Piaci érték várhatóan: 13000 Ft Ennyit érhet meg egy az érintett piaci szektorban tevékenykedő cég számára. Képet ad a vállalatok egymáshoz viszonyított pénzügyi helyzetéről.
 
* '''Tananyag szerinti elemzés során felmerülő költségek:'''
 
* '''Tananyag szerinti elemzés során felmerülő költségek:'''
 
** Adatok begyűjtése
 
** Adatok begyűjtése
64. sor: 67. sor:
 
*** Ráfordított idő: 2 óra
 
*** Ráfordított idő: 2 óra
 
*** Munkadíj (szakértői): 3000 Ft/óra
 
*** Munkadíj (szakértői): 3000 Ft/óra
**** Piaci érték várhatóan: 15000 Ft
+
*** Összes költség: 10000 Ft
 +
**** Piaci érték várhatóan: 20000 Ft. Ennyit érhet meg egy az érintett piaci szektorban tevékenykedő cég számára, vagy akár a piaci szektorba befektetni kívánó pénzügyi vagy egyéb intézeteknek. Nem csak a vállalatok egymáshoz viszonyított pénzügyi helyzetéről ad képet, de azok rangsorolását is elvégzi. Az elemzés alátámaszthat vagy megcáfolhat stratégiai vagy pénzügyi lépéseket is.A módszertől 100%-ban hiteles elemzési eredményt várok a korábbi tapasztalatok ismeretében.
 
Saját elemzés költségei összesen: 11000 Ft
 
Saját elemzés költségei összesen: 11000 Ft
 
Tananyag szerinti elemzés költsgei összesen: 10000 Ft
 
Tananyag szerinti elemzés költsgei összesen: 10000 Ft
 
Költségbeli eltérés a két elemzési módszer között: 1000 Ft-tal olcsóbb a tananyag szerinti.
 
Költségbeli eltérés a két elemzési módszer között: 1000 Ft-tal olcsóbb a tananyag szerinti.
4000 Ft nyereség reményében vágtam neki a feladat elvégzésének.
+
Összes különbözet: (20000-10000)-(13000-11000)=8000 Ft
 +
A tananyag szerinti megoldással várhatóan 8000 Ft-tal nagyobb hasznot érhetünk el.
 +
Ez a 8000 Ft a két megoldás közötti haszon különbözet. Ennek a 8000Ft-nak a reményében kezdek az elemzésbe.
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
80. sor: 86. sor:
  
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
A saját megoldás fül alatt jól észrevehető, hogy a legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező és legideálisabb cég az Interface Kft. lett 2007-ben. A Coco elemzés elvégeztével ugyanezt a megoldást kaptam, miszerint a legideálisabb működő cég az Inetrface Kft. 2007-ben.
+
* A saját megoldás fül alatt jól észrevehető, hogy a legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező és legideálisabb cég az Interface Kft. lett 2011-ben. A Coco elemzés elvégeztével azonban más megoldást kaptam, hiszen a legideálisabb működő cég a Juka Bt. lett.
 +
* Az Inetrface Kft. nem csak 2011-ben bizonyosult a legideálisabban működö cégnek, hanem a három általam vizsgált cég közül is az Interface Kft. lett a legjobb választás a saját elemzésem szerint. A Coco elemzés szerint a Juka Bt. A különbség a három cég között nem is kevés, hiszen:
 +
* Saját megoldás alapján:
 +
** S-King Parts Kft:
 +
*** Ösztönös hibapont cég/év:
 +
**** 2007-ben: 1993,48
 +
**** 2008-ban: 1729,05
 +
**** 2009-ben: 1745,39
 +
**** 2010-ben: 2347,74
 +
**** 2011-ben: 3290
 +
**Interface Kft:
 +
*** Ösztönös hibapont cég/év:
 +
**** 2007-ben: 1600,67
 +
**** 2008-ban: 1462,94
 +
**** 2009-ben: 1508,1
 +
**** 2010-ben: 1079,9
 +
**** 2011-ben: '''811,56'''
 +
** Juka Bt:
 +
*** Ösztönös hibapont cég/év:
 +
**** 2007-ben: 1151,24
 +
**** 2008-ban: 1177,24
 +
**** 2009-ben: 1361
 +
**** 2010-ben: 5050,38
 +
**** 2011-ben: 4038,16
 +
*** Ösztönös hibapont cég:
 +
**** S-King Parts Kft: 11105,66
 +
**** Interface kft: '''6463,17'''
 +
**** Juka Bt: 12778,02
 +
* Coco hasonlóságelemzés alapján:
 +
** S-King Parts Kft: 999985,2
 +
** Interface Kft: 1000005,2
 +
** Juka Bt: '''1000009,7'''
  
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
A Coco elemzés mindenképpen megbízhatóbb eredményt biztosít. Az elemzésből jól kivehető, hogy az általam vizsgált három kisvállalkozás közül az Interface Kft. a legideálisabb választás.
+
A Coco elemzés mindenképpen megbízhatóbb eredményt biztosít. A saját elemzésem szerint az Interface Kft. a legideálisabban működő cég, azonban a Coco hasonlóságelemzés eredménye szerint pedig a Juka Bt.
  
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
A feladat elvégzése után biztosra mondhatom, hogy egy Coco elemzést gyorsabb elvégezni, mint egy saját általam elkészített elemzést. A Coco elemzés során kapott eredmény és az általam elvégzett számítások után kapott eredmények ebben az esetben megegyeznek, azonban a Coco elemzés során biztosabb eredményre számíthatunk.
+
* A feladat elvégzése után biztosra mondhatom, hogy egy Coco elemzést gyorsabb elvégezni, mint egy saját általam elkészített elemzést. A Coco elemzés során kapott eredmény és az általam elvégzett számítások után kapott eredmények nem egyeznek meg, a Coco elemzés során biztosabb eredményre számíthatunk.Ennek oka a Coco módszer mögött álló rengeteg tapasztalat és az elemzés megismételhetősége. A Coco elemzés elvégzését követően sor került egy hitelesítési (ellenőrzési) eljárásra is, ahol a kapott eredmények 100%-ban hitelesnek bizonyultak. Mindezek okán az elemzés eredményét hitelesnek, a hasznosságát pedig teljesültnek tekintem. 
 +
* Ezzel szemben a saját megoldás eredményét befolyásolja a szubjektíven meghatározott hibapontok értéke. A megoldás eltér a tudományos alapokon végzett Coco elemzéstől, így a megoldás hasznossága számomra nem teljesült.
 +
* Mindent figyelembe véve a Coco elemzést választom, melynek a tényleges értékesítések után 8000 Ft-tal nagyobb a haszonkulcsa és ahol a hasznosság is teljesült.
  
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=
 
[https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Feladatterv:COCO:000_minta nyilatkozat és kitöltési segédlet]
 
[https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Feladatterv:COCO:000_minta nyilatkozat és kitöltési segédlet]
 +
  
 
[[Kategória:Hasonlóságelemzés_(special)]]
 
[[Kategória:Hasonlóságelemzés_(special)]]
[[Kategória:Hasonlóságelemzés_(classic)]]
+
[[Kategória:Innovatív ERP-modulok]]

A lap jelenlegi, 2013. január 17., 11:51-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Kisvállalkozások helyzete Magyarországon

A feladat előtörténete

Szakdolgozatom címe kis-és középvállalkozások menedzsmentjének, fejlődésének, versenyképességének bemutatása az S-King Parts Kft. segítségével.

Kisvállalkozások helyzetének bemutatása hasonlóságelemzéssel.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Saját ismereteim alapján kiválasztottam három kisvállalkozást, melyeknek a mérlegéből és eredménykimutatásából felhasznált adatok segítségével, megfelelő számítási képletek után jutottam hozzá a táblázatban található adatokhoz (xls-saját megoldás fül). Minden kapott adathoz hozzárendeltem egy ösztönös súlyértéket (xls-saját megoldás fül-D1-H1 cella). Ezzel az ösztönös súlyértékkel beszoroztam a kapott adatokat. Majd összesítettem az ösztönös hibapontot cég/év-re vonatkozóan. Utolsó lépésként összesítettem az ösztönös hibapontokat. A legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező cég az Interface Kft. lett, tehát ez a legideálisabban működő cég a saját megoldásom szerint. Coco hasonlóságelemzéssel azonban más eredményt kaptunk, hiszen a hasonlóságelemzés eredménye szerint a Juka Bt. a legideálisabban működő cég. Kritikai értékelésem szerint hasonlóságelemzés alkalmazásával gyorsabban jutnánk el a feladat megoldásához és megbízhatóbb eredményt kapnánk. Az ösztönös megoldást azért tartom lassúbb megoldásnak, mert ott magamnak kell kitöltögetni a táblázatot, magamtól kell kiszámolni az adatokat, ezáltal nagyobb az elírás és az elszámolás hibalehetősége. Mivel ajánlatos minden számítást, munkát átellenőrizni mégegyszer mielőtt kiadja az ember a kezéből a munkáját, ezért ez több időt vesz igénybe. Hasonlóságelemzés célja, hogy minél kevesebb idő alatt, minél megbízhatóbb eredményt kapjunk. A hasonlóságelemzés ötvözi az egyéb módszertanok előnyeit, illetve nagyobb elemzési rugalmasságot/hatékonyságot biztosít.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adatokat a www.e-beszamolo.hu oldalon található mérlegekből és eredménykimutatásokból nyertem ki.

Objektumok (sorok)

  • Cégek
    • S-king Parts Kft. (2007)
    • S-King Parts Kft. (2008)
    • S-King Parts Kft. (2009)
    • S-King Parts Kft. (2010)
    • S-King Parts Kft. (2011)
    • Interface Kft. (2007)
    • Interface Kft. (2008)
    • Interface Kft. (2009)
    • Interface Kft. (2010)
    • Interface Kft. (2011)
    • Juka Bt. (2007)
    • Juka Bt. (2008)
    • Juka Bt. (2009)
    • Juka Bt. (2010)
    • Juka Bt. (2011)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

  • Tőkeerősség %-os formában kifejezve: A saját tőke jegyzett tőkéből, tőketartalékból, eredménytartalékból, lekötött tartalékból, értékelési tartalékból és a mérleg szerinti eredményből tevődik össze. Kedvezőnek akkor tekinthető egy vállalkozás helyzete, ha a mutató növekedik. Átlagosan elfogadott, hogy ha a mutató értéke hosszabb távon 30 % alá csökken, az kritikus helyzetet idézhet elő. Ez esetben ez nem áll fönn, hiszen a tőkeerősség végig 30 % fölötti értéket mutat, tehát a cég tőkeerős. Minél alacsonyabb a tőkeerősség, annál nagyobb a cég tartozása, eladósodáa. Iránya: 0, tehát minél nagyobb a tőkeerősség, annál jobb a cég helyzete.
  • Kötelezettségek részaránya %-os formában kifejezve: Kötelezettségeknek tekintjük a hátrasorolt tartozásokat, a rövid és a hosszú lejáratú tartozásokat. 70 % vagy azt meghaladó arány már igen kedvezőtlen. Ez esetben ez a mutató is megfelelő eredményeket tár elénk a céggel kapcsolatban. Minél nagyobb a kötelezettségek részaránya, annál kedvezőtlenebb a cég helyzete. Iránya: 1, tehát minél kisebb a kötelezettségek részaránya, annál jobb a cég helyzete.
  • Befektetett eszközök fedezete %-os ormában kifejezve: A mutató értéke, akkor kedvező, ha 100 % vagy magasabb. Ez a mutató abban az esetben eshet 100 % alá, ha valamilyen nagy beruházást valósított meg a cég. Minél kisebb a befektetett eszközök fedezete, annál nagyobb beruházást valósít meg a cég. Iránya: 1, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
  • Saját tőke növekedésének mértéke %-os formában kifejezve: Tárgyévi vagyongyarapodás mértékét mutatja. A mutatóból jól kivehető, hogy a saját tőke növekedése csökkenő tendenciát mutat. Kevesebb a haszon évről évre, kivéve a Juka Bt. Esetében. Minél kisebb a saját tőke növekedésének mértéke, annál kevesebb a haszon évről évre. Iránya: 0, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
  • Likviditási gyorsráta %-os formában kifejezve: A likviditási gyorsráta értéke, akkor megfelelő, ha 1,8 és 2,3 közötti értéket vesz fel. Minél kisebb a likviditási gyorsráta, annál nagyobb a fizetésképtelenség esélye. Iránya: 0, tehát minél nagyobb, annál jobb a cég helyzete.
  • Irányok: Minél kisebb, illetve nagyobb Xi, annál ideálisabb a helyzet, azaz annál nagyobb az Y.
  • Irányok: 0-minél nagyobb, annál jobb. 1-minél kisebb, annál jobb.

A feladat által érintett célcsoportok

Az elemzés során megismert cégek tulajdonosai, akik ennek az elemzésnek köszönhetően megismerhetik a piaci helyzetüket, illetve a versenytársak helyzeteit.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

  • Saját elemzés során felmerülő költségek:
    • Adatok begyűjtése
      • Internet használat díja: 500 Ft
      • Ráfordított idő: 3 óra
      • Munkadíj (saját): 1500 Ft/óra
      • Adatok tárolásához szükséges program: 500 Ft
    • Elemzések elkészítése:
      • Ráfordított idő: 4 óra
      • Munkadíj (saját): 1500 Ft/óra
      • Összes költség: 11 000 Ft
        • Piaci érték várhatóan: 13000 Ft Ennyit érhet meg egy az érintett piaci szektorban tevékenykedő cég számára. Képet ad a vállalatok egymáshoz viszonyított pénzügyi helyzetéről.
  • Tananyag szerinti elemzés során felmerülő költségek:
    • Adatok begyűjtése
      • Internet használati díja: 500 Ft
      • Ráfordított idő: 1 óra
      • Munkadíj (szakértői): 3000 Ft/óra
      • Adatok tárolásához szükséges program: 500 Ft
    • Elemzések elkészítése:
      • Ráfordított idő: 2 óra
      • Munkadíj (szakértői): 3000 Ft/óra
      • Összes költség: 10000 Ft
        • Piaci érték várhatóan: 20000 Ft. Ennyit érhet meg egy az érintett piaci szektorban tevékenykedő cég számára, vagy akár a piaci szektorba befektetni kívánó pénzügyi vagy egyéb intézeteknek. Nem csak a vállalatok egymáshoz viszonyított pénzügyi helyzetéről ad képet, de azok rangsorolását is elvégzi. Az elemzés alátámaszthat vagy megcáfolhat stratégiai vagy pénzügyi lépéseket is.A módszertől 100%-ban hiteles elemzési eredményt várok a korábbi tapasztalatok ismeretében.

Saját elemzés költségei összesen: 11000 Ft Tananyag szerinti elemzés költsgei összesen: 10000 Ft Költségbeli eltérés a két elemzési módszer között: 1000 Ft-tal olcsóbb a tananyag szerinti. Összes különbözet: (20000-10000)-(13000-11000)=8000 Ft A tananyag szerinti megoldással várhatóan 8000 Ft-tal nagyobb hasznot érhetünk el. Ez a 8000 Ft a két megoldás közötti haszon különbözet. Ennek a 8000Ft-nak a reményében kezdek az elemzésbe.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

  • Alapadatok: ez a fül az vizsgált szempontokhoz szükséges alapvető adatokat tartalmazza %-os formában.
  • Saját megoldás: az attribútomokhoz hozzárendeletem egy ösztönös súlyértéket. Az ösztönös súlyértéket beszoroztam a kapott értékekkel. Ígí megkaptam az ösztönös hibapontot cég/év formában. Az így kapott eredmények alapján jól megállapítható, hogy melyik cég rendelkezik a legkevesebb ösztönös hibaponttal.
  • Rangsor: rangsoroltam a rendelkezésre álló adatokat sorzám függvény alkalmazásával.
  • Coco: Coco elemzés elkészítése Coco Y függvény alkalmazásával. Táblázatban szereplő adatok ellenőrzése.
  • Inverz rangsorolás: inverz rangsorolás elkészítése a a felhasznált adatok alapján a sorszám függvény ellentétes irányával.
  • Inverz: még egy Coco elemzés elvégzése, azonban itt már +1 iránnyal.
  • A kapott táblázat és eredmény ellenőrzése, értékelése, feltöltése a Miau-Wiki oldalra egy ideális szócikk kíséretében.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

  • A saját megoldás fül alatt jól észrevehető, hogy a legkisebb ösztönös hibaponttal rendelkező és legideálisabb cég az Interface Kft. lett 2011-ben. A Coco elemzés elvégeztével azonban más megoldást kaptam, hiszen a legideálisabb működő cég a Juka Bt. lett.
  • Az Inetrface Kft. nem csak 2011-ben bizonyosult a legideálisabban működö cégnek, hanem a három általam vizsgált cég közül is az Interface Kft. lett a legjobb választás a saját elemzésem szerint. A Coco elemzés szerint a Juka Bt. A különbség a három cég között nem is kevés, hiszen:
  • Saját megoldás alapján:
    • S-King Parts Kft:
      • Ösztönös hibapont cég/év:
        • 2007-ben: 1993,48
        • 2008-ban: 1729,05
        • 2009-ben: 1745,39
        • 2010-ben: 2347,74
        • 2011-ben: 3290
    • Interface Kft:
      • Ösztönös hibapont cég/év:
        • 2007-ben: 1600,67
        • 2008-ban: 1462,94
        • 2009-ben: 1508,1
        • 2010-ben: 1079,9
        • 2011-ben: 811,56
    • Juka Bt:
      • Ösztönös hibapont cég/év:
        • 2007-ben: 1151,24
        • 2008-ban: 1177,24
        • 2009-ben: 1361
        • 2010-ben: 5050,38
        • 2011-ben: 4038,16
      • Ösztönös hibapont cég:
        • S-King Parts Kft: 11105,66
        • Interface kft: 6463,17
        • Juka Bt: 12778,02
  • Coco hasonlóságelemzés alapján:
    • S-King Parts Kft: 999985,2
    • Interface Kft: 1000005,2
    • Juka Bt: 1000009,7

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A Coco elemzés mindenképpen megbízhatóbb eredményt biztosít. A saját elemzésem szerint az Interface Kft. a legideálisabban működő cég, azonban a Coco hasonlóságelemzés eredménye szerint pedig a Juka Bt.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

  • A feladat elvégzése után biztosra mondhatom, hogy egy Coco elemzést gyorsabb elvégezni, mint egy saját általam elkészített elemzést. A Coco elemzés során kapott eredmény és az általam elvégzett számítások után kapott eredmények nem egyeznek meg, a Coco elemzés során biztosabb eredményre számíthatunk.Ennek oka a Coco módszer mögött álló rengeteg tapasztalat és az elemzés megismételhetősége. A Coco elemzés elvégzését követően sor került egy hitelesítési (ellenőrzési) eljárásra is, ahol a kapott eredmények 100%-ban hitelesnek bizonyultak. Mindezek okán az elemzés eredményét hitelesnek, a hasznosságát pedig teljesültnek tekintem.
  • Ezzel szemben a saját megoldás eredményét befolyásolja a szubjektíven meghatározott hibapontok értéke. A megoldás eltér a tudományos alapokon végzett Coco elemzéstől, így a megoldás hasznossága számomra nem teljesült.
  • Mindent figyelembe véve a Coco elemzést választom, melynek a tényleges értékesítések után 8000 Ft-tal nagyobb a haszonkulcsa és ahol a hasznosság is teljesült.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet