2007:Tápszerek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Oláhné Ny. Zsuzsanna (vitalap | szerkesztései) 2007. szeptember 29., 12:04-kor történt szerkesztése után volt. (A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))

Forrás

XLS

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az Internet adta lehetőségeket felhasználva megkerestem az általam vizsgált tápszerek ismertetőit. Nem találtam semmi bővebb információt a beltartalomról. Ezért csak a dobozon talált információkat tudtam felhasználni feladatomhoz. Ha elfogadjuk hogy valóban igazak, akkor tényleg érthető és feldolgozható adatbázist találtam egy-egy dobozon. De ez az összehasonlításhoz nem igazán elég mivel a boltban nem lehet átnézni, összehasonlítani és valós képet alkotni esetleg választani olyan hatalmas nagy adatmennyiségből. A különböző boltokat már nem is említve.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adott témában 4 helyről gyűjtöttem adatot: 1. A bébitápszer dobozán lévő tájékoztató alapján 2. Saját tapasztalat alapján 3. Általam megkérdezett rendszeres fogyasztók alapján 4. Védőnői ajánlás alapján

A feladat által érintett célcsoportok

Feladatomban, első sorban a várandós és szoptatós anyukákat tekintem célcsoportnak. Azonban minden gyermekvállalás előtt álló család érintett akik, tudni akarják, hogy melyik termék foglalja magában a legkedvezőbb beltartalmat, és melyik boltban érdemes megvásárolni azt az ehhez viszonyított legkedvezőbb áron.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Megoldás lépései: Vizsgált termékek: Milupa Junior, BEBA 3, Mildibé 3, Milumil 3, Humana 3, Vizsgált attribútumok: Energia, Fehérje, Szénhidrát, Zsír, Vitamin, Egyéb anyagok, • Adatbázis készítés termékek dobozairól gyűjtött adatok alapján • Az egységesen értelmezhető adatok összevonása • Pivot-kimutatás készítése • Adattáblázat (adatbázisra hivatkozva) és rangsorolás (sorszám függvény) készítése • COCO táblázat készítése, mely Fkeres függvénnyel hivatkozik a Lépcsők táblázatra • Solver beállítása, futtatása • Eredmény kiértékelése a Ha, és Sorozatösszeg függvények segítségével • Átlag és Szórás függvénnyel való kiegészítő számítások elvégzése

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok