„2007:Szállítmányozás” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat előtörténete)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
9. sor: 9. sor:
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 +
A feladat megoldásához saját tapasztalatomat használtam fel, hiszen ezen a területen dolgozám már 7 éve. Az általam felsorolt cégek valósak de név nélkül használtam fel az adataikat. Igazából nagyon kiváncsi voltam, hogy mennyire lesz használható a feladat végén kialakult megoldás. Hiszen eddig józan megitélés alapján döntöttem el, melyik céget fogom válsztani a listámból. Furcsa volt azt tapasztalni, hogy matematikailag is elvégezhető e szelektálás, úgy, hogy Én döntöm el mi alapján döntsön a képlat és a gép. Nehéz lenne megmondani, hogy fogom-e használni a mindennapi életben, hiszen minden fuvar más és más. Tehát nem hinném,hogy időm lenne bizonyos adatlapokat kitöltettni a vállalkozóval, a kérdéseimre választ várni, mert a fuvarozás világában az idő az egyik legértékesebb dolog. Rögtön kell dönteni úgy mint a megbízónak és úgy mint a fuvarosnak is, mert nagy a kínálat a fuvaros piacán. Ha nem vállaja be az egyik akkor bevállalja  másik és a döntés gyorsasága dönt. Nem vetem el e feladatnak a komolyságát, sőt nagyon érdekesnek tartom, sőt, ha egy nagy pályázatot ír ki egy megbízó akkor még hasznosnak is tartom, jó döntési szempontot tárhat fel.
 +
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=

A lap 2007. november 26., 23:10-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A feladat célja,hogy segítségen nyújtson bizonyos helyzetekben arra, hogy eldöntse egy megadott cég, hogy mikor milyen cég szolgáltatásai vegye igénybe. Én a szállítmányozás területét választottam.

A feladat előtörténete

A szállítmányozás és logisztika mint vállalkozói tevékenység, sok figyelmet, körültekintést és jó szervezőképességet követel meg attól a cégtől, aki ezt mesteri fokon kívnánja folytattni. Hiszen nem mindegy kivel dolgoztatunk, kit bízunk meg bizonyos feladatok - itt a fuvarok elvégzésére gondolok - elvégzésére. Nagyon nehezen tudja eldönteni a cég, hogy mikor melyik alvállalkozóját válassza az adott fuvarra. Sok szempont alapján választhat és választania is kell, hiszen az alvállakozó a kapocs az ügyfélhez. Ezen táblázat segítséget nyújt a döntésbet, bizonyos szempontok alapján.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat megoldásához saját tapasztalatomat használtam fel, hiszen ezen a területen dolgozám már 7 éve. Az általam felsorolt cégek valósak de név nélkül használtam fel az adataikat. Igazából nagyon kiváncsi voltam, hogy mennyire lesz használható a feladat végén kialakult megoldás. Hiszen eddig józan megitélés alapján döntöttem el, melyik céget fogom válsztani a listámból. Furcsa volt azt tapasztalni, hogy matematikailag is elvégezhető e szelektálás, úgy, hogy Én döntöm el mi alapján döntsön a képlat és a gép. Nehéz lenne megmondani, hogy fogom-e használni a mindennapi életben, hiszen minden fuvar más és más. Tehát nem hinném,hogy időm lenne bizonyos adatlapokat kitöltettni a vállalkozóval, a kérdéseimre választ várni, mert a fuvarozás világában az idő az egyik legértékesebb dolog. Rögtön kell dönteni úgy mint a megbízónak és úgy mint a fuvarosnak is, mert nagy a kínálat a fuvaros piacán. Ha nem vállaja be az egyik akkor bevállalja másik és a döntés gyorsasága dönt. Nem vetem el e feladatnak a komolyságát, sőt nagyon érdekesnek tartom, sőt, ha egy nagy pályázatot ír ki egy megbízó akkor még hasznosnak is tartom, jó döntési szempontot tárhat fel.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok