„GT” változatai közötti eltérés
(→Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)) |
(→Forrás) |
||
1. sor: | 1. sor: | ||
=Forrás= | =Forrás= | ||
[http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/xy.xls XLS] | [http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/xy.xls XLS] | ||
+ | [[Média:Peldaegyketto.ogg]] | ||
=A tervezett alkalmazás/megoldás címe= | =A tervezett alkalmazás/megoldás címe= |
A lap 2011. augusztus 18., 21:43-kori változata
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Budapest Főváros Cseppkő Gyermekotthona és Óvodája intézményben dolgozom megbízási szerződéssel. Feladataim közé tartozik, hogy időszakosan (évente) felmérjem a munkavállalók képzettségi szintjét. A kapott adatokat össze kell vetnem a stratégiai és az operatív célokban megfogalmazott feladatokkal, és jelentést kell tennem a szükséges tovább(képzési) lehetőségekről. Erre az évre számos feladat elvégzése megkívánja, hogy moduláris képzéseken vegyenek részt az otthonvezetők, a csoportvezetők, és a vezetőség szakmai irányítását végzők. A képzések összehasonlítására hasonlóságelemzést végzek.
A feladat előtörténete
Intézményünkben 12 munkavállaló képzésének előkészítése a feladatom. Beszámolási kötelezettségem az intézmény igazgatójának van. Annak érdekében, hogy beszámolóm minősége kifogástalan legyen és igazgató úr döntését megkönnyítsem, a feladat elvégzése elkerülhetetlen.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Feladatom megkezdése előtt forgatókönyvet írtam a beszámoló elkészítésének menetéről. Első lépésnek az információgyűjtést tettem, hogy minél szélesebb spektrumból tájékozódhassak. Intézményünknek együttműködési szerződése van több felsőoktatási intézménnyel, képzéseket lebonyolító vállalkozással is. Tájékozódtam a Wesley János Főiskola, az Apor Vilmos Főiskola felnőttképzési portfóliójában, illetve a szerződéses cégek kínálatában is. A főiskolák a tervezett időpontban nem indítanak releváns képzéseket, így a szerződéses cégek kínálata került a fókuszba. Internetes oldalukon elegendő információhoz jutottam a képzésekkel kapcsolatban. Az intézményünkben a munkavállalók korábbi képzéseinek áttanulmányozása során kerestem azokat, akik az adott cégeknél már részt vettek valamilyen képzésen. Meghallgattam benyomásaikat és tapasztalataikat, melyeket összevettem a cégekről összegyűjtött információimmal.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Objektumok (sorok)
1. Human Telex Consulting tréning 2. MDI tréning 3. ACT tréning 4. HD Team tréning 5. Dale Carnegie tréning
Attribútumok (X, Y oszlopok)
1. időtartam, minél több óraszám annál jobb; 2. ár, minél kedvezőbb az ár, annál jobb; 3. érintett témakörök száma, minél több annál jobb; 4. gyakorlati órák száma minél több annál jobb; 5. elméleti órák száma, minél több annál jobb; 6. külsős forrás, minél több annál jobb.
A feladat által érintett célcsoportok
Budapest Főváros Cseppkő Gyermekotthona és Óvodájában az otthonvezetők, a csoportvezetők, és a vezetőségből a szakmai irányítását végzők.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
Budapest Főváros Cseppkő Gyermekotthona és Óvodája költségvetési szervként korlátozott anyagi erőforrásokkal rendelkezik a képzésekre szánt összegek éves keretét tekintve. A feladatom elvégzésével és a beszámoló elkészítésével az igazgató úrnak egy több tényezős, döntést elősegítő anyagot tudok átadni, akiknek így lehetősége nyílik arra, hogy az legideálisabb, optimális döntést meghozhassa.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
1.Start munkalap létrehozása, az alapadatok közlése; 2. Pivot kimutatás, statisztikai táblázatok készítése; 3. OAM+COCO munkalap létrehozása, majd ez alapján a rangsor tábla elkészítése a sorszám függvénnyel; 4. A lépcső tábla „EXCEL SOLVER” bővítmény segítségével; 5. A COCO táblázat létrehozása a Lépcsők tábla adataiból FKERES függvény segítségével.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
Az öt vállalkozás (Human Telex Consulting; MDI; ACT; HD Team; Dale Carnegie) ajánlatának hasonlóságelemzése az alábbi eredményeket adja:
Human Telex (0)kiegyensúlyozott, MDI (6,0606)olcsó, ACT (-4,651) drága, HD Team (-4,545)drága, Dale (4,3478) olcsó
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
Tisztelt Igazgató Úr, Hasonlóságelemzésem során 5 cég ajánlatát vizsgáltam meg. Az eredmények a lefutatott ismérvek alapján egyértelműen arra mutatnak, hogy az MDI ajánlatát kell elfogadnunk. (mivel a becsült ár magasabb, mint az ajánlati ár).
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
Budapest Főváros Cseppkő Gyermekotthona és Óvodája igazgatója az optimális képzést tudja kiválasztani, ezzel is védve a szűkös pénzügyi erőforrásokat.
Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
Ha a képzés helyének távolsága > 10 km, és a témakörök száma > 20 és a gyakorlati órák száma > 10 és a képzés időtartama > 16 óra, akkor az Y ideális értéke, 33.000,- – 46.000,- Ft közé esik.