„AGY” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A tervezett alkalmazás/megoldás címe)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
15. sor: 15. sor:
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
A szálláskeresés nem egy egyszerű folyamat, különösen ha az ember 6 személyre keres szállást az interneten. Emellett mindenki más-más kritériumokat vesz figyelembe. Ezen szempont szem előtt tartása miatt, még az elején tisztáztuk azokat a tényezőket, amelyek mindenki számára egyaránt fontosak.  
+
A szálláskeresés nem egy egyszerű folyamat, különösen ha az ember 6 személyre keres szállást az interneten. Emellett mindenki más-más kritériumokat vesz figyelembe. Ezen szempont szem előtt tartása miatt, még az elején tisztáztuk azokat a tényezőket, amelyek mindenki számára egyaránt fontosak, megakadályozván a későbbi félreértéseket.
 
+
Első és legfontosabb szempont mindenkinek az ár volt, így hasonlóságelemzés nélkül valószínűleg a legolcsóbb vagy az egyik legolcsóbb szállást foglaltam volna le, ahogy ezt a "saját megoldás" nevű munkalapon is látható. Itt súlyozással és a Solver bővítmény felhasználásával generálódott eredmény az "Ildi ház" lett, nem sokkal az "Ircsi nyaralóház" előtt.
Ezek sorrendben a következők voltak:
+
Viszont úgy véltem, (és ezt közöltem a többiekkel is) hogy, bár eddig szinte mindig csupán csak az ár alapján ítéltünk, most azonban  szükségét érzem a hasonlóságelemzés elvégzését, hiszen ezzel a módszerrel sikerülhet több kritérium együttes figyelembevételével meghozni a lehetőségekhez képesti legjobb, leghasznosabb döntést és megtalálni nem csak a legolcsóbb, hanem a legnagyobb ár-érték arányt képviselő szállást.
 
 
a maximum árplafon 8000 Ft/éj
 
 
 
• üdülési csekkel való fizetés lehetősége
 
 
 
• minimum 6 személyt befogadó szállás
 
 
 
A többi kritériumot önkényesen választottam ki az általam talált apartmanok jellemzői közül. Összességében elmondható, hogy árérzékeny vagyunk, de emellett fontosnak tartjuk, hogy a pénzünkért megfelelő értéket kapjunk (szóval fontos a minél jobb ár-érték arány). Emiatt érzem szükségesnek az hasonlóságelemzés elvégzését, hiszen ezzel a módszerrel sikerülhet az összes számunkra fontos kritérium figyelembevételével meghozni a lehetőségekhez képesti legjobb, leghasznosabb döntést.
 
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=

A lap 2012. május 25., 19:18-kori változata

Szabvány: https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Ide%C3%A1lis_sz%C3%B3cikk_2010

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2012tavasz/nyaralok.xlsx

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A 2012-es Heineken Balaton Sound időtartamára vonatkozó szállások összehasonlítása Zamárdiban egy 6 fős társaság számára.

A feladat előtörténete

Barátaimmal közösen idén hosszas egyeztetést követően elhatároztuk, hogy a szeretnénk részt venni a nyár egyik legnagyobb fesztiválján a Balaton partján. Ebből kifolyólag, először a jegyvásárlást után egy másik komoly problémával szembesültünk, a szálláskereséssel. Ezzel a "megtisztelő" feladattal engem bíztak meg és már rögtön az elején ráeszméltem, hogy ez bizony komoly fejtörést és munkát jelent, hiszen rátalálni a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező apartmanra nem is olyan egyszerű. Ezen kívül, az idő is szorított, hiszen ahogy közeledik a fesztivál első napja, úgy fogyatkozik meg a kiadó szállások száma Zamárdiban. Így egyből neki is láttam a keresgélésnek, ám komoly gondom adódott a "google" által kidobott rengeteg releváns találattal. Képtelen voltam a több tucat lehetőségből megtalálni a számunkra legmegfelelőbbet. Ekkor ötlött az eszembe, hogy ebben a szemeszterben "Adatbányászat" címén fut egy tárgyam, amiben még nem választottam vizsgálandó témát. Így esett a választásom a Zamárdiban található szállásokra és ezek összehasonlítása, különböző szempontot, kritériumok figyelembe vételével.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A szálláskeresés nem egy egyszerű folyamat, különösen ha az ember 6 személyre keres szállást az interneten. Emellett mindenki más-más kritériumokat vesz figyelembe. Ezen szempont szem előtt tartása miatt, még az elején tisztáztuk azokat a tényezőket, amelyek mindenki számára egyaránt fontosak, megakadályozván a későbbi félreértéseket. Első és legfontosabb szempont mindenkinek az ár volt, így hasonlóságelemzés nélkül valószínűleg a legolcsóbb vagy az egyik legolcsóbb szállást foglaltam volna le, ahogy ezt a "saját megoldás" nevű munkalapon is látható. Itt súlyozással és a Solver bővítmény felhasználásával generálódott eredmény az "Ildi ház" lett, nem sokkal az "Ircsi nyaralóház" előtt. Viszont úgy véltem, (és ezt közöltem a többiekkel is) hogy, bár eddig szinte mindig csupán csak az ár alapján ítéltünk, most azonban szükségét érzem a hasonlóságelemzés elvégzését, hiszen ezzel a módszerrel sikerülhet több kritérium együttes figyelembevételével meghozni a lehetőségekhez képesti legjobb, leghasznosabb döntést és megtalálni nem csak a legolcsóbb, hanem a legnagyobb ár-érték arányt képviselő szállást.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet