2007: Edzőtermek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bodnart (vitalap | szerkesztései) 2008. február 1., 14:44-kor történt szerkesztése után volt.

Forrás

XLS


A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Budapesti ingatlanok keresése harcművészeti edzőterem kialakításának céljából


A feladat előtörténete

Választásom azért esett erre a témára, mivel magam is fontolgattam saját edzőterem kialakítását.

A magyarországi helyzet harművészeti szempontból elég vegyes skálát mutat. Maguk a harcművészek általában elszántak és néhol a keleti mentalitásra jellemző eltökéltséget is túlszárnyalva adnak bele mindent, hogy ezt az életformát tartani tudják. Ám hiába az elszántság a legtöbb tradicionális harcművészetben az iskolák (ugyan úgy mint az hagyományos oktatás területén) nem rendelkeznek megfelelő anyagi háttérrel és támogatottsággal. Ezdési lehetőségük igen korlátozott, főleg a téli időszakban, amikor általános iskolák, gimnáziumok és egyéb létesítmények tornatermeit kénytelenek bérbe venni. Ez általában igen jelentős költséggel jár, ezen kívül az ilyen termek színvonala és felszereltsége messze elmarad a nyugaton általánosságban elvárttól. A lehulló vakolatú, koszos tornaterem nem igazán szolgálja a mezítlábas edzéseket, valamint az autentikus környezet megteremtéséhez sem járul hozzá, ami a meditatív gyakorlatok segítését szolgálná.

Mindezek fényében a legjobb megoldást egy olyan edzőterem kialakítása jelentené, mely lehetőséget nyújtana több harcművészeti ágnak, hogy kultúrált körülmények között foglalkozzanak az általuk választott Úttal.


A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladatban a következő attribútumok kerültek felhasználásra:

- Emelet: Az ideális szint egy edzőterem kialakítására a földszint, esetleg a pincehelyiség lenne. (azonban a pincehelyiségek belmagassága általában nem elegendő)
- Alapterület: Az ideális alapterület kb. 125 m2, mivel minimálisan szükség van egy 10-12 m2-es irodahelyiség valamint egy 23-25 m2-es öltöző és zuhanyzó kialakítására. Egy 9x10-es teremmel számolva meg is van a 125 m2.
- Szobák száma: Minél kevesebb szoba van annál kevesebb bontást kell elvégezni. A kisebb helyiségek leválasztását gipszkarton falakkal meg lehet oldani.
- Belmagasság: Cél, hogy egy fegyveres harcművészeti iskola is tudja használni a termet, ami bizonyos szintű belmagasságot kíván, így a magasabb ingatlanok jobban preferáltak.
- Ingatlan állapota: Magában foglalja, mind az esztétikai (falak, nyílászárók, stb.) mind műszaki állapotot (kábelezés, szigetelés, stb.). A magasabb érték a jobb.
- Épület állapota: A konkrét ingatlan környezetét jelenti. Az épület, amiben a terem elhelyezkedik. A magasabb érték a jobb.
- Közlekedés: Becsült érték, az elhelyezkedés és a tapasztalatok alapján. Magában foglalja az elérhetőséget, a járatsűrűséget, a parkolóhelyek számát. A magasabb érték a jobb.
- Távolság a megállótól: Mivel az ember nem szeret sokat gyalogolni a busztól, így a nagy távolság nem előny, azonban egy harcművészeti edzőterem kialakításánál figyelembe kell venni, hogy ha a ház előtt áll meg a busz, az igen nagy zajjal jár, ami akadályozza a meditálációs gyakorlatokat és a koncentrációt. Az ideális távolságnak kb. 250 m lett kijelölve.
- Közös költség: Havonta fizetendő költség. Értelem szerűen, a cél a költség minimalizálás.
- Bérleti díj: Havonta fizetendő költség négyzetméterre vetítve. Értelem szerűen, a cél a költség minimalizálás.


A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok