„Vita:Jóság” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Javaslat)
19. sor: 19. sor:
 
:[[Tudás]]
 
:[[Tudás]]
 
Szerintem ezek jobban ide illenek mert WIKI n belül kell hivatkozni
 
Szerintem ezek jobban ide illenek mert WIKI n belül kell hivatkozni
 +
 +
* A Ellentmondások moduljábban valamilyen vitattot témát vagy ellentmondást kell kifejezni. PL: Azt fejezném ki bővebben ha több megfogalmazása van akkor példákat hozzni ezzel kapcsolatban és a különbségeket kiemelni.
 +
 +
*A Definiciós modulnál nem azt irtad hogy szerinted mit jelent a jóság hanem hogy különböző tudományokban fogalmazzák meg és hoyg melyek ezek. Ide saját idézetett kellene irni. Pl: ''' A jóság egy olyan emberi illetve élölények álltal nem tanulható ösztönszerű tulajdonság mely alapján megfelelünk az elvárásoknak és követelményeknek.''' vagy egyébb más álltalad értelmezett megfogalmazást irhatsz.
 
--[[User:chovi2|chovi2]] 2005. december 04., 23.32 (CET)
 
--[[User:chovi2|chovi2]] 2005. december 04., 23.32 (CET)

A lap 2005. december 5., 00:43-kori változata

Javaslatok:

  • A felhasználói lapon kizárólag a szerkesztett és a megkommentált szócikk-lapokra mutató, pontos hivatkozás szerepelhet! Ugyanakkor ezek nélkül nem értékelhető a hallgatói teljesítmény!
  • A szócikkben elegendő kitérni a fogalom informatikai (vagy más - statisztikai, közgazdasági stb. -, de informatikai megoldásokat használó) vonatkozásaira.
  • Az Ontológia modul kapcsolattípusainak a következő módon - kizárólag az alábbi kategóriákat ismertetve - kell felépülni (a Térkép fogalmán keresztül illusztrálva):
    1. "ez egy" kapcsolattípus: A kidolgozott szócikk különböző előfordulásai, pl. alkalmazási területek, kapcsolódó projektek, a szócikk fogalmának változatai, jelzői. Pl. a vízrajzi térkép egy változata a Térképnek, a várostervezés egy alkalmazási területe a Térképnek.
    2. "van neki, része a szócikknek" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalom részeit, alkotóelemeit képező kifejezések. Pl. a szintvonalak, a koordináták és a méretarány alkotórészei a Térképnek.
    3. "a szócikk része valaminek (a szócikkel egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalmat magában foglaló kifejezés, valamint után zárójelben felsorolva további olyan fogalmak, melyek halmazelméletileg egy szinten állnak a szócikkben kidolgozott fogalommal. Pl. Tájékozódás (Térkép, iránytű, tájoló, GPS-készülék) --PetoI 2005. november 29., 13:44 (CET)
  • Véleményem szerint B. Spinoza-t,Kant-ot, Hegel-t és Szókratész-t a történeti modulban elkülöníteném attól az évszámtól, ami alatt szerepelnek.Esetlegesen "megtévesztő" lehet.
  • Továbbá találtam egy általam preferált idézetet a neten, amit szeretnék közzé tenni:

A JÓSÁG egy része talán nem egyéb, mint többre becsülni és jobban szeretni az embereket, mint amennyire megérdemlik; a bölcsesség ezen része viszont abban áll, ha azt hisszük, hogy az emberek nem érnek annyit, mint amennyire tartják oket." Joubert

-- fonagyadam

Javaslat

  • "van neki, része a címszónak" kapcsolattípus:
Hiba
Ontológia
Hasonlóság-elemzés
Minőségbiztosítás
Tudás

Szerintem ezek jobban ide illenek mert WIKI n belül kell hivatkozni

  • A Ellentmondások moduljábban valamilyen vitattot témát vagy ellentmondást kell kifejezni. PL: Azt fejezném ki bővebben ha több megfogalmazása van akkor példákat hozzni ezzel kapcsolatban és a különbségeket kiemelni.
  • A Definiciós modulnál nem azt irtad hogy szerinted mit jelent a jóság hanem hogy különböző tudományokban fogalmazzák meg és hoyg melyek ezek. Ide saját idézetett kellene irni. Pl: A jóság egy olyan emberi illetve élölények álltal nem tanulható ösztönszerű tulajdonság mely alapján megfelelünk az elvárásoknak és követelményeknek. vagy egyébb más álltalad értelmezett megfogalmazást irhatsz.

--chovi2 2005. december 04., 23.32 (CET)