2007:Notebooks2
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A válaszokat befolyásoló tényezők
- 9 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 10 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 11 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 12 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 13 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 14 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Vásárlási szándék esetén, milyen szempontok alapján válasszunk Notebook-ot
A feladat előtörténete
Az én munkám bérelszámolás, társadalombiztosítási ügyintézés, munkaügyi problémák megoldása. Lehetőségem adódott egy könyvelő irodának bedolgozni, de mivel gyermekeim is állandóan a számítógép előtt ülnek, felmerült a probléma: ki, mikor használhatja azt. Nekem általában határidőre kell teljesítenem, ezért megoldásként egy új gép vásárlása merült fel. A nagyobbik lányom olyan helyen dolgozik, ahol ezt meg is tudtam valósítani. Sokszor kell az ügyfeleknek napközben is válaszolni kérdéseikre, és mivel a főállásomban nem otthon dolgozom, ezt csak úgy tudom megoldani, ha mindig kéznél vannak az adatok. Így a legcélszerűbb egy lap-top vásárlása volt.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
A felmerült probléma megoldására, azaz a laptopp vásárlás iránti igény kielégítésére a következő módon került sor. Pont abban az időben mikor már elkerülhetetlenné vált ez a kérdés,egy szerencsés fordulat következett be, a nagyobbik lányom Magyarországon piac vezető számitástechnikai disztribútornál kezdet dolgozni. A cég neve CHS Hungary kft. A cég több gyártó kizárólagos fogalmazója, így lehetőségem adódott arra, hogy olyan márkák, gyártók termékeit ismerjem meg, amit egyszerű vásárlóként talán nem tehettem volna meg ilyen szinten. A notebook vásárlásnál a következő követelményeket preferáltam. (helyeztem előtérbe) Nálam nem elsődleges az ár volt, hanem a megbízhatóság, a teljesítmény( memória nagysága, szükség esetén bővithetőségének lehetősége, processzor gyorsasága). Sokszor több órán keresztül,sűrűn még éjszaka is azt nézem, fontos volt a kijelző mérete, minősége,hogy mennyire szervíz igényes, mivel nem hobby, hanem üzleti felhasználásnak kellett megfelelnie. Mobilitást nézve, a súly sem volt elhanyagolható kérdés, nagyon fontos az akkumulátor kapacitása is.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
A dolgozatom vizsgált témájához, és a felmerült notebook vásárlási igény kielégítéséhez, a következő forrásokból jutottam a számomra legfontosabb, legszükségesebb információkhoz. Elsődleges tanácsadom, egy kollégám volt, szakmályából(rendszergazdaként van alkalmazásban, annál a cégnél ahol én is dolgozom) adodóan biztos kiindulási pontot tudott adni. Gyártok termékeit mélyeben a lányom kollégái segítettek megismerni, így sikerült a számomra legmegfelelőbb notebookot megtalálnom.
A feladat által érintett célcsoportok
Az általam vizsgált szempontok alapján, elsődlegesen olyan célcsoport érintettem, akik üzleti felhasználásra szeretnének notebookot vásárolni
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
Szeretnék segítséget nyujtani mindazok számára, akiknek nincs lehetőségük gyártok termékeit ilyen mélyen megismerni, illetve azoknak akik nem tudnak segítséget kérni egy megfelelő szakembertől, amikor notebook vásárlásra kerülne sor. Olyan fontos szempontok szerint hasonlítottam össze több gyártó termékeit, ami alapul szolgálhat minden olyan vásárló számára, aki üzleti felhasználás céljából szeretné használni a kívánt notebookot. A mellékelt táblázat olyan fontos adatokt tartalmaz, mint: Procceszor Memoria mérete Merevlemez tároló kapacitása Akumlátor időtartama Kijelző mérete, felbontása Súly
A válaszokat befolyásoló tényezők
Amikor már biztosra tudtam milyen gépre van szükségem, a választásomat alapvetően befojásoló tényező a következő volt. Számomra fontos, az hogy egy olyan gyártó temékét vásároljam meg aki hosszabb időre is garanciát tud vállalni. A számitástechnikai ipar, igen csak tág és széles körű. Gyártok ezrei nyújtják ugyanazt termékeik álltal, de nem mindegy milyen minőségben, mennyire megbizhatóan. Munkámból adódoan olyan információkkal dolgozom, amik nem célszerű ha elvesznek, ezért fontos egy stabilan, megbizhatóan működő gép használata, amit a gyártó garancia által is alátámaszt. Ezért ezért fektettem hangsúlyt a gyártó által nyújtott garancia hosszára.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
Állatalam felálitott követelmények alapján (minőség, megbizhatóság), elsőként leszűkítettem a kört öt nagyobb gyártóra. ACER, FSC, HPQ, IBM, ASUS A teljesítménnyel szembe állított igények következtek. Memória, Merevlemez nagysága - Processzor gyorsasága - Kijelző felbontása, mérete - Mobilitás szempontjából, akumlátor időtartama, súly - Garancia Ehhez kapcsolodó technikai infórmációt a pivot tábla adatai tartalmazzák.
ACER NB AS5720ZG-1A2G16Mi T2310 15.4" CB
FSC NB Amilo Pi 1505 T2250 2*512 120 Linux
HPQ NB 6720s T7250 1x1024 160 VHB
IBM TPR50e PM/1.7-2M 512M 60G 15" XPH
NB ASUS A6KM-Q116 15,4" TUR64 2.0 1G 120