„2007:Handy3” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))
(A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))
12. sor: 12. sor:
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
[http://www.t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/telefonismertetok]
+
A választott témában az adatgyűjtés online forrásból történt. Az adatok megszerzése teljesen legálisan történt, könnyen elérhető, bárki számára megtekinthető publikus forrást használtam: [http://www.t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/telefonismertetok]. A mellékelt oldal tartalmazza azokat az adatokat, amelyek segítségével elkészítettem az összehasonlításomat. Valamint a feladathoz csatolt Excel fájlban is megtalálhatók a megoldásához igénybevett adatok, az „adat” lapfül források részénél. Minden mobil esetében külön-külön kerestem rá az alábbi paraméterekre:
 +
 
 +
- akkumulátor
 +
- súly
 +
- tárolható sms-ek száma
 +
- tárolható hívószámok
 +
- memória
 +
- akciós listaár
  
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=

A lap 2007. november 24., 15:03-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Mobiltelefonok összehasonlítása a 700 és 820 mAh közötti akumulátorral rendelkező mobilok esetén, az ár, a memória és a tárolható sms-ek, híváslista alapján - hasonlóságelemzés segítségével - azon vásárlók részére, akik a közeljövőben mobilt szeretnének vásárolni.

A feladat előtörténete

Elromlott a telefonom, és szerettem volna egy újat vásárolni. Mivel már régóta a T-mobilnál veszem a készülékeimet, így a feladatom adott volt. Megnéztem egy pár „30-cas” telefont (objektum), amelyek számomra érdekesek lehetnek, és összehasonlítottam őket, hogy megtudjam, melyik éri meg a legjobban. A feladatomban lévő összehasonlítással megkönnyítettem a döntést magam, illetve mindazon leendő vásárló számára, akik mobiltelefon vásárlását tervezik a KÖZELJÖVŐBEN. Fontos, hogy ez az összehasonlítás csak a jelenre, illetve kb. az elkövetkezendő fél évre érvényes, hiszen manapság már hetente jelennek meg új telefonok és a régebbi készülékek ár is folyamatosan csökken, illetve egy idő után már ki is vonják őket a forgalomból. Az összehasonlításnál a fő szempont többek között az sms-ek férőhelyének a száma volt (attribútum). A célom az volt, hogy a leendő vásárlók számára időt és pénzt takarítsak meg.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A mobiltelefonok piacán az értékesítés folyamatosan nő, szinte havonta jelenik meg új készülék. A kínálat részét képző cégek általában ugyanazok, néha megpróbál valaki betörni a „nagyok” közé. Az összehasonlításomnál a számomra legfontosabb dolgokat vettem figyelembe, de megkérdeztem az ismerőseimet is, hogy szerintük mi a legfontosabb egy új telefon vásárlásánál. A megkérdezettek, és a saját véleményem alapján összeállítottam azokat az attribútumokat, amelyek döntő szerepet játszhatnak egy új készülék vásárlásánál. Ezek a következők: akkumulátor kapacitása, amely befolyásolja a telefon készenléti idejét (mAh), a készülék súlya (gramm), a tárolható sms-ek száma, a tárolható hívószámok száma (db) a memória, és végül, de nem utolsó sorban az ár (Ft). A különböző vevőtípusoknak eltérőek az igényeik. Mindenki elvárásának nem lehet megfelelni, hiszen valakinek az sms-ek száma a lényeg, valakinek a telefon súlya, de akadtak olyanok is, akinek a kezelhetőség lett volna a fő szempont. Összehasonlításommal a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező telefon(ok) kiválasztása volt a célom magam illetve leendő vásárlók számára a jelenre, illetve a közeljövőre fókuszálva.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A választott témában az adatgyűjtés online forrásból történt. Az adatok megszerzése teljesen legálisan történt, könnyen elérhető, bárki számára megtekinthető publikus forrást használtam: [1]. A mellékelt oldal tartalmazza azokat az adatokat, amelyek segítségével elkészítettem az összehasonlításomat. Valamint a feladathoz csatolt Excel fájlban is megtalálhatók a megoldásához igénybevett adatok, az „adat” lapfül források részénél. Minden mobil esetében külön-külön kerestem rá az alábbi paraméterekre:

- akkumulátor - súly - tárolható sms-ek száma - tárolható hívószámok - memória - akciós listaár

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok