„Miau Wiki:Projekt-portál” változatai közötti eltérés
(→A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság) |
(→A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság) |
||
49. sor: | 49. sor: | ||
== A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság== | == A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság== | ||
− | Szervezetek életében a belső képzés és kiválasztás esetén az egyik legnehezebb pillanat a vezetőnek megfelelő személyek kiválasztása. Gyakori hiba hogy az adott szakterület legjobb szakemberét bízzák meg egy-egy terület vezetésével, a tapasztalat azt mutatja, hogy a legjobb szakember nem a legjobb vezető, hiszen a vezető kompetenciái számos módon eltérőek a szakemberétől. | + | Szervezetek életében a belső képzés és kiválasztás esetén az egyik legnehezebb pillanat a vezetőnek megfelelő személyek kiválasztása. Gyakori hiba, hogy az adott szakterület legjobb szakemberét bízzák meg egy-egy terület vezetésével, a tapasztalat azt mutatja, hogy a legjobb szakember nem a legjobb vezető, hiszen a vezető kompetenciái számos módon eltérőek a szakemberétől. |
Az vizsgált mutatók segítségével kiválaszthatjuk a 4 legjobb szakembert, akik az eddigi teljesítményükkel bizonyították eltökéltségüket és kitartásukat. | Az vizsgált mutatók segítségével kiválaszthatjuk a 4 legjobb szakembert, akik az eddigi teljesítményükkel bizonyították eltökéltségüket és kitartásukat. | ||
A lap 2011. december 18., 23:29-kori változata
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
Forrás
http:/miau.gau.hu/oktatas/2011osz/hr_tkk.xlsx
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
A felmérés célja a kiválasztott dolgozók közül a 4 legjobbat kiválasztani a meghatározott szempontok alapján. A 4 kiválasztott kolléga vehet részt a cég vezetőképzésén.
A feladat előtörténete
A 4 kiválasztott kolléga vehet részt a cég vezetőképzésén.Igyekeztem csak objektív szempontokat alkalmazni, hogy kizárólag csak az egyes pályázók munkában nyújtott teljesítménye alapján dőljön el a verseny és az esetleges személyes szimpátiák ne adhassanak okot a verseny korrektségének megkérdőjelezésére.
A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
A szükséges információkat a cég belső értékelési rendszere szolgáltatta.
Objektumok (sorok)
Andrea; Attila; Bianka; Béla; Cili; Csaba; Dia; Dávid; Erika; Ernő; Franciska; Ferenc; Gertrúd; Géza; Heni; Henrik; Ilona; István; Júlia; Jocó
Attribútomok (X, Y oszlopok)
hívásértékelés átlag pontszám; indított hívások(db); elért ügyfelek(%); sikeres hívások(%); átlagos beszélgetési idő; szünettúllépés(db); késés(db)
A feladat által érintett célcsoportok
Célcsoportot a cég Call Centerének és HR-s kollégáinak közössége adja. A kapott eredmények segítenek a leendő vezetők kiválasztásában.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
Szervezetek életében a belső képzés és kiválasztás esetén az egyik legnehezebb pillanat a vezetőnek megfelelő személyek kiválasztása. Gyakori hiba, hogy az adott szakterület legjobb szakemberét bízzák meg egy-egy terület vezetésével, a tapasztalat azt mutatja, hogy a legjobb szakember nem a legjobb vezető, hiszen a vezető kompetenciái számos módon eltérőek a szakemberétől. Az vizsgált mutatók segítségével kiválaszthatjuk a 4 legjobb szakembert, akik az eddigi teljesítményükkel bizonyították eltökéltségüket és kitartásukat.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
Vizsgált attribútum: a feladatban nyolc befolyásoló tényezővel értékeltem, melyek az ár, a széndioxid kibocsátás, hengerűrtaltalom, Carousel Day School sebesség fokozatok, üzemanyagtartáj mérete, végsebesség, fogyasztás és teljesítmény. A vizsgált objektumok: Volkswagen Jetta Trendline, Ford Focus Fresh, Honda Civic ES, Toyota Corolla, Subaru Impreza Active, Chevrolet Cruze Base, Mazda 3 Sedan CE, Mitsubishi Lancer Sedan Inform. Gyakorlati lépések: Meta-adatbázis készítése; PIVOT kimutatás készítése; Primer adattábla készítése, rangsorok kialakítása "SORSZÁM" függvény segítségével; SOLVER beállításai: a célcella minél kisebb értéket kell, hogy felvegyen, korlátozó AtomicPR tényező: egy adott lépcsőfok nem lehet nagyobb a felette lévőnél; SOLVER futtatása; eredmények kiértékelése a valós és becsült ár különbségével, "SZORZATÖSSZEG" és "HA" függvény segítségével; kiegészítő számítások elvégzése átlag és szórás függvénnyel.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
A coco elemzés során a követekző ítéletek születhetnek: drága (ha az ár kevesebb, mint az eredeti ár), olcsó (ha az ár magasabb, mint az eredeti ár), értékarányos (ha az ár megegyezik, vagy megközelítően megegyezik az eredeti árral). A SOLVER futtatását követően az alábbi eredmények születtek: három drága (Ford, Subaru, Volkswagen), három értékarányos (Honda, Mazda, Toyota) és kettő olcsó (Chevrolet, Mitsubishi). A vizsgálat során az attribútomok közül legnagyobb jelentőséggel a hengűrtartalom és a végsebesség rendelkezik. Őket követi a fogyasztás, a sebesség fokozat, a co2 kibocsátás, valamint az üzemanyagtartály mérete. Legkisebb jelentőséggel a teljesítmény bír.
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
Az kiértékelés alapján a vásárolni szándékozóknak elsősorban az olcsó ítéletet kapó autókat javasolnám megvásárlásra (másodsorban az értékarányosat).A drága értékelést kapó gépjárműveket nem javaslom. A Honda Civic ES gépjárművet értékarányos minősítése ellenére nem javaslom, mivel a Toyota Corolla olcsóbb áron jobb értékeket mutat. A Wolkswagen Jetta Trendlinet egyáltalán nem javaslom, mivel ezen gépjármű kapta a legrosszabb értékelést a fentiekben említett kategóriákat összesítve, és ár-érték arányban is a legrosszab arányt produkálta. Pénztárcánkhoz mérten legjobb ajánlatnak a Chevrolet Cruze ára miatt, a Toyota Corolla paraméterei miatt lehet a legjobb választás.
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
Az elemzés segítségével a meglévő adatok alapján objektívebb értékelést kapunk, és a tanultak segítségével a megfelelő döntést hozhatjuk meg, mely mind gazdaságilag, mind pedig idő és energia terén hasznot jelent számunkra.
== Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok =