„Diabetikuslekvár” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)
 
(44 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
=Vezetői összefoglaló=
 
=Vezetői összefoglaló=
A mai rohanó világunkban nincs időnk ínyencségeket elkészítésére. Szerencsére hazánkban mára hagyománnyá vált falunapokon elkészíteni az adott tájegységekre jellemző specialitásokat. Nálunk ez az étel a pánkó. Egyik fontos hozzávalója a lekvár. Mivel az eddigi alkalmakon csak saját készítésű, korlátozott mennyiségű és költséges, olykor veszteségesnek mondható házi készítésű lekvárokat használtunk nem értünk el profitot. A jelenlegi felmérés abban segít, hogy mely, boltban kapható diabetikus lekvár felhasználásával tudnánk nyereséges finomságot csinálni. Az elemzés során 18 fajta diabetikus lekvárt hasonlítottam össze. Ezen belül 4 féle márkát és 8 fajta gyümölcs ízt. Pivot kimutatás és db nézet kimutatás után COCO elemzést készítettem. Eredményül a HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel lett a pánkóhoz a legideálisabb. Az adatokat a boltokban kapható lekvárok címkéjéről, gyártóktól és forgalmazóktól (telefonon), valamint internetről gyűjtöttem össze (pl: https://www.chminusz.hu/webaruhaz/reszletek , http://diabetikus.bolt.diab-pont.hu/spd )
 
A  részletes táblázat és elemzés legkönnyebben ezen szócikk  Forrás  XLSX  szavára kattintva érhető el. 
 
A lekváros pánkót fogyasztók biztosak lehetnek abba, hogy nemcsak cukorszintjüket tudják szinten tartani, hanem vonalaiknak sem ártanak ezzel a kis „bűnözéssel”. Én mindenképpen csak ajánlani tudom.
 
  
 +
A mai rohanó világunkban nincs időnk ínyencségek elkészítésére. Szerencsére hazánkban mára hagyománnyá vált falunapokon elkészíteni az adott tájegységekre jellemző specialitásokat. Nálunk ez az étel a pánkó. Egyik fontos hozzávalója a lekvár. Mivel az eddigi alkalmakon csak saját készítésű, korlátozott mennyiségű és költséges, olykor veszteségesnek mondható házi készítésű lekvárokat használtunk nem értünk el profitot. A jelenlegi felmérés abban segít, hogy mely, boltban kapható diabetikus lekvár felhasználásával tudnánk nyereséges finomságot csinálni. A 460 grammos házi készítésű lekvárt 2258 Ft-ért tudtunk előállítani, a legjobb bolti lekvár pedig „mindössze” 1180Ft-ba kerül.  Nem csak az ár szól a kereskedelembe forgalmazott lekvár mellett, hanem az időtakarékosság és a kevesebb befektetett munka is.  Az elemzés során 18 fajta diabetikus lekvárt hasonlítottam össze. Ezen belül 4 féle márkát és 8 fajta gyümölcs ízt. Pivot kimutatás és db nézet kimutatás után COCO elemzést készítettem. Eredményül a HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel lett a pánkóhoz a legideálisabb. Az adatokat a boltokban kapható lekvárok címkéjéről, gyártóktól és forgalmazóktól (telefonon), valamint internetről gyűjtöttem össze (pl: https://www.chminusz.hu/webaruhaz/reszletek , http://diabetikus.bolt.diab-pont.hu/spd ) A részletes táblázat és elemzés legkönnyebben ezen szócikk Forrás XLSX szavára kattintva érhető el.
 +
 +
A lekváros pánkót fogyasztók biztosak lehetnek abba, hogy nemcsak cukorszintjüket tudják ideálisan tartani, hanem vonalaiknak sem ártanak ezzel a kis „bűnözéssel” sőt még az egészséges táplálkozást is szem előtt tarthatják. Én mindenképpen csak ajánlani tudom.
  
 
=Forrás=
 
=Forrás=
 
  
 
[http://miau.gau.hu/oktatas/2013osz/lekvarok.xlsx XLSX]
 
[http://miau.gau.hu/oktatas/2013osz/lekvarok.xlsx XLSX]
25. sor: 24. sor:
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése/ kritikája=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése/ kritikája=
  
Az eddigi falunapokon szinte kizárólag az otthon illetve a rokonságban előállított lekvárokat használtuk fel. Mivel ezek előállítási költségét csak becsülni lehet, és ezek nem használhatók diabetikus táplálkozásra, más lekvárokat kellett megvizsgálnom. Az előállítás körülményessége miatt, az interneten megrendelhető lekvár fajták közül igyekszem kiválasztani, hogy melyik típus felel meg leginkább a céljaimnak. Mivel a lekvárokat általában más-más kiszerelésben és gyümölcstartalommal árulják fejben ezeket nehéz összehasonlítani, úgy gondolom, hogy a hasonlósági elemzés megfelelő lehet az összehasonlítás elvégzésére.
+
Az eddigi falunapokon szinte kizárólag az otthon illetve a rokonságban előállított lekvárokat használtuk fel. Mivel ezek előállítási költségét csak becsülni lehet, és ezek nem használhatók diabetikus táplálkozásra, más lekvárokat kellett megvizsgálnom. Az előállítás körülményessége miatt mindenképpen bolti lekvár felhasználását támogatom. Egy felmérés alapján ( http://www.bien.hu/a-10-legegeszsegesebb-gyumolcs/egeszseg/taplalkozas/112000 ) a legegészségesebb gyümölcsnek az áfonyát tartják, majd ezt követi a narancs és az eper. Az általam vizsgált objektumokból tehát első helyen a Dia-Wellnes Áfonya lekvár, D'ARBO fekete áfonya dzsem 330g és a HAMÉ fekete áfonya lekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g végez. Második helyen a D'ARBO narancs dzsem 330g, míg a harmadik helyen négy holtversenyes finomság szerepel, a Dia-Wellnes Eper lekvár, a D'ARBO eper dzsem 330g, a HAMÉ eperlekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g és a HELIOS eper gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g.  Ezek azonban csak a teljesítmény rangsorát állítják fel. A legalkalmasabb lekvárt csak akkor kapom meg, ha az árakat is megvizsgálom a holtversenyt produkáló termékek közül. Ebből adódik, hogy a legideálisabb a legegészségesebb ám legolcsóbb. A végleges rangsor tehát az ár figyelembe vétele után a HAMÉ fekete áfonya lekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g, majd a D'ARBO narancs dzsem 330g és a harmadik a Dia-Wellnes Eper lekvár 380g. A levezetése a Forrás XLSX-ben található, a best practice munkalapon. Ezek persze nem garantálják, hogy gazdaságos lesz majd a pánkó, tehát igazi győztest majd csak a hasonlóság elemzés befejezése után hirdethetek.
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
55. sor: 54. sor:
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
  
*Energiatartalom(Kcal), minél több, annál jobb.
+
*X1-Energiatartalom(Kcal), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
*Fehérje(gramm), minél több, annál jobb
+
*X2-Fehérje(gramm), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
*Gyümölcsvelő-gyümölcstartalom(Százalék), minél több, annál jobb.
+
*X3-Gyümölcsvelő-gyümölcstartalom(Százalék), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
*Szénhidrát(gramm)- minél kisebb, annál jobb
+
*X4-Szénhidrát(gramm)- minél kisebb, annál drágább lehet a lekvár.
*Zsír(gramm)- minél kisebb, annál jobb
+
*X5-Zsír(gramm)- minél kisebb, annál drágább lehet a lekvár.
*Ár(Ft)- minél kisebb annál jobb
+
*Y-Ár(Ft)-
  
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
68. sor: 67. sor:
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
  
A hasznosság résznél az a célom, hogy az általam vizsgált lekvárok közül ár/érték arányban megtaláljam a legmegfelelőbbet. Ez a módszer alkalmas lehet arra, hogy a lekvárokat ne csak önmagukban vizsgáljuk meg, hanem egymáshoz viszonyítva is.
+
Ösztönös módszer: legalacsonyabb árú, de legegészségesebb gyümölcsből készült lekvárt választom.
 +
 
 +
Költsége:
 +
*Adatok összegyűjtése: internetről ingyenes
 +
*Szükséges programok megszerzése (Excel) ingyenes
 +
*Ráfordított idő: 1,5 óra 4500Ft
 +
 
 +
Összes költség: 4500Ft
 +
 
 +
A megoldás piaci értéke: 5000 Ft (Várhatóan ennyiért lehet értékesíteni az elemzést.)
 +
 
 +
Az elemzés felhasználható azokon a rendezvényeken, illetve azoknak előkészítésében, ahol egyedi készítésű gasztronómiai érdekességekkel akarnak kedveskedni az oda látogatóknak szűk költségvetésből.  
 +
 
 +
 
 +
Tananyag szerinti módszer:
 +
 
 +
Költsége:
 +
*Adatgyűjtés: ingyenes
 +
*Ráfordított óra: 1 óra 3000Ft
 +
*Alkalmazott program : COCO, Excel ingyenes
 +
 
 +
Összes költség: 3000Ft
 +
 
 +
A megoldás piaci értéke: 10000 Ft
 +
 
 +
Az elemzés piackutatásoknál, esetlegesen cégek, gyártók reklámozásánál alkalmazható.
 +
 
 +
 
 +
Hasznosság-különbözet vizsgálat az ösztönös és tananyag szerinti megoldások között:
 +
*Költségkülönbözet: 1500Ft (a tantárgy szerinti megoldás ennyivel olcsóbb: 4500-3000 Ft) 
 +
*Megoldások érték-különbözete: 5000Ft(a tantárgy szerinti megoldás ennyivel ér többet: 1000-5000 Ft)
 +
*Összes különbözet: 6500Ft(az elért haszon a tantárgy szerinti megoldással ennyivel több)
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=

A lap jelenlegi, 2014. január 10., 12:31-kori változata

Vezetői összefoglaló

A mai rohanó világunkban nincs időnk ínyencségek elkészítésére. Szerencsére hazánkban mára hagyománnyá vált falunapokon elkészíteni az adott tájegységekre jellemző specialitásokat. Nálunk ez az étel a pánkó. Egyik fontos hozzávalója a lekvár. Mivel az eddigi alkalmakon csak saját készítésű, korlátozott mennyiségű és költséges, olykor veszteségesnek mondható házi készítésű lekvárokat használtunk nem értünk el profitot. A jelenlegi felmérés abban segít, hogy mely, boltban kapható diabetikus lekvár felhasználásával tudnánk nyereséges finomságot csinálni. A 460 grammos házi készítésű lekvárt 2258 Ft-ért tudtunk előállítani, a legjobb bolti lekvár pedig „mindössze” 1180Ft-ba kerül. Nem csak az ár szól a kereskedelembe forgalmazott lekvár mellett, hanem az időtakarékosság és a kevesebb befektetett munka is. Az elemzés során 18 fajta diabetikus lekvárt hasonlítottam össze. Ezen belül 4 féle márkát és 8 fajta gyümölcs ízt. Pivot kimutatás és db nézet kimutatás után COCO elemzést készítettem. Eredményül a HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel lett a pánkóhoz a legideálisabb. Az adatokat a boltokban kapható lekvárok címkéjéről, gyártóktól és forgalmazóktól (telefonon), valamint internetről gyűjtöttem össze (pl: https://www.chminusz.hu/webaruhaz/reszletek , http://diabetikus.bolt.diab-pont.hu/spd ) A részletes táblázat és elemzés legkönnyebben ezen szócikk Forrás XLSX szavára kattintva érhető el.

A lekváros pánkót fogyasztók biztosak lehetnek abba, hogy nemcsak cukorszintjüket tudják ideálisan tartani, hanem vonalaiknak sem ártanak ezzel a kis „bűnözéssel” sőt még az egészséges táplálkozást is szem előtt tarthatják. Én mindenképpen csak ajánlani tudom.

Forrás

XLSX

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Diabetikus lekvárok ár/minőség összehasonlítása hasonlóság elemzéssel.

A feladat előtörténete

Számomra fontos, hogy a Rónafalusi Vendégségi Nap keretében végzett vendéglátás során a cukorbetegségek, illetve étkezésükre odafigyelők is megkóstolhassák a messzeföldön híres puffancsot – pánkót. Ezért az vizsgálom meg, hogy melyik lekvár felelne meg leginkább az ízesítés során. Abban bízok, hogy a módszernek a segítségévet a lekvárok ár- érték arány nyilvánvalóbb lesz.

Személyes kötődés

Cukorbetegként személyes küldetésemnek tekintem az ebben a betegségben szenvedők életének könnyebbé és "édesebbé" tételét. Megfeleőbb helyszínt erre nem is találhattam volna, mint az én gyönyörű szülőfalumat, Rónafalut.

Szakértői javaslatok

Szakértőnek tekintem ebben a témában dietetikusomat, aki minden diabéteszes betegnek csakis jó minőségű édesítőszerrel készült lekvárokat ajánl. Így minden beteg elérheti az ideállis cukorszintet anélkül, hogy a cukor csábításába esne.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése/ kritikája

Az eddigi falunapokon szinte kizárólag az otthon illetve a rokonságban előállított lekvárokat használtuk fel. Mivel ezek előállítási költségét csak becsülni lehet, és ezek nem használhatók diabetikus táplálkozásra, más lekvárokat kellett megvizsgálnom. Az előállítás körülményessége miatt mindenképpen bolti lekvár felhasználását támogatom. Egy felmérés alapján ( http://www.bien.hu/a-10-legegeszsegesebb-gyumolcs/egeszseg/taplalkozas/112000 ) a legegészségesebb gyümölcsnek az áfonyát tartják, majd ezt követi a narancs és az eper. Az általam vizsgált objektumokból tehát első helyen a Dia-Wellnes Áfonya lekvár, D'ARBO fekete áfonya dzsem 330g és a HAMÉ fekete áfonya lekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g végez. Második helyen a D'ARBO narancs dzsem 330g, míg a harmadik helyen négy holtversenyes finomság szerepel, a Dia-Wellnes Eper lekvár, a D'ARBO eper dzsem 330g, a HAMÉ eperlekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g és a HELIOS eper gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g. Ezek azonban csak a teljesítmény rangsorát állítják fel. A legalkalmasabb lekvárt csak akkor kapom meg, ha az árakat is megvizsgálom a holtversenyt produkáló termékek közül. Ebből adódik, hogy a legideálisabb a legegészségesebb ám legolcsóbb. A végleges rangsor tehát az ár figyelembe vétele után a HAMÉ fekete áfonya lekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g, majd a D'ARBO narancs dzsem 330g és a harmadik a Dia-Wellnes Eper lekvár 380g. A levezetése a Forrás XLSX-ben található, a best practice munkalapon. Ezek persze nem garantálják, hogy gazdaságos lesz majd a pánkó, tehát igazi győztest majd csak a hasonlóság elemzés befejezése után hirdethetek.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az interneten található bioboltok kínálatából nem volt nehéz összegyűjteni különböző lekvárok adatait. Sajnos nem tudtam a teljes diabetikus lekvárkínálatot megvizsgálni, egyrészt a kínálat nagysága miatt, másrészt rengeteg a hiányos adatokat szolgáltató oldal. Ezért a vizsgálat nem lett teljeskörű.

Objektumok (sorok)

  • Dia-Wellness Penyigei Szilva lekvár
  • Dia-Wellness Piros ribizli lekvár
  • Dia-Wellnes Kajszibarack lekvár
  • Dia-Wellnes Eper lekvár
  • Dia-Wellnes Sütésálló Kajszi Íz
  • Dia-Wellnes Málna íz
  • Dia-Wellnes Áfonya lekvár
  • D'ARBO eper dzsem 330g
  • D'ARBO fekete áfonya dzsem 330g
  • D'ARBO fekete cseresznye dzsem 330g
  • D'ARBO málna dzsem 330g
  • D'ARBO narancs dzsem 330g
  • D'ARBO sárgabarack dzsem 330g
  • HAMÉ fekete áfonya lekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g
  • HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g
  • HAMÉ eperlekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g
  • HELIOS eper gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g
  • HELIOS őszibarack gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g

Attribútumok (X, Y oszlopok)

  • X1-Energiatartalom(Kcal), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
  • X2-Fehérje(gramm), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
  • X3-Gyümölcsvelő-gyümölcstartalom(Százalék), minél több, annál drágább lehet a lekvár.
  • X4-Szénhidrát(gramm)- minél kisebb, annál drágább lehet a lekvár.
  • X5-Zsír(gramm)- minél kisebb, annál drágább lehet a lekvár.
  • Y-Ár(Ft)-

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat célcsoportja a Rónafalusi Vendégségi Napon résztvevő turisták-meghívottak közül a diabetikus terméket fogyasztók, illetve azok akik vigyáznak a vonalaikra.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Ösztönös módszer: legalacsonyabb árú, de legegészségesebb gyümölcsből készült lekvárt választom.

Költsége:

  • Adatok összegyűjtése: internetről ingyenes
  • Szükséges programok megszerzése (Excel) ingyenes
  • Ráfordított idő: 1,5 óra 4500Ft

Összes költség: 4500Ft

A megoldás piaci értéke: 5000 Ft (Várhatóan ennyiért lehet értékesíteni az elemzést.)

Az elemzés felhasználható azokon a rendezvényeken, illetve azoknak előkészítésében, ahol egyedi készítésű gasztronómiai érdekességekkel akarnak kedveskedni az oda látogatóknak szűk költségvetésből.


Tananyag szerinti módszer:

Költsége:

  • Adatgyűjtés: ingyenes
  • Ráfordított óra: 1 óra 3000Ft
  • Alkalmazott program : COCO, Excel ingyenes

Összes költség: 3000Ft

A megoldás piaci értéke: 10000 Ft

Az elemzés piackutatásoknál, esetlegesen cégek, gyártók reklámozásánál alkalmazható.


Hasznosság-különbözet vizsgálat az ösztönös és tananyag szerinti megoldások között:

  • Költségkülönbözet: 1500Ft (a tantárgy szerinti megoldás ennyivel olcsóbb: 4500-3000 Ft)
  • Megoldások érték-különbözete: 5000Ft(a tantárgy szerinti megoldás ennyivel ér többet: 1000-5000 Ft)
  • Összes különbözet: 6500Ft(az elért haszon a tantárgy szerinti megoldással ennyivel több)

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

1. Létrehoztam az Adatbázis munkalapot, majd ezen a munkalapon elkészítettem egy adatbázist.

2. Ebből az adatbázisból Pivot kimutatást, és db nézet kimutatást készítettem, a Kimutatás nevű munkalapra.

3. Csináltam egy Coco nevű munkalapot, ennek segítségével egy Alapadatok táblázatot hoztam létre a COCO munkalapon(A1:G16), ezután megadtam az irányultságokat az oszlopok alatt lévő cellákba, természetesen ez alól az ár kivétel.

