„HR:ügyfelszolgalat kivalasztas” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A feladat előtörténete)
(A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)
11. sor: 11. sor:
  
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 +
 +
A kiválasztandó jelöltek közül egy 1 napos ún assessment center (AC) során szelektáljuk a felvételt nyerő új kollégákat. Az AC során a jelöltek több kompetenciáját is "mérjük"/értékeljük egyéni/csoportos szóbeli és írásbeli feladatok teljesítése során. Az AC-n több vezető és HR kiválasztási szakértő egy kiérékelési ív segítségével értékeli menet közben a jelöltek kompetenciáit.
 +
Az értékelés két íven történik - értelemszerűen a jelöltet a csoportos szituációk során a "csoportos kiértékelő" íven, az egyéni szituációk során pedig az "egyéni kiértékelő" íven értékeljük. (lásd csatolt minták)
 +
 +
A szituációs/egyéni interjúk után a rendezvény első része véget ér a jelöltek távoznak, Ezután az értékelőlapokon adott 1-5 pontszámokat minden jelöltre összegezzük, az elért pontszámok szolgálnak döntési inputként, minden egyes jelöltnél e pontszámok és a megfigyelők szöveges értékelése után történik a felvételről döntés
 +
Az összesítés manuálisan zajlik.
  
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=

A lap 2010. január 30., 23:09-kori változata

Forrás

XLSX

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Telefonos ügyfélszolgálati kollégák kiválásztását segítő eszközrendszer, mely a hasonlóságelemzést hívja segítségül a toborzás során.

A feladat előtörténete

Egy informatikai ügyfélszolgálaton dolgozom, ahol az éves kb 25-30%-os fluktuáció miatt a gyors, hatékony és megbízható kiválasztási folyamat fontos szerepet játszik.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A kiválasztandó jelöltek közül egy 1 napos ún assessment center (AC) során szelektáljuk a felvételt nyerő új kollégákat. Az AC során a jelöltek több kompetenciáját is "mérjük"/értékeljük egyéni/csoportos szóbeli és írásbeli feladatok teljesítése során. Az AC-n több vezető és HR kiválasztási szakértő egy kiérékelési ív segítségével értékeli menet közben a jelöltek kompetenciáit. Az értékelés két íven történik - értelemszerűen a jelöltet a csoportos szituációk során a "csoportos kiértékelő" íven, az egyéni szituációk során pedig az "egyéni kiértékelő" íven értékeljük. (lásd csatolt minták)

A szituációs/egyéni interjúk után a rendezvény első része véget ér a jelöltek távoznak, Ezután az értékelőlapokon adott 1-5 pontszámokat minden jelöltre összegezzük, az elért pontszámok szolgálnak döntési inputként, minden egyes jelöltnél e pontszámok és a megfigyelők szöveges értékelése után történik a felvételről döntés Az összesítés manuálisan zajlik.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet