„Vita:Általános Mezőgazdasági Összeírás” változatai közötti eltérés
A Miau Wiki wikiből
14. sor: | 14. sor: | ||
[[User:kulcsarkj|kulcsarkj]] | [[User:kulcsarkj|kulcsarkj]] | ||
+ | |||
+ | További ajánlott irodalom: | ||
+ | |||
+ | http://miau.gau.hu/miau/15/print/ksh.doc | ||
+ | |||
+ | [[User:B4qz6d|B4qz6d]] |
A lap 2005. december 4., 15:23-kori változata
Javaslatok:
- A felhasználói lapon kizárólag a szerkesztett és a megkommentált szócikk-lapokra mutató, pontos hivatkozás szerepelhet! Ugyanakkor ezek nélkül nem értékelhető a hallgatói teljesítmény!
- A Történeti modulba az adott szócikkre vonatkozó szakirodalmi megállapításokat várjuk időrendbe szedve (ezért használjuk a "történeti" megnevezést), nem pedig a szócikk kronologikus történetét! (bár ez esetben a kronologikus jelleg nem olyan erős...)
- Minden felhasznált szakirodalmi forrást rögzíteni kell a Szakirodalmi katalógusban, majd ezen katalógus-bejegyzésre mutató hivatkozást fel kell tüntetni a Történeti modul megfelelő idézete és/vagy az Ajánlott irodalmak modulja megfelelő bejegyzése után - de csak ezekben a modulokban.
- Ha a szakirodalmi források nem ellentmondásosak, akkor ezt a tényt kell feltünteti az Ellentmondások... modulban.
- Az Ontológia modul kapcsolattípusainak a következő módon - kizárólag az alábbi kategóriákat ismertetve - kell felépülni (a Térkép fogalmán keresztül illusztrálva):
- "ez egy" kapcsolattípus: A kidolgozott szócikk különböző előfordulásai, pl. alkalmazási területek, kapcsolódó projektek, a szócikk fogalmának változatai, jelzői. Pl. a vízrajzi térkép egy változata a Térképnek, a várostervezés egy alkalmazási területe a Térképnek.
- "van neki, része a szócikknek" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalom részeit, alkotóelemeit képező kifejezések. Pl. a szintvonalak, a koordináták és a méretarány alkotórészei a Térképnek.
- "a szócikk része valaminek (a szócikkel egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalmat magában foglaló kifejezés, valamint után zárójelben felsorolva további olyan fogalmak, melyek halmazelméletileg egy szinten állnak a szócikkben kidolgozott fogalommal. Pl. Tájékozódás (Térkép, iránytű, tájoló, GPS-készülék) --PetoI 2005. november 29., 14:30 (CET)
Az ajánlott irodalmak modul kiegészítését javasolnám:
http://www.fvm.hu/main.php?folderID=1335&articleID=4154&ctag=articlelist&iid=1
Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium
HTML Document; 99 963 byte;
2004
További ajánlott irodalom: