2007:Játszóházak

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Rozmaring (vitalap | szerkesztései) 2007. december 9., 22:24-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS Saját adatgyűjtés.

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Játszóházak szolgáltatási színvonalának és árainak összehasonlítása üzleti terv részeként.

A feladat előtörténete

Mióta kisgyermekemmel töltöm napom nagy részét és abba a korba került, amikor már rendszeresen közösségbe vágyik, szembesültem azzal, hogy nagyon kevés olyan közösségi helyet, intézményt (Játszóházat, Fejlesztő központot, Gyermekmegőrzőt, kisgyermekes programot, Művelődési házat stb) találok lakóhelyünk (Budapest agglomeráció) közelében, mely igényeinknek megfelel. Felmerült, hogy saját vállalkozás keretében belevágjak egy Játszóház létrehozásába, üzemeltetésébe. Ehhez kezdtem el egyelőre teljesen szubjektív értékelés alapján az általam kipróbált közösségi játszó/fejlesztő lehetőségeket, intézményeket összehasonlítani.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat megoldása a végső cél (üzleti döntés meghozása) eléréséhez egyelőre csak részmegoldást kínálhat. Ezzel már a feladat megfogalmazásakor tisztában voltam.

Ennek okai: Az egyetlen legálisan, nyilvánosan hozzáférhető konkrét adat az egyes Játszóházak óradíja ill a különböző szolgáltatásaikhoz (amelyiknek van több különböző) tartozó ár (éppen ezért esetemben az ár(alap óradíj) az Y) A vizsgált objektumok látogatottsága, szolgáltatásaik igénybevétele, kihasználtságuk üzleti titok, így ezek számomra hozzáférhetetlenek. Az egyes objektumok fizikai, technikai adottságai, felszereltsége, mérete, minősége jelenthetnek még összehasonlítható attribútumokat (ezek közül használok most fel adatot, de nem az összes lehetségeset) A különböző szolgáltatások minőségének megítélése szubjektív. Jelen táblázat csak és kizárólag az én szubjektív értékítéletemet mutatja.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok