BA3:vasut
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Az európai országok vasúti áruszállítás várható növekedése az elmúlt év tapasztalatai alapján megmondható e, valamint ennek vizsgálata hasonlóságelemzés segítségével.
A feladat előtörténete
A szakdolgozatom során egy logisztikai központ gazdasági/ hatékonysági területével foglalkozom. Ezért fontosnak tartom, hogy a Magyarország az elmúlt év tapasztalatai alapján elérhet e egy megfelelő színvonalat az európai országok között a közeljövőben. Ezért esett a választásom, arra, hogy a közeljövőre vonatkozóan meglehet e mondani, hogy milyen mértékű várható növekedés tapasztalható.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Ha nem lett volna lehetőségem informatika órán megismerkedni az elemzéssel, akkor én kimutatás segítéségével, ún. bináris teszttel, az elmúlt év tapasztalatai alapján oldottam volna meg a feladatot, amellyel azt az eredményt kapjuk, hogy 2008-ra növekedett illetve csökkent-e az áruszállítás a különböző országokban.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
A táblázatban található adatokat az Eurostat honlapról gyűjtöttem, Magyarország, valamint 27 európai ország vasúti áruszállítás teljesítményéről (millió tonna/km).
Objektumok (sorok)
A vizsgált európai országokat tartalmazza. – Anglia- Ausztria- Belgium – Bulgária – Csehország – Dánia – Észtország – Finnország – Franciaország – Görögország – Hollandia – Horvátország - Írország – Lengyelország – Lettország – Litvánia – Luxemburg – Magyarország – Németország – Norvégia – Olaszország – Portugália – Románia – Spanyolország – Svédország – Szlovákia – Szlovénia – Törökország.
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Az x,y sorok tartalmazzák a két év különbségének változását százalékban kifejezve. Ezek az adatok, amelyből következtethetőek, hogy 2008-ra milyen mértékű növekedés, illetve csökkenés várható. x1 - A 2004 és a 2003-as év közötti különbség százalékban kifejezve x2 - A 2005 és a 2004-es év közötti különbség százalékban kifejezve x3 - A 2006 és a 2005-ös év közötti különbség százalékban kifejezve y- A 2007 és a 2006-os év közötti különbség százalékban kifejezve
A feladat által érintett célcsoportok
A feladat által érintett célcsoportok lehetnek a vasúttársaságok, illetve az egyéb szervezetek, akik ezen a területen érdekeltek.