Vita:Hiba
A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pitlik (vitalap | szerkesztései) 2006. január 4., 19:00-kor történt szerkesztése után volt.
UV keretében javítható--PL 2006. január 4., 18:00 (CET)
- A szócikket kizárólag gazdasági informatikai szempontból kell értelmezni.
- Az ontológiai modulban csak a történeti modulban szereplő kifejezések lehetnek.
- A tesztkérdés helytelen formátumú (nem esszé kérdés kell).
- Az ajánlott irodalmakat is a katalóguson keresztül kell megadni.
--PL 2005. november 20., 20:28 (CET)
Javaslatok
- A szócikkben elegendő kitérni a fogalom informatikai (vagy más - statisztikai, közgazdasági stb. -, de informatikai megoldásokat használó) vonatkozásaira.
- Minden felhasznált szakirodalmi forrást rögzíteni kell a Szakirodalmi katalógusban, majd ezen katalógus-bejegyzésre mutató hivatkozást fel kell tüntetni a Történeti modul megfelelő idézete és/vagy az Ajánlott irodalmak modulja megfelelő bejegyzése után - de csak ezekben a modulokban.
- Az Ontológia modulban szavaknak/kifejezéseknek kell szerepelni (kivéve az "ez egy" kapcsolattípust), nem pedig hosszabb-rövidebb leírásoknak és hivatkozásoknak.
- Az Ontológia modul kapcsolattípusainak a következő módon - kizárólag az alábbi kategóriákat ismertetve - kell felépülni (a Térkép fogalmán keresztül illusztrálva):
- "ez egy" kapcsolattípus: A kidolgozott szócikk különböző előfordulásai, pl. alkalmazási területek, kapcsolódó projektek, a szócikk fogalmának változatai, jelzői. Pl. a vízrajzi térkép egy változata a Térképnek, a várostervezés egy alkalmazási területe a Térképnek.
- "van neki, része a szócikknek" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalom részeit, alkotóelemeit képező kifejezések. Pl. a szintvonalak, a koordináták és a méretarány alkotórészei a Térképnek.
- "a szócikk része valaminek (a szócikkel egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalmat magában foglaló kifejezés, valamint után zárójelben felsorolva további olyan fogalmak, melyek halmazelméletileg egy szinten állnak a szócikkben kidolgozott fogalommal. Pl. Tájékozódás (Térkép, iránytű, tájoló, GPS-készülék) --PetoI 2005. november 28., 08:57 (CET)
- Az ontológiai modult a tartalomjegyzékbe is fel lehetne bontani három részre:
"ez egy" kapcsolattípus
"van neki, része a címszónak" kapcsolattípus
"a címszó része valaminek (a címszóval egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus --mach 2005. december 4., 11:00
- Az Ontológia modulban szinte kizárólag szavaknak/kifejezéseknek kell szerepelni (kivéve az "ez egy" kapcsolattípust), nem pedig hosszabb-rövidebb leírásoknak.
--mach 2005. december 4., 11:14