„2007:sörfogyasztás” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A tervezett alkalmazás/megoldás címe)
(A feladat előtörténete)
11. sor: 11. sor:
 
=A feladat előtörténete=
 
=A feladat előtörténete=
  
A weben böngészve, az origón egy olyan hírforrást találtam, ami véleményem szerint nem felel meg a valóságnak. A hír tartalma a 2007-es évben való sörfogyasztásra terjedt ki. A cikk írója egy olyan állítást fogalmazott meg, ami szerint a sörfogyasztás jó évet zárt idén. Viszont nem tért ki arra, hogy miért is zárt jó évet, a sörfogyasztás, illetve söreladás különféle csoportjai (dobozos, hordós, alkoholmentes stb.) mennyivel zártak jobb évet, mint az előző években. Dolgozatomban bizonyítani próbálom, hogy az állítás nem felel meg a valóságnak, ugyanis a sörfogyasztás sok helyen eltér a jó évzárástól.
+
A weben böngészve, az origón egy olyan hírforrást találtam, ami véleményem szerint nem támasztja alá teljesen, hogy a sörfogyasztás jó évet zárt 2007-ben.
 +
Vajon lehetett volna idén nyáron még több sört eladni a korábbi évek meteorológiai és szocio-ökonómiai befolyásoló tényezői tükrében (avagy jogos-e valóban az eufória)?
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=

A lap 2007. december 12., 15:06-kori változata

Forrás

XLS

http://www.sorszovetseg.hu/reklametika.html

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A sörfogyasztás értékeinek összehasonlítása, hasonlóságelemzés segítségével 1999 és 2007 között.

( Igaz- e, hogy a sörfogyasztás jó évet zárt 2007-ben?)

A feladat előtörténete

A weben böngészve, az origón egy olyan hírforrást találtam, ami véleményem szerint nem támasztja alá teljesen, hogy a sörfogyasztás jó évet zárt 2007-ben. Vajon lehetett volna idén nyáron még több sört eladni a korábbi évek meteorológiai és szocio-ökonómiai befolyásoló tényezői tükrében (avagy jogos-e valóban az eufória)?

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Saját tapasztalatom szerint az emberek számára a sör nem mindenkinek közkedvelt ital. Ugyanis a sörfogyasztás sok mindentől függhet. Vannak olyan emberek, akik más alkholtartalmú italt fogyasztanak sör helyett, ugyanis a XXI. században számtalan alkoholtartalmú ital jelenik meg, amiknek az emberek nem bírnak ellenállni, illetve sokkal jobban ízlik nekik, mint a sör. Az időjárás is sokban közre játszik abban, hogy valaki iszik e sört, vagy sem. A sör kiválóan oltja a szomjúságot a tikkasztó melegben, viszont ha az időjárás rosszabbá válik, akkor a sörfogyasztás is csökkenő fázisba tér át. Az sem mindegy, hogy a gyártók milyen csomagolásban próbálják elcsábítani a vevőt. Észrevehetjük az adatok alapján, hogy a palackos sört, sokkal többen isszák, mint a hordós, vagy a dobozos sört.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Egyéni keresés. A Magyar Sörgyártók Szövetségének adatait vizsgáltam feladatom során, s ezek alapján hasonlítottam össze 1999-2006 között a sörfogyasztás értékesítést és az egyéb tényezőket.

Attribútumok:

  • teljes saját termelésű sörértékesítés
  • visszaváltható palack értékesítés
  • eldobható palack értékesítés
  • hordó értékesítés
  • doboz értkesítés
  • alkoholmentes doboz értékesítés
  • alkoholmentes palack értékesítés
  • mezőgazdasági terményvétel
  • csomagoló anyagvétel
  • összes adó
  • munkanélküliségi arány
  • évszakok maximum és minimum értékei (tavasz,nyár, ősz, tél)
  • csapadékmennyiség
  • foglalkoztatottság

Munkám során, több problémám volt, ugyanis sok helyen nem sikerült megfelelő adatokat találnom. 1999-ben a sörértékesítés különböző pontjait nem sikerült megtalálnom, valamint az időjárási értékek is hiányosak.

A feladat által érintett célcsoportok

Azok az emberek, akik betekintést próbálnak nyerni a magyarországi sörfogyasztás adataiba, s felteszik a kérdést, hogy vajon jó évet zárhat-e a 2007-es év, az előző évek adatai alapján.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Összehasonlításommal szeretném az átlag-embert tájékoztatni a 2007-es magyarországi sörfogyasztásáról, valamint a sörgyártás által felhasznált kiadásokból.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok