„Puding” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
a (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
13. sor: 13. sor:
  
 
Az új termék a piacon való bevetesére vár. A hatásvizsgálat keretében hasonlóságelmzést kell végrehajtanunk, melyben pontos képet kapunk a piac jelenlegi helyzetéről. Ez alapján elkezdhetjük a marketingterv kidolgozását. Ez az adatgyűjtés a legfontosabb lépés a marketingterv kidolgozásában.
 
Az új termék a piacon való bevetesére vár. A hatásvizsgálat keretében hasonlóságelmzést kell végrehajtanunk, melyben pontos képet kapunk a piac jelenlegi helyzetéről. Ez alapján elkezdhetjük a marketingterv kidolgozását. Ez az adatgyűjtés a legfontosabb lépés a marketingterv kidolgozásában.
 +
 +
*Az adatgyűjtés a tanulmáy készítőjének feladata: A tanulmány magában foglalja azokat az adatokat, amelyek szükségesek a termékek összehasonlításához.
 +
*A kapott eredmények továbbításra kerülnek a Céghez, ahol értelmezik az adatokat, majd továbbítják a fejlesztőknek és marketing osztályra
 +
*A fejlesztők a kapott adatok alapján döntenek a következő lépésekről
 +
*A marketing osztályon a termék bevezetéssel foglalkozó szakemberek a kapott adatok alapján elkezdik a marketikg kampány megtervezését. Valamint adatokat kaphatunk a várható eredményekről is.
 +
*A marketing kampány tervezetet a felettesek módosíthatják,jóváhagyhatják
 +
*A döntéstől függetlenül a tervezet visszakerül a marketing osztályra, ahol a kért változtatásokat eszközölik, és elindítják a bevezető kampányt.
  
 
KI, MIT tesz (lépésről-lépésre) ma a fenti feladat megoldása érdekében?
 
KI, MIT tesz (lépésről-lépésre) ma a fenti feladat megoldása érdekében?

A lap 2008. szeptember 30., 11:50-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Egy 2008-as új termékbevezetés hatáselemzése (Dr. Oetker) Ezen belül a hatáselemzés első pontjaként összehasonlítást kell végzni a piacon lévő hasonló termékek között.

A feladat előtörténete

Tanulmányomban egy 2008-as új termékbevezetés hatását szeretném elemezni, melyet a Dr. Oetker vezet be az idei évben. Az említett cég, talán az egyik legismertebb és legkedveltebb termékek forgalmazásával foglalkozik a háztartások körében. Rendelkezik 150 éves termékkel is, mely jól megállja a helyét a piacon, de természetesen folyamatos fejlesztéseket is rendelkezik. Többek között ezért is választottam ezt a céget, mivel hatalmas múlttal és tapasztalattal rendelkezik. A Dr Oetker minden háztartásbelinek nyújt kényelmes megoldást, ha sütni támad kedve. Ennek köszönhetően még a kezdő háziasszonyok/urak is elkápráztathatják vendégeiket. A Cég termékeit nem csak Magyarországon, hanem az egész kontinensen megtalálhatjuk a kisebb-nagyobb bevásárlóközpontokban, üzletekben. A konkrét termék megfogalmazása után adatgyűjtést kell végeznünk, hogy felmérhessük a piacon lévő kínálatot. Majd összehasonlítást a termékek jellemzői alapján.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az új termék a piacon való bevetesére vár. A hatásvizsgálat keretében hasonlóságelmzést kell végrehajtanunk, melyben pontos képet kapunk a piac jelenlegi helyzetéről. Ez alapján elkezdhetjük a marketingterv kidolgozását. Ez az adatgyűjtés a legfontosabb lépés a marketingterv kidolgozásában.

  • Az adatgyűjtés a tanulmáy készítőjének feladata: A tanulmány magában foglalja azokat az adatokat, amelyek szükségesek a termékek összehasonlításához.
  • A kapott eredmények továbbításra kerülnek a Céghez, ahol értelmezik az adatokat, majd továbbítják a fejlesztőknek és marketing osztályra
  • A fejlesztők a kapott adatok alapján döntenek a következő lépésekről
  • A marketing osztályon a termék bevezetéssel foglalkozó szakemberek a kapott adatok alapján elkezdik a marketikg kampány megtervezését. Valamint adatokat kaphatunk a várható eredményekről is.
  • A marketing kampány tervezetet a felettesek módosíthatják,jóváhagyhatják
  • A döntéstől függetlenül a tervezet visszakerül a marketing osztályra, ahol a kért változtatásokat eszközölik, és elindítják a bevezető kampányt.

KI, MIT tesz (lépésről-lépésre) ma a fenti feladat megoldása érdekében? A vizsgálat során meg kell találnunk azt a terméket, amelynek tulajdonságai a legjobban hasonlítanak a bevezetni kívánt termék tulajdonságaihoz.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Figyelembe kell vennem a hatáselemzésnél egy már jól bevezetett terméket, valamint az új, bevezetni kívánt termék célcsoprtját, valamnit összehasonlítást kell alkalmazni a piacon lévő helyettesítő termékek között. A beadandó feladat táblázatában a piacon lévő hasonló termékek adatai szerepelnek.

Objektumok (sorok)

Az alaptábla oszlopának soraiban a Dr Oetker fontosnak tartott termékek megnevezései szerepelnek, valamint más gyártók hasonló termékei, melyek a következők: ˝

  • Eredeti csokoládés pudingpor
  • Gála csokoládés pudingpor
  • Csokoládés pudingpor
  • Femini pudingpor kakaópor
  • Mester pudingpor csokoládé ízű

Attribútumok (X, Y oszlopok)

z alap táblában a következő oszlopok vannak feltüntetve:

  • Energia (Kcal)
  • Energia (Kj)
  • Fehérje (Gramm)
  • Nátrium (Gramm)
  • Szénhidrát(Gramm)
  • Zsír (Gramm)
  • Ár(Ft/csomag)


A fent említett adatokból elkészíthetünk egy rangsortáblát, melyben a rangsorolt adatok alapján kiválaszthatjuk a legkedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket.

A feladat által érintett célcsoportok

A hatásvizsgálat hasznos lehet minden egyes vásárló számára, hiszen ez alapján választanak ők maguk is terméket. A legfontosabb információkat viszont a hatáselemzés a fejlesztőknek nyújtja, hiszen ez alapján folytathatják marketing kampány megtervezését.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A hasznosságot az eddig praktizált elemzések és a mostani összevetéseként kell értelemzni!

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

  • adatok gyűjtése

CSomagolás alapján megtudhatjuk, hogy melyik termék mekkora mennyiségű atribútomot tartalmaz.

  • Pivot tábla készítése

A Pivot kimutatás segítségével elkészíthetjük a rangsor táblát.

  • Rangsor tábla készítése

A Rangsor tábla adatai alapján elkészül egy rangsor, mely a hatáselemzés során fontos lesz számunkra

  • CoCo elemzés

Az elemzés megmutatja a táblában felsorolt termékadataok alapján, hogy mely termék

  • olcsó
  • drága
  • esetleg értékarányos

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A bevezetendő termék hatásvizsgálata fontos adatokat szolgáltat mint a vevők, mint a fejlesztők számára. A régi termékek bevezetése alapján meghatározható a várható nyereség. A marketing kampány fontosabb lépéseit az alábbi atribútumok eredménye alapján kell meghatározni.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Az új termék gyártásánál természetesen szükség van új gyártósorok kialakítására, amit a fejlesztésekre szánt pénzből kell fedezni. Ennek a lépésnek természetesen hátrányai is vannak, de a többlet befektetés többlet nyereséget is fog hozni.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

  • www.miau.gau.hu/levelezo/index.php/2007:sajtok;
  • www.miau.gau.hu/levelezo/index.php/2007:teak
  • Dr.Pitlik László: Üzleti informatika jegyzet, Gödöllő (2007)

nyilatkozat és kitöltési segédlet