„Tőkeellátottság” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))
(A feladat által érintett célcsoportok)
47. sor: 47. sor:
  
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
A feladat legfőbb célcsoportja maguk a vállalatok, hiszen a tőkeellátottság a saját tőke arányát mutatja. Ezen kívül a vállalat érintettjei (belső érintettek közül tulajdonosok, menedzserek, alkalmazottak, külső érintettek közül szállítók, vevők stb.) A mérés a vállalat erősségét, a finanszírozóktól való függést mutatja.
+
A feladat legfőbb érintettje az állam, hiszen a felmérés a régiók közti különbséget tárja föl. Érintett az EU, mivel Uniós támogatásokat régiók szerint osztják fel, ebben az esetben az elmaradottabb régiók előnybe kerülnek.
  
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=

A lap 2012. február 2., 16:29-kori változata

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Ideális üzem kiválasztása (tőkeellátottsági anomáliák feltárása)

A feladat előtörténete

Több rétegű feladat: egy 26 tényező alapján kalkulált ideális üzem bizonyítása a fő cél. Ezen belül az én feladatom a tőkeellátottsági anomáliák feltárása és a normával való összevetése. Nem választottam a témát, mindenki egy oszlopot kapott és pont rám esett a tőkeellátottság rendkívül izgalmas oszlopa. A megoldásra az motivál, hogy megértsem (és amennyiben sikerrel járok több emberrel meg is értessem) a COCO elemzést és annak lényegét.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Ha a hatalmas táblázatból mindössze egy attribútum alapján vizsgálnánk az objektumokat, egy egyszerű sorba rendezéssel megkaphatnánk a bizonyos attribútum szerinti rangsort. Ezt megkaphatjuk úgy, hogy az XLS Alapadatok táblájának bármelyik attribútumára szűrjük a táblázatot és az értékek szerint sorba rendezzük, vagy átlagos eredményt számolunk régiónként.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az objektumok, attribútumok és mértékegységek mind meg voltak adva az alaptáblázatban, mely 26 attribútumból, és összesen 7*10 objektumból állt. Ezt szűrtük és vizsgáltuk jelen esetben a Tőkeellátottságra, melynek mértékegysége %.


Objektumok (sorok)

Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Közép Magyarország, Nyugat-Dunántúl

Attribútumok (X, Y oszlopok)

-Adózott eredmény *összesen*na.*na. -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*m#trágyák *összesen -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*növényvédőszerek *összesen -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*összesen*na. -Anyagköltség (vásárolt anyagok) *növényterm. közvetlen anyagktg.-ei*vetőmag, szaporítóanyag *összesen -Gépek, berendezések, járm#vek *összesen*na.*na. -Személyi jelleg# ráfordítások *összesen*na.*na. -Búza *összesen*na.*na. -Őszi árpa *összesen*na.*na. -Szemeskukorica *összesen*na.*na. -Napraforgó *összesen*na.*na. -Burgonya *összesen*na.*na. -Egyéb bevételek *agrártámogatások*összesen*na. -Termelésiérték-arányos jövedelmezôség *összesen*na.*na. -Tôkeellátottság *összesen*na.*na. -Cash-flow *összesen*na.*na. -Eszközérték *tárgyi eszközök értéke *összesen*na. -Értékesítés nettó árbevétele a mg.-ban *szántóföldi növ.term., gyepgazd.*összesen*na. -Össztôke jövedelmezôsége *összesen*na.*na. -Munka-jövedelmezôség *összesen*na.*na. -MT átlagos aranykorona értéke *összesen*na.*na. -Munkaerôállomány *összesen*na.*na -Munkaerôállomány *összesen*na.*na. -Mezôgazdasági terület (MT) *gyep *összesen*na. -Parlag terület *összesen*na.*na. -Forgóeszközök *készletek *összesen*na.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat legfőbb érintettje az állam, hiszen a felmérés a régiók közti különbséget tárja föl. Érintett az EU, mivel Uniós támogatásokat régiók szerint osztják fel, ebben az esetben az elmaradottabb régiók előnybe kerülnek.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A várható hasznossága a feladatnak nagyon nagy, hiszen választ kapunk egy nagyon fontos kérdésre, hogy Magyarországon mely régió (üzem) emelkedik ki a többi közül, miben kell változást generálni illetve egy általános képet is kapunk a feladat végeztével.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet