„Előléptetés” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
4. sor: 4. sor:
 
- Coco.online
 
- Coco.online
 
- PIVOT
 
- PIVOT
 +
 +
 
Forrás
 
Forrás
 +
http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/rb.xls
 +
  
 
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
 
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
16. sor: 20. sor:
  
  
# 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
+
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
  
  
48. sor: 52. sor:
  
  
# 6 A feladat által érintett célcsoportok
+
A feladat által érintett célcsoportok
# 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
+
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
# 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
+
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
# 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
+
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
# 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
+
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
# 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
+
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

A lap 2011. január 29., 20:42-kori változata

Tartalomjegyzék: - Adatok - Metaadatbázis - Coco.online - PIVOT


Forrás http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/rb.xls


A tervezett alkalmazás/megoldás címe Célom ennek a feladatnak az elvégzésével, hogy bemutassam a célközönségnek, jelenesetben a nagyobb cégeknek, hogy nagyon fontos szerepet játszik a vállalat sikerességében az, hogy mindig a legideálisabb munkatársat léptessük elő, ha már úgy döntöttünk, hogy belső kiválasztást alkalmazunk.


A feladat előtörténete


Azért választottam az előreléptetés témáját, mert munkámban találkoztam már ezzel. Sajnos rossz tapasztalatom fűződik hozzá. Ugyanis a cégnél, ahol dolgozom volt egy megüresedett hely magasabb pozícióban. A vezető azt az embert választotta ki a munkakörbe, akihez a legszorosabb kapcsolata fűződött. Az én megvilágításomban ez rendkívül helytelen megoldás volt, mert ebből neki is származhatott volna (és származott is) bevételcsökkenése, illetve konfliktusok kialakulásához is szempillantás alatt vezethet.


A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése


Ha nem találkoztam volna tanulmányaim során ezzel a tantárggyal, valószínűleg egy elbeszélgetés után döntöttem volna. Ahol az összes munkakörhöz szükséges kompetenciát semmiféleképpen nem tudtam volna felmérni. A felsorolt kompetenciák közül csak az önállóság, és kitartás készségeket tudtam volna értékelni. Ez alapján a rangsor a következő: B.R., Gy.Z., R.K., J.Sz., M.A. Az első 3 jelöltnek egységesen 3,5 pontja van a szóban forgó kompetenciákban. Tehát is meg is nyilvánult, hogy miért is kevés egy interjú ahhoz, hogy megtudjuk, ki a legalkalmasabb a pozícióra. A rangsort az XLS fájlom metaadatbázis munkalapjáról vettem, és átlagoltam a pontértékeket. Három első helyen végzett dolgozó közül nagy eséllyel én is az eddigi munkavállalóval kapcsolatos tapasztalataimra hagyatkoztam volna, hogy eldöntsem ki az a két ember, akit előléptetek. Ez semmiféleképpen sem célravezető. Nem kell senkinek sem bemutatnom azokat a típusú dolgozókat, akik felszínesen viselkednek, csak azért hogy a felettesük kedvében járjanak. Viszont ezt az álarcot egy idő után akarva-akaratlanul leveszik, és ez a vezetőre meglehetősen rossz kihatással lesz, nem is beszélve a lehetséges pénzügyi kiesésekről. Ahhoz, hogy a multinacionális cégek hosszútávon sikeresen tudjanak működni elengedhetetlen a megfelelő kiválasztási rendszer, legyen az egy új dolgozó kiválasztása, vagy az előléptetés kérdése.


A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)


A legnagyobb problémának azt említeném meg, hogy nehéz megállapítani azt, hogy az adott munkakörben melyek azok a kompetenciák, amik befolyásolhatják a munkakör sikeres elvégzését, illetve, hogy ezek a kompetenciák mennyivel játszanak nagyobb szerepet, mint a többi. Én ezt úgy próbáltam meg kiküszöbölni, hogy az alap kompetenciákat nem vettem számba, inkább a speciális képességeket. Arról is szót kell, hogy ejtsek, hogy az előléptetés témája azért is összetettebb feladat, mert ebben az esetben ismerjük már a dolgozók kompetenciáit, de érdemes azokat is újra felmérni, gondolok itt a például a csapatmunkára.


Objektumok (sorok)


B.R. Gy.Z. J.Sz. M.A. R.K.


Attribútumok (X, Y oszlopok)


Csapatmunka, Önállóság, Kitartás, Pontosság, Monotonitástűrés, Precizitás A felsorolt kompetenciák mértékegysége minden esetben pont. Irány meghatározása a következő: minél magasabb pontértéket kaptak a jelöltek a kompetenciákkal kapcsolatban, annál nagyobb esélyük van a munka megszerzésére, az irányom ezért 0.


A feladat által érintett célcsoportok A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER) Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY) Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS) Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)