„Adózott eredmény” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))
(COCO std futtatása)
85. sor: 85. sor:
 
== Rangsor tábla készítése ==
 
== Rangsor tábla készítése ==
  
== COCO  std futtatása ==
+
 
  
 
== Elemzés ==
 
== Elemzés ==

A lap 2012. január 23., 01:13-kori változata

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Ideális üzem kiválasztása (adózott eredmény alapján)

A feladat előtörténete

Több rétegű feladat. Egy 26 tényező alapján kalkulált üzem bizonyítása a fő cél. Ezen belül az én feladatom az adózott eredmény által kimutatható anomáliák feltárása és a normával való összevetése.Ahol a normával megegyező értékek vannak(semleges) vagy azt meghaladó értékek vannak ott jóság pontot adunk.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Maga a feladat legfőbb célja az lenne, hogy a régiók között a különböző tényezők alapján megállapítsa melyik a legideálisabb üzem, és ezen belül nekem az,hogy az adózott eredmény alapján mi tárható fel. A COCO elemzés előtt a készítettem egy sorrend táblázatot az adózott eredmények összegei alapján ,ezzel megmondható ,hogy melyik régió hányadik helyre került.

1.Észak-Magyarország

2.Közép-Magyarország

3.Észak-Alföld

4.Nyugat-Dunántúl

5.Kelet-Dunántúl

6.Dél-Dunántúl

7.Dél-Alföld

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok: Az objektumok régiók szerinti felosztást mutatják meg.

Attribútumok: Az attribútumok, azaz oszlopok különböző "nézőpontok", melyek segítségével tudjuk vizsgálni a régiókat


Objektumok (sorok)

Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Közép Magyarország, Nyugat-Dunántúl

Attribútumok (X, Y oszlopok)

-Adózott eredmény *összesen*na.*na. -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*m#trágyák *összesen -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*növényvédőszerek *összesen -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*összesen*na. -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*vetőmag, szaporítóanyag *összesen -Gépek, berendezések, járm#vek *összesen*na.*na. -Személyi jelleg# ráfordítások *összesen*na.*na. -Búza *összesen*na.*na. -Őszi árpa *összesen*na.*na. -Szemeskukorica *összesen*na.*na. -Napraforgó *összesen*na.*na. -Burgonya *összesen*na.*na. -Egyéb bevételek *agrártámogatások*összesen*na. -Termelésiérték-arányos jövedelmezôség *összesen*na.*na. -Tôkeellátottság *összesen*na.*na. -Cash-flow *összesen*na.*na. -Eszközérték *tárgyi eszközök értéke *összesen*na. -Értékesítés nettó árbevétele a mg.-ban *szántóföldi növ.term., gyepgazd.*összesen*na. -Össztôke jövedelmezôsége *összesen*na.*na. -Munka-jövedelmezôség *összesen*na.*na. -MT átlagos aranykorona értéke *összesen*na.*na. -Munkaerôállomány *összesen*na.*na -Munkaerôállomány *összesen*na.*na. -Mezôgazdasági terület (MT) *gyep *összesen*na. -Parlag terület *összesen*na.*na. -Forgóeszközök *készletek *összesen*na.

A feladat által érintett célcsoportok

Az érintettjei ennek az elemzésnek:

Mezőgazdászok

Befektetők

Állam

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Az érintettek számára mindenképp nagy segítség.A mezőgazdászok feltárhatják mennyire sikeres a vállalkozásuk,vagy éppen az az ellentétje, hogy a válság mennyire viselte meg.Ezen paraméterek segítséget nyújtanak ahhoz,hogy ahol a problémás rész van a döntéseket előkészítse és átfogó képet adjon a problémáról, hogy a későbbiekben profitálhassanak. A befektetők az elemzés által egy képet tudnak alkotni,hova érdemes tőkét invesztálni, ugyanis az adózott eredmény alapján számítható a beruházás megtérülése.Így valószínűsíthető ,hogy ahol az adózás utána eredmény a legideálisabb az a beruházás fog a leghamarabb megtérülni. Az állam pedig a támogatások, fejlesztések és korlátozások szintjén várhat ettől hasznosságot, hiszen célja a kevésbé ideálisan működő régiók felzárkóztatása, hogy ezzel optimalizálja a különbséget.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Adatok gyűjtése(WWW.miau.gau.hu)

Adatbázis készítése

Saját attribútum kiválasztása(adózott eredmény)

Rangsor tábla készítése

Elemzés

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet