„Bevonas” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))
(Objektumok (sorok))
23. sor: 23. sor:
  
 
==Objektumok (sorok)==
 
==Objektumok (sorok)==
 +
 +
A sorokban a vállalakozással kapcsolatban lévő 38 beszállító közül a legjobb 25-t tüntettem fel, amely alkalmas lehet a bővítésbe való bevonásba.
 +
-sorszámmal ellátott megrendelők (szám szerint 25)
 +
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
 
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
  

A lap 2012. január 12., 18:08-kori változata

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Megfelelő-e a kiválasztás?

A feladat előtörténete

Minden vállalkozás életében elérkezik előbb-utóbb egy fontos ponthoz. HA sikeres növekedjen vagy maradjon meg a jelenlegi méreténél, ha veszteséges, akkor megszüntessék. Ennél a vállalkozásnál az előző történt meg. A vállalkozás vezetői a sikeres évek után elhatározták, hogy bővülnek, vagyis a vállalkozás működését kiszélesítik. A megvalósulás előtt azonban rengeteg előmunkálat szükséges, hogy a bővülés valóban bővüléssé váljon, ne pedig visszafejlődésre a sok veszteség miatt. Az egyik ilyen előmunkálat, amely elég meghatározó szerepet tölt be, az a megrendelők kiválasztása a meglévők közül. Azért a meglévők közül, mivel a bővülés a jelenlegi nagy megrendelők igényeire épül. A vizsgálat után az alábbi eredmény született:

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A vállalkozás a bővítés sikeressége érdekében kiválasztott 5 fő szempontot, ezek a pontosság, készletezés, megbízhatóság, rugalmasság és szállítási rendszeresség. Ezeket a mutatókat a vállalkozás a számára megfelelően súlyozta. A B30:B55, C30:C55 és E30:E55 tartományba az alaptáblázatban is megtalálható adatok kerültek be a pontosság, készletezés és a szállítási rendszerességs. A D30:D55 tartományba az alapadat tábla két oszlopának értékei kerültek szummázásra, a megbízhatóság és a rugalmasság. Az F30:F55 tartományban az alaptáblázatban szereplő összbeérkezés lett értékelve egy segédtáblázattal (J14:K25), melyben az értékek 0-1 közötti értéket rendeltünk egészen 651 db-os megrendelési mennyiségig. A 651 feletti értékek 1,05 értéket kaptak, mivel ez már potenciális partneri kapcsolatot feltételez. A G30:G55 tartományban az előző 5 oszlop értékei kerültek összesítésre (szumma). Végül az I30:I55 tartományba a státusz került megállapításra, amely az értékek alpján megmutatja, hogy mely minősül:

  • bevonhatónak: értéke magasabb, mint az ’Összesen’ oszlop mediánja (3)
  • nem bevonhatónak: értéke alacsonyabb, mint az ’Összese’ oszlop mediánja (3)

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az elemzés elvégzéséhez anonim vállalati adatokat használtam fel.

Objektumok (sorok)

A sorokban a vállalakozással kapcsolatban lévő 38 beszállító közül a legjobb 25-t tüntettem fel, amely alkalmas lehet a bővítésbe való bevonásba. -sorszámmal ellátott megrendelők (szám szerint 25)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet