„2007:Fényképezőgépek2” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))
(Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY))
33. sor: 33. sor:
  
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 +
A családom számára a számítások végeredményeként, megtaláltam azt a digitális fényképezőgépet, ami megfelel az elvárásainknak.
 +
A számítások kiértékelése: a Sony DSC-H7 és a Samsung VP-MS11S típusú fényképezőgép becsült ára minimális eltérése annyi amennyit a kereskedők kérnek érte. A Samsung termék nem tud annyival többet, mint amennyivel többet kérnek érte, viszont a Sony-nak a magasabb az optikai és a precíziós digitális zoom miatt magasabb az ára is. Az Olympus, a Photosmart és a Panasonic becsült ára azonos, a bolti áraik viszont, ehhez képest magasak..
 +
A szubjektív rangsor alapján a HP Photosmart fényképezőgépet tervezzük megvásárolni.
 +
Ez az elemzési módszer az árak változása után is használható kisebb módosításokkal azok számára, akik hétköznapi használatra szeretnének elfogadható áron jó terméket vásárolni.
 +
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=

A lap 2007. november 14., 21:46-kori változata

A feladat címe

XLS Digitális fényképezőgépek összehasonlító elemzése az ár és a teljesítmény alapján, - segítségül azoknak a vásárlóknak, akik szeretnének a közeljövőben digitális fényképezőt vásárolni. Melyik terméket érdemes megvenni?egyem

A feladat előtörténete

Napjainkban egyre inkább természetessé válik a családok, a vállalkozások, a fotósok számára, hogy hagyományos tükörreflexes fényképezőgépeiket lecseréljék digitális fényképezőgépre. A számítástechnika elterjedésével a családokban egyre több a számítógép, és megjelent a digitális formában rögzített képek iránti igény is. A vállalati szférában,a fotóművészetben munkaeszközként használják egyre többen, és ami legnagyobb előnye a hagyományos fotókkal szemben, hogy elektronikus formában a letöltés után szinte azonnal továbbítani lehet azokat. Ezek nem olcsó gépek, ezért nem mindegy hogy azért az árért, amit elkérnek értük, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek. A családunk a vásárlás előtt egy szubjektív rangsort állított fel, ami alapján kívánja kiválasztani a leginkább megfelelő fényképezőgépet.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az összehasonlítás alapjául szolgáló adatokat, online forrásból gyűjtöttem. Olyan márkákat választottam ki, amik számomra a vásárláskor szóba jöhetnek, mint lehetőség. A választás a Sony, a Samsung, a HP Photosmart, az Olympus és a Panasonic márkára esett. A számomra fontos paramétereket rendeltem hozzá a kiválasztott termékekhez. A lépcsők és az értékek meghatározásával próbáltam eldönteni, hogy melyik az, amelyiket érdemes megvásárolni a család számára.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az alapadatokat az internetről töltöttem le, ami mindenki számára elérhető. Időt, és fáradságot lehet megtakarítani azzal, hogy nem kell az üzleteket járni és összehasonlítani a műszaki jellemzőket, és a hozzátartozó árakat. Azoknak a vásárlóknak nyújt segítséget a feladat megoldásom, akik azokat a márkájú termékeket részesítik előnyben, amelyikre az én választásom esett, és nem elsődleges kritérium precíziós jellemző és a termék súlya.

A feladat által érintett célcsoportok

Minden olyan átlagos felhasználónak, családoknak, fiataloknak, és az idősebb korosztály számára is segítség lehet a választásban, akik nem kimondottan a művészi fotózás, vagy a speciális, analizálásra alkalmas, - gondolok itt a precíziós optikai zoom-ra , - képek készítésére keresnek megfelelő fényképezőgépet, hanem a közös élmények megörökítésére, jó minőségű képek készítését várja el a terméktől, elfogadható áron. A rangsor, amit felállítottam, is ezt jelzi, valamint a gép súlya is másodlagos paraméter. Azoknak a vásárlóknak a számára, akiknek az általam felállított szempontok elfogadhatóak, úgy segítséget nyújthat ez az elemzés a választás meghozatalában.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A kigyűjtésre került különböző típusú fényképezőgépek a műszaki adataik alapján összehasonlításra kerültek. Az elemzés, a szubjektív rangsor szerint az ár-teljesítmény aránynak megfelelően,az általam feltett kérdésre megadta a választ.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A feladat megoldását a következő adatok alapján készítettem el:

1., Objektumok: Sony DSC-H7, SAmsung VP-MS11S, HP Photosmart M637,Olympus FE-300, Panasonic DMC-FX55 2., Attribútumok: felbontás, optikai zoom, precíziós digitális zoom, LCD kijelző mérete, tömeg, ár. 3., A kigyűjtött adatokból excell adatbázis készítése. 4., Pivot tábla készítés az alapadatok felhasználásával. 5., A sorszám függvény segítségével a szubjektív rangsor felállítása 6., A Solver program segítségével a lépcsőfokok meghatározásra kerültek. 7., Fkeres függvény alkalmazásával a lépcsőfokokhoz hozzárendelésre kerültek. 8., Kiértékelés: mennyivel olcsóbb vagy drágább, illetve mennyinek kellene lennie HA függvény alkalmazásával.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

A családom számára a számítások végeredményeként, megtaláltam azt a digitális fényképezőgépet, ami megfelel az elvárásainknak. A számítások kiértékelése: a Sony DSC-H7 és a Samsung VP-MS11S típusú fényképezőgép becsült ára minimális eltérése annyi amennyit a kereskedők kérnek érte. A Samsung termék nem tud annyival többet, mint amennyivel többet kérnek érte, viszont a Sony-nak a magasabb az optikai és a precíziós digitális zoom miatt magasabb az ára is. Az Olympus, a Photosmart és a Panasonic becsült ára azonos, a bolti áraik viszont, ehhez képest magasak.. A szubjektív rangsor alapján a HP Photosmart fényképezőgépet tervezzük megvásárolni. Ez az elemzési módszer az árak változása után is használható kisebb módosításokkal azok számára, akik hétköznapi használatra szeretnének elfogadható áron jó terméket vásárolni.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok