„Munkavallalofelvétel” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Új oldal, tartalma: „Tartalomjegyzék: - Adatok - Metaadatbázis - Coco mátrix - Kimutatás =Forrás= http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/br.xls =Tervezett alkalmazás/megoldás címe= C...”)
 
 
74. sor: 74. sor:
 
.
 
.
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
+
Az elbeszélgetéses stratégia alapján felvett munkaerő napi 3 dolgozót tud kiközvetíteni, amiért a cégek 150 000 Ft-ot utalnak át, azaz munkavállalónként 50 000 ft-ot. Míg a mátrix elemzés alapján felvett munkaerő napi 5 üzletet tud kötni, ami 250 000 ft hasznot generál a cégbe.
 +
Ez egy hónapra levetítve a különbség 2 100 000 Ft.
 
Mindenképpen megérte ezt az elemzést elvégezni, mivel a második hasonlóságelemzés kimutatta, hogy az újonnan alakuló cégem nem helyes stratégiát alkalmazott volna.  
 
Mindenképpen megérte ezt az elemzést elvégezni, mivel a második hasonlóságelemzés kimutatta, hogy az újonnan alakuló cégem nem helyes stratégiát alkalmazott volna.  
 
Azt gondolom, hogy a hasznosságeltérés a két esetben nem kevés, tehát szükségszerű a coco mátrix használata.
 
Azt gondolom, hogy a hasznosságeltérés a két esetben nem kevés, tehát szükségszerű a coco mátrix használata.
 
A hasonlóságelemzés megtétele nélkül várható, hogy a cég nem lesz képes megfelelő számú munkaerőt kiközvetíteni és az igényeknek és elvárásoknak eleget tenni.
 
A hasonlóságelemzés megtétele nélkül várható, hogy a cég nem lesz képes megfelelő számú munkaerőt kiközvetíteni és az igényeknek és elvárásoknak eleget tenni.

A lap jelenlegi, 2012. február 16., 17:08-kori változata

Tartalomjegyzék:

- Adatok - Metaadatbázis - Coco mátrix - Kimutatás

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/br.xls

Tervezett alkalmazás/megoldás címe

Célom az, hogy megmutassam az embereknek, hogy a manapság használatos munkaerő toborzás és kiválasztás mennyire elmaradott, és nem helytálló. Szeretném megvilágítani, hogy a napjainkban elterjedt kiválasztási technikák nem éppen kielégítő eredményt nyújtanak.


A feladat előtörténete

Azért döntöttem a kiválasztási téma mellett, mert véleményem szerint a személyügyi szakemberek egyik legnehezebb, hogy megtalálja az alkalmas munkaerőt. Másodlagos indokom pedig az, hogy amint befejeztem a tanulmányaim egy fejvadász céget szeretnék alapítani. Dolgoztam egy cégnél, ahol ezzel foglalkoztak, mint adatrögzítő. Valószínűleg az elbeszélgetéses kiválasztással döntöttem volna el, hogy kit vegyek fel. Márpedig ez a fajta kiválasztási módszer nagyon foghíjas, és nem éppen kielégítő eredményt nyújt. Így már szerintem érthető, miért választottam a kiválasztás témáját.


A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Jelenlegi helyzetben tudom ki a legalkalmasabb az személyzeti tanácsadó posztra. Ha nem elemzéssel vizsgálom a folyamatot, akkor a fentiek szerint járnék el. Azaz az elbeszélgetéses verzió, ami nagyon nagy jóindulattal is csak az anyanyelvű, és idegen nyelvű kommunikációt, illetve a konfliktuskezelést tudja vizsgálni és értékelni. Ezt a 3 kompetenciát átlagolva az első négy legtöbb pontot kapó jelölt a következő: S.A. 4,3 pont Z.O. 4 pont T.P. 3,6 pont V.I. 3 pont Tehát ez alapján S.A..-t kellene alkalmaznom. Xls fájlom adatok munkalapjára hivatkozom, A1-es cellától H10-ig.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A legnagyobb problémának, és nehézségnek azt tartom, hogy nagyon bonyolult megállapítani, hogy az adott munkakörben melyek azok a kompetenciák, amik befolyásolhatják a munkakör sikeres elvégzését, illetve, hogy ezek a kompetenciák mennyivel játszanak nagyobb szerepet, mint a többi. Én ezt úgy próbáltam meg kiküszöbölni, hogy az alap kompetenciákat nem vettem számba, inkább a speciális képességeket.

Objektumok (sorok)

H.L., J.É., G.P., Z.O., S.A., T.P., B.Ö., V.I.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Konfliktuskezelés, Anyanyelvi kommunikáció, Idegennyelvi kommunikáció, Kreativitás, Rugalmasság, Monotonitástűrés, Kapcsolatépítési készség A felsorolt kompetenciák mértékegysége: pont. Az irány meghatározása a következő: Minél magasabb pontértéket kaptak a jelöltek a kompetenciák meglétére, annál nagyobb esélyük van a munka megszerzésére. Irányom tehát 0.

A feladat által érintett célcsoportok

Ez az elemzés minden olyan cég számára hasznos lehet, ahol nagyon kevés figyelmet fordítanak a kiválasztásra, ezzel nagyon sok problémát generálva. Illetve azoknak a cégeknek, ahol nagy a fluktuáció.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Ha nekem kellene dönteni, biztosan amellett voksolnék, hogy megvalósuljon ez az elemzés. Abszolút indokolt az erőforrás ráfordítás annak érdekében, hogy a cégem a megfelelő munkaerőt alkalmazza. Ha a kiválasztási stratégia kielégítő, akkor a cég egy hasznot hozó munkaerőt alkalmaz, amelynek időbelisége állandó. Tervezhető hasznosságot elég bonyolult forintban kifejezni. Vegyünk egy példát. Egy fejvadász cég bevétele ugyebár a közvetítési díjból származik. Tegyük fel, hogy az elbeszélgetéses stratégia alapján felvett munkaerő napi 3 dolgozót tud kiközvetíteni, amiért a cégek 150 000 Ft-ot utalnak át, azaz munkavállalónként 50 000 ft-ot. Míg a mátrix elemzés alapján felvett munkaerő, ahol már többek között a kreativitást, illetve a kapcsolatépítési képességet is fel tudtuk mérni, napi 5 üzletet tud kötni, ami 250 000 ft hasznot generál a cégbe. Mindemellett naponta 8-10 céggel veszi fel a kapcsolatot, amelyekből 50%-os arányban együttműködés várható. Ez egy hónapra levetítve, 21 munkanappal számolva, első esetben 3 150 000 Ft-nyi bevételt jelent, másik esetben pedig 5 250 000 Ft-ot. A különbség 2 100 000 Ft.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A feladatom adatok részében röviden összefoglaltam miről is szól a feladatom. A metaadatbázis részben találhatók az alapadatok rendszerezve. A kimutatás munkalapon található kimutatás-varázslóval elkészített darab és összeg kimutatás. Az adatok fülnél található az alaptáblám és a rangsortáblám. Az alaptáblázatom az adatbázis, amely fiktív adatokból áll. Ez a táblázat az alapja a további elemzésnek. Az attribútumok irányát is meg kellett adnom, ez az én esetemben minden kompetenciánál nulla, ami azt jelenti, hogy minél magasabb pontértéket kaptak a jelöltek, annál több esélyük van a munka betöltésére. Az irány és az alapadatok segítségével elkészítettem a rangsortáblát, amely sorszámozta a munkavállalókat. A rangsortábla az alapja a COCO-elemzésnek, amelyek a Coco mátrix lapon tekinthetőek meg. A COCO-tábla arról ad információt, hogy a jelöltek átlagosan mennyire magas szinten rendelkeznek a kompetenciákkal

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

A Coco.online elemzés alapján a személyzeti tanácsadó munkára a legalkalmasabb személy H.L., mert a becslés alapján ő érte el a legmagasabb pontot.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az elemzés és az elbeszélgetés alapján kapott eredmények eltérőek. Ugyanis az elemzés alapján H.L. a legalkalmasabb, másik esetben pedig S.A. A best practise azért megbízhatatlan, mert semmi nem támasztja alá a döntés helyességét, nem tekinthető a vezető választása meghatározónak, mivel elkerülhetetlen a személyes benyomás érvényesülése. A fentiek alapján úgy gondolom, hogy csakis a hasonlóságelemzésre szabad hagyatkozni a döntés meghozatalakor, mert megfelelő képet ad a jelöltek tulajdonságairól. .

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Az elbeszélgetéses stratégia alapján felvett munkaerő napi 3 dolgozót tud kiközvetíteni, amiért a cégek 150 000 Ft-ot utalnak át, azaz munkavállalónként 50 000 ft-ot. Míg a mátrix elemzés alapján felvett munkaerő napi 5 üzletet tud kötni, ami 250 000 ft hasznot generál a cégbe. Ez egy hónapra levetítve a különbség 2 100 000 Ft. Mindenképpen megérte ezt az elemzést elvégezni, mivel a második hasonlóságelemzés kimutatta, hogy az újonnan alakuló cégem nem helyes stratégiát alkalmazott volna. Azt gondolom, hogy a hasznosságeltérés a két esetben nem kevés, tehát szükségszerű a coco mátrix használata. A hasonlóságelemzés megtétele nélkül várható, hogy a cég nem lesz képes megfelelő számú munkaerőt kiközvetíteni és az igényeknek és elvárásoknak eleget tenni.