4. Az Alapadatokat rangsoroltam az (A20:E35) közötti cellatartományokban, a SORSZÁM függvény segítségével.

5. Ebben a lépésben elkészítettem a Lépcsők táblát, ennek kitöltése a Solver feladata lesz majd.

6. A Lépcsők tábla mellett megszerkesztettem egy segédtáblát, melynek adatait a Solver korlátozó feltételeihez használok majd fel.

7. Most a COCO tábla adatainak feltöltése következik az FKERES függvénnyel. Végül lefuttattam a Solvert, és az így kapott eredményeket a HA függvény segítségével kiértékeltem ez alapján kiderült, hogy mely apartman/vendégház alul- illetve felül értékeltek, milyen ár-érték arányosak.

8. Továbbá megcsináltam a COCO inverz elemzését is.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Lekvár választásnál igazából mindenki más szempontokat vesz figyelembe – leginkább az íz preferál. Ha ezt elhagyjuk, a hasonlóságelemzés módszere alkalmas arra, hogy pl.: ne csak az árakat hasonlítsuk össze, hanem egyéb más fontos tényezőket is meg tudjunk vizsgálni.

A COCO vizsgálatból tudok hiteles információt nyerni(Coco munkalap,A57:K72). A módszer kiértékelésénél a legfontosabb, hogy hitelesnek minősített eredményekből vonjunk le következtetéseket. Ezen kategóriába tartoznak(Coco munkalap,A67:k852 táblázat, K67:K85 sorban az D'ARBO eper dzsem 330g D'ARBO fekete áfonya dzsem 330g D'ARBO fekete cseresznye dzsem 330g D'ARBO málna dzsem 330g D'ARBO narancs dzsem 330g D'ARBO sárgabarack dzsem 330g Dia-Wellnes Áfonya lekvár Dia-Wellnes Eper lekvár HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g HELIOS eper gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g HELIOS őszibarack gyümölcslekvár édesítőszerrel 60% gyümölcstartalommal 280g Ellenőrzés - jó): További szűrőfeltétel, hogy a lekvárok mennyire ár-érték arányosak, ezt azt jelenti, hogy a vizsgálatban a becsült árak minél nagyobbak legyenek az eredeti áraknál (Coco munkalap,A67:K82 táblázat, I65:I85). Ezek igazak a következő lekvároknál:

D'ARBO eper dzsem 330g -92

D'ARBO fekete áfonya dzsem 330g -92

D'ARBO fekete cseresznye dzsem 330g -92

D'ARBO málna dzsem 330g -92

D'ARBO narancs dzsem 330g -92

D'ARBO sárgabarack dzsem 330g -92

Dia-Wellnes Eper lekvár -355

HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel 230g -401

Ezen információk alapján a győztes HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel az első, a második a Dia- Wellnes Eper lekvár, a 3. helyen hatos holtverseny van, de ezek az eltérések 5% alatt vannak, tehát a semleges kategóriába számítanak

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A hasonlóság elemzés az általam ismert módszerek közül határozottan ez az eddigi legjobb. A hasonlóságelemzés módszere alapján az: HAMÉ sárgabaracklekvár fruktózzal és édesítőszerrel az első, a második a Dia- Wellnes Eper lekvár a legjobbak ár/érték arányokban (COCO munkalap,A67:K85). A végső győztest,a COCO elemzés is megerősítette.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Úgy gondolom az általam készített összehasonlítás segítségül szolgálhat a falunap érdeklődőinek és az ínyenceknek egyaránt. A lekvárok részletes ismeretének köszönhetően objektív döntést tudok hozni, ám az észérveket az ízlés mindenképpen felülírhatja. A vásárlók természetesen számos tényezőt vesznek figyelembe, így a különböző árakat, ízeket és olyakor az elkészítési módokat is. Ez az oka annak, hogy többféle lekvárral töltött pánkót is érdemes készíteni.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet