„Segítség:Személyes menü” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Személyes beállítások)
28. sor: 28. sor:
  
 
Ha bejelentkeztél, a felső menüsorban találod a "beállítások" menüpontot, melyen keresztül érhetők el és módosíthatók a felhasználó személyes beállításai, melyek a következők:
 
Ha bejelentkeztél, a felső menüsorban találod a "beállítások" menüpontot, melyen keresztül érhetők el és módosíthatók a felhasználó személyes beállításai, melyek a következők:
*
+
*'''Felhasználói adatok:''' Olyan alapvető adatok adhatók meg illetve módosíthatók itt, mint az email-cím a felhasználó valódi neve (ezek megadása nem kötelező) és beceneve, a felhasználói felület nyelve, valamint itt változtatható meg a jelszó is.
 
+
*'''A gyorsmenü '''(alapbeállításban) a bal oldalon látható menüoszlop. Ennek lehetőségei:
 +
** Nincs: ilyenkor csak az alsó és felső menük látszanak (és értelemszerűen minden leírás, ahol "oldalsó menüt" írtunk, alsó/felső menüként olvasandó).
 +
** Fix baloldali: Az alapbeállítás; a menü a lap tetején, bal oldalon látszik.
 +
** Fix jobboldali: A menüt a jobb oldalon láthatjuk.
 +
** Lebegő baloldali: A menü szintén a bal oldalon van, de mindig látszik, "követi" a lefelé görgetett lapokat.
 +
*'''Forma:''' Ha szerinted a MIAU Wiki nem elég tetszetős, akkor itt választhatsz egy másik kinézetet. Az alap az, amire itt általában hivatkozunk, a többi színekben, elrendezésben és betűtípusokban tér el, a tartalom minden esetben ugyanaz.
 +
*'''Képletek megjelenítése:''' A matematikai képletek megjelenítésének speciális módjai állíthatók be ebben a menüpontban.
 +
*'''Szövegdoboz méretei:'''Itt adhatod meg a szerkesztésnél használt szövegdoboz méretét karakterekben.
 +
** Teljes szélességű szerkesztőterület: bekapcsolva a szerkesztőablak, amiben a cikket írod teljes képernyő szélességű lesz.
 +
** Szerkesztőeszköz–sor látható: leggyakoribb műveleteket végrehajtó ikonsor megjelenítése.
 +
** Előnézet a szerkesztőterület előtt és nem utána: Az előnézet felülre vagy alulra tegye az eredményét.
 +
** Figyelje az új és a megváltoztatott cikkeket: ha új cikket írsz vagy egyet módosítasz, akkor a "tegye a figyelőlistába" kapcsoló automatikusan be lesz alul kapcsolva.
 +
** Alapból minden szerkesztést jelöljön aprónak: ez elég egyértelmű. Apró változtatás az, ami nem érinti a cikk tartalmát.
 +
*'''Időzóna:''' A szerver saját ideje mindig a greenwich-i idő szerint jár, de lehetőséged van megadni a helyi időzónát, hogy az időket helyi idő szerint lásd. Ez a beállítás minden időkijelzésre vonatkozik. Itt láthatod a szerver helyi idejét, valamint azt az időt, amit a megadott időzóna szerint számít a szerver.
  
 
==További személyes menüpontok==
 
==További személyes menüpontok==

A lap 2005. szeptember 12., 11:02-kori változata

Regisztráció és bejelentkezés

Ahhoz, hogy olvashasd a MIAU Wiki szócikkeit, nem kell bejelentkezned. Jelenleg ahhoz sem, hogy szerkeszthesd a lapok többségét. Ugyanakkor számos előnye van a bejelentkezésnek és a felhasználói névvel történő lapszerkesztésnek:

  • A legfontosabb: Az önálló feladatként létrehozott lapot kizárólag akkor értékeljük, ha azt a megfelelő felhasználó (a felhasználó neve alatt) alakította ki azt.
  • A többiek felismerik a nevedet, amikor cikkeket módosítasz vagy írsz. Lehet saját felhasználói lapod ahol írhatsz magadról, valamint saját vitalapod, ahol másokkal kommunikálni tudsz, ahol neked üzenni tudnak.
  • Képes leszel a változtatásaidat aprónak jelölni akkor, ha az tartalmi változtatást nem jelent a cikkben.
  • Készíthetsz figyelőlistát, ahol megadhatod azokat a cikkeket, amiknek a változásait figyelemmel szeretnéd kísérni.
  • Ha megadsz egy email címet, mások levelet küldhetnek neked anélkül, hogy az email címedet megtudnák. Ha elfelejted a jelszavad, ezen email címre kérhetsz emlékeztetőt. Az email cím megadása ugyanakkor nem kötelező.
  • Meg tudsz adni olyan egyedi beállításokat, mint például a MIAU Wiki betűtípusa, a lapok kinézetét vagy a még nem létező szócikkek jelzésének módját.
  • Ha nem vagy bejelentkezve, látszik mindenki számára, hogy honnan jöttél. Ha bejelentkezel, akkor ezt senki nem látja, kivéve a rendszeroperátorokat, akik viszont a vonatkozó törvényi rendelkezéseknek megfelelően kezelik a személyes adataidat.

A felhasználói név megválasztása

A felhasználónév (usernév) megválasztására a fórumokon is általános irányelvek vonatkoznak. Ha lehet, kerüld el az olyan neveket, amik megegyeznek vagy hasonlítanak (élő) közéleti személyiségek, politikusok, katonák, vallási figurák neveihez, eseményekhez, bármit sugallni vagy reklámozni próbálnak, vagy vulgárisak. Kivétel természetesen, ha saját polgári neved is ilyen, vagy a név mint polgári név is elfogadott. Válassz egyértelmű, jól olvasható nevet, például ne számot vagy értelmetlen karaktersort. Ez az azonosító később nem változtatható meg, és nem lehet két embernek ugyanaz a felhasználói neve.

Az első bejelentkezés - regisztráció

Először is győződj meg arról, hogy a cookie-k (sütik) engedélyezve vannak a böngésződben. (Ez sajnos szükséges a felhasználók nyomonkövetéséhez a weboldalon.)

Válaszd ki a Belépés linket itt, vagy bármely lap tetején. Ezután meg kell adnod az azonosítódat és a jelszavadat. illetve regisztárció esetén a jelszót - ellenőrzésképp - kétszer kell beírnod.

Érdemes megadni az email címedet, mert ha elfelejted a jelszavad, akkor tudsz segítséget kérni, valamint mások tudnak neked a MIAU Wikin keresztül emailt küldeni úgy, hogy az email címedet nem tudják meg; de megadása nem kötelező.

A Jelszó megjegyzése használatok között kijelölésével a jelszavadat nem kell megadnod ismét, ha ugyanarról a számítógépről használod a Wikipédiát.

A regisztráció befejezéséhez válaszd az "Új felhasználó készítése" gombot.

Bejelentkezés a regisztráció után

Ha már regisztráltad a felhasználói nevedet, a MIAU Wikibe való belépés a fentiekhez hasonlóan történik azzal a különbséggel, hogy a "Belépés" gombot kell választanod.


Személyes beállítások

Ha bejelentkeztél, a felső menüsorban találod a "beállítások" menüpontot, melyen keresztül érhetők el és módosíthatók a felhasználó személyes beállításai, melyek a következők:

  • Felhasználói adatok: Olyan alapvető adatok adhatók meg illetve módosíthatók itt, mint az email-cím a felhasználó valódi neve (ezek megadása nem kötelező) és beceneve, a felhasználói felület nyelve, valamint itt változtatható meg a jelszó is.
  • A gyorsmenü (alapbeállításban) a bal oldalon látható menüoszlop. Ennek lehetőségei:
    • Nincs: ilyenkor csak az alsó és felső menük látszanak (és értelemszerűen minden leírás, ahol "oldalsó menüt" írtunk, alsó/felső menüként olvasandó).
    • Fix baloldali: Az alapbeállítás; a menü a lap tetején, bal oldalon látszik.
    • Fix jobboldali: A menüt a jobb oldalon láthatjuk.
    • Lebegő baloldali: A menü szintén a bal oldalon van, de mindig látszik, "követi" a lefelé görgetett lapokat.
  • Forma: Ha szerinted a MIAU Wiki nem elég tetszetős, akkor itt választhatsz egy másik kinézetet. Az alap az, amire itt általában hivatkozunk, a többi színekben, elrendezésben és betűtípusokban tér el, a tartalom minden esetben ugyanaz.
  • Képletek megjelenítése: A matematikai képletek megjelenítésének speciális módjai állíthatók be ebben a menüpontban.
  • Szövegdoboz méretei:Itt adhatod meg a szerkesztésnél használt szövegdoboz méretét karakterekben.
    • Teljes szélességű szerkesztőterület: bekapcsolva a szerkesztőablak, amiben a cikket írod teljes képernyő szélességű lesz.
    • Szerkesztőeszköz–sor látható: leggyakoribb műveleteket végrehajtó ikonsor megjelenítése.
    • Előnézet a szerkesztőterület előtt és nem utána: Az előnézet felülre vagy alulra tegye az eredményét.
    • Figyelje az új és a megváltoztatott cikkeket: ha új cikket írsz vagy egyet módosítasz, akkor a "tegye a figyelőlistába" kapcsoló automatikusan be lesz alul kapcsolva.
    • Alapból minden szerkesztést jelöljön aprónak: ez elég egyértelmű. Apró változtatás az, ami nem érinti a cikk tartalmát.
  • Időzóna: A szerver saját ideje mindig a greenwich-i idő szerint jár, de lehetőséged van megadni a helyi időzónát, hogy az időket helyi idő szerint lásd. Ez a beállítás minden időkijelzésre vonatkozik. Itt láthatod a szerver helyi idejét, valamint azt az időt, amit a megadott időzóna szerint számít a szerver.

További személyes menüpontok

  • Ha be vagy jelentkezve, akkor a jobb felső sarokban látható a neved, és utána zárójelben a "Vita" szó. Ezekre kattintva a saját magadról szóló lapot ("felhasználói lap"), illetve a személyedhez tartozó vita/üzenet lapot tudod elérni.
  • Ha be vagy jelentkezve, és a vitalapodon új üzeneted van, akkor erre a felső menü is felhívja a figyelmed, így segítve, hogy észrevedd, ha valaki üzenni szeretne neked valamit!