„HR:kazan” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))
(Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY))
46. sor: 46. sor:
  
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
+
A COCO táblázat füle) sárga színnel kiemelt tartománya (A40:I40) reprezentálja a nyertes „A” jelű beszállítót, aki szoros versenyben állt az „F” jelűvel. Ez utóbbi a Szállítási feltétel és a Szállítási idő attribútumokban maradt alul (hr_hcs.xls My-X fül, C18:D18 tartomány).
  
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=

A lap 2010. január 31., 11:15-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Alternatív fűtési rendszerek hasonlóságelemzése

A feladat előtörténete

Egy olyan fűtéstechnikai cégnél dolgozom ahol a cég filozófiája :az energia megőrzése – környezetünk védelme. Ez egy olyan elkötelezettség, amely komolyan meghatározza gondolatainkat és egész tevékenységünket. A fűtés- és szellőzéstechnika területén komoly célokat követünk. Célunk olyan berendezések forgalmazása melyekkel a legnagyobb energiamegtakarítás mellet a legcsekélyebb környezet terhelés érjük el. Ezért is gondoltam úgy, hogy az általunk forgalmazott berendezéseket, összehasonlítom hagyományos fűrési redszerekkel

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A mindennapos munkám során, ha a főnököm kér egy hasonlóságelemzést a tüzeléstechnikai rendszerek hatékonyságáról valószínű, hogy az internetről a tüzelőberendezéseket gyártók honlapjáról gyűjtöttem volna össze az elemzéshez szükséges adatokat. Ezeket egy excel táblázaba összefoglalva készítettem volna el az összehasonlítást. A jelenlegi helyzetben a mintapéldában levezetve, könnyű döntésem lenne, hiszen csak ki kell választom azt a berendezést mely a legnagyobb hatásfokkal a legkisebb környezetszennyezést idézi elő. Igaz az ár nem a legalacsonyabb, de az egyszeri nagyobb befektetés rövi idő alatt megtérül. A gázszámlám nulla lesz, csak a hőszivattyú által használt áramfelvétel az, amiért fizetnem kell.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A hat kiválasztott fűtésrendszer közül azt a fűtési technológiát helyeztem előtérbe ahol ( hőszivattyú) legkedvezőbben a paraméterek.

Objektumok (sorok)

A táblázat soraiban a különböző típusú fűtési rendszereket szerepeltettem, különös tekintettek arra, hogy a legszélsőségesebb típusokat vettem figyelembe.

A táblázat sorai a következők:

- vegyes tüzelésű kazánok, - hagyományos gázkanázok, - kondenzációs gázkazánok, - hőszivattyúk, - napkollektorok, - pellet kazánok.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A hasonlóságelemzés paramétereit a oszlopok tartalmazzák. Az oszlopok megnevezései a következők:

1.Hatásfok: a különböző berendezésekkel elérhető hatásfok. A legmagasabb érték az 1, a legrosszab érték a 6. A rangsor figyelembe vétele ez alapján történt. 2.Eladási árak 100 KW-os berendezéseknél: itt a különböző berendezések árait szerepeltettem, tehát az összehasonlítás alalpja az ár azaz Ft. 3.Teljesítményszabályozás lehetősége:itt a nincs, az alap, illetve a többfokat lehetősége közül lehetett választani. 4.100 KW-ra eső energiaköltség:a legkissebb költség az 1, a legmagasabb a 6. A rangsort is ez az irányvonal adja. 5.Kibocsátott károsanyag volumene: a legkevesebb károsanyag kibocsátást az 1-es érték mutatja, míg a legrosszab értéket a 6-os irányvonal adja.

A feladat által érintett célcsoportok

Célcsoportok az ügyfeleink, vevőink. Célunk, hogy vevőink a leghatékonyabb, és a legbarátságosabb környezetkímnélő megoldást válasszák.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A táblázat feltötése után sokkal gyorsabban megkapjuk kérdésünkre e választ, elősegíti optimális választásunkat.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Első lépésem során feltöltöttem a szükséges adatokkal az excel táblázatomat. Második lépésem az adatok súlyozása volt, maj az excel tábla harmadik fülén található COCO elemző modellel jutottam el a végző ereményhez.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

A COCO táblázat füle) sárga színnel kiemelt tartománya (A40:I40) reprezentálja a nyertes „A” jelű beszállítót, aki szoros versenyben állt az „F” jelűvel. Ez utóbbi a Szállítási feltétel és a Szállítási idő attribútumokban maradt alul (hr_hcs.xls My-X fül, C18:D18 tartomány).

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet