„HR:project” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)
(A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))
27. sor: 27. sor:
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 +
1. Adatbázis készítése értékoszlopos struktúra alapján
 +
2. Pivot-kimutatás ellenőrzés céljából
 +
3. Primer adattábla készítése, majd a rangsorok kialakítása SORSZÁM függvény segítségével
 +
4. COCO tábla készítése az FKERES függvény segítségével
 +
5. SOLVER beállításai: a célcella minél kisebb értéket vegyen fel;korlátozótényező: egy adott      lépcsőfok nem lehet nagyobb a felette lévőnél; SOLVER lefuttatása
 +
6. Eredmények kiértékelése a valós és becsült ár különbségével SZORZATÖSSZEG és HA függvény segítségével; Kiegészítő számítások elvégzése ÁTLAG és Szórás függvénnyel;
 +
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=

A lap 2009. május 28., 10:38-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Megvalósult projectek elemzése nyereségesség szempontjából

Választott témám: a gyógyszer- és élelmiszeriparban megvalósult projektek (értem ez alatt a tervezéstől a kivitelezési munkálatokig) összehasonlítása nyereségesség szempontjából. Azért esett erre a témára választásom, mert cégünk vezetésének alapvető célkitűzése a gyártott termék, a nyújtott szolgáltatás kifogástalan minőségének folyamatos biztosítása az optimális nyereségszint elérése mellett. Valamennyi szakemberünk azért dolgozik, hogy a szerződésből és a vonatkozó előírásokból adódó minőségi elvárásokat megrendelőink teljes megelégedettségére teljesítsük. Ennek érdekében vezettük be és működtetjük az MSZ EN ISO 9001 szabvány követelményeinek megfelelő minőségügyi rendszert. A rendszer hatékony működtetéséért a minőségügyi vezető a felelős, aki rendelkezik mindazon jogkörrel , ami szükséges a minőségügyi problémák megelőzéséhez. Legfontosabb működési területeink: gyógyszeripar, vegyipar, élelmiszeripar, üdítőital és ásványvíz üzemek. Szolgáltatásaink és termékeink: fővállalkozás, technológiai szerelési szolgáltatás, berendezések, tárolótartályok, nyomástartó edények és rendszerek tervezése, gyártása, javítása, műszaki tervezés.

Cégünk vezetése a projektek megkezdése előtt, illetve annak lefolyása alatt folyamatosan elemzi és ellőnörzi a helyszínen az előírt feladat- és hatáskörök szakszerűellátását, ezek színvonalát és a megoldásra váró vagy nyitott kérdéseket.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A táblázat sorai a gyógyszeriparban, vegyiparban és élelmiszeriparban megvalósult projectek azonosítóját tartalmazzák, tételesen 85 megvalósult munkát. Ezek területi elhelyezkedése Magyarországon belül különböző. Feltűntettem a nyereségességet, a külső környezeti veszélyeket, a project természeti elhelyezkedését és a vezetői kapcsolatok mértékét, mint vizsgálandó tényezőket.

A táblázat oszlopai tartalmazzák az egyes projectek nyereségességének számszerűsített adatait forintban kifejezve, a külső környezet lehetséges veszélyeit (van vagy nincs, a project természeti elhelyezkedését (1-5-ig mérlegelve a megfelelősség szempontjából.5>1), vezetői kapcsolatok mértékét, annak függvényében, hogy az adott projecten belül a külső kapcsolatok mennyiben tudják előremozdítani vagy akár hátráltatni a munka és minőség nyereségességét.

A feladat által érintett célcsoportok

A beruházási döntéseknek több érintettje is van. Az érintett csoportok a következők: - a cég, mint a gazdasági szervezet menedzsmentje (hogyan, miért? szerepe a döntéshozatalban?) - a gazdasági szervezet tulajdonosai (hogyan, miért? szerepe a döntéshozatalban?) - a gazdasági szervezet alkalmazottai (hogyan, miért? szerepe a döntéshozatalban?) - a potenciális beszállító (hogyan, miért? szerepe a döntéshozatalban?)

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Amennyiben a beruházási döntés alkalmával, sikerül a cég számára optimálisabb beruházást kiválasztani és megvalósítani, akkor az jelentős gazdasági hasznot hozhat a vállalat számára. Természetesen nem elhanyagolható tényező egy project esetében a ráfordított költségek, de figyelembe kell venni azt a tényezőt is, hogy hosszú távon az üzleti kapcsolatok megtartásával a cég életképessége fenntartható. Sok esteben a nagyobb ráfordítás mellett is "megéri" egy projectet megvalósítani, még akár kisebb haszon elérése melett. A döntést jól megfontoltan kell meghozni, a rendelkezésünkre álló adatok figyelembevétele alapján. A jelenlegi megoldás kiválthatja a teljes eddigi döntés-előkészítési folyamatot? Olcsóbb lesz így? Lehet rosszabb a döntés így, mint eddig?

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

1. Adatbázis készítése értékoszlopos struktúra alapján 2. Pivot-kimutatás ellenőrzés céljából 3. Primer adattábla készítése, majd a rangsorok kialakítása SORSZÁM függvény segítségével 4. COCO tábla készítése az FKERES függvény segítségével 5. SOLVER beállításai: a célcella minél kisebb értéket vegyen fel;korlátozótényező: egy adott lépcsőfok nem lehet nagyobb a felette lévőnél; SOLVER lefuttatása 6. Eredmények kiértékelése a valós és becsült ár különbségével SZORZATÖSSZEG és HA függvény segítségével; Kiegészítő számítások elvégzése ÁTLAG és Szórás függvénnyel;

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet