BA3:AA

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Jadra (vitalap | szerkesztései) 2010. január 20., 22:06-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS


10 tetszőlegesen kiválasztott EU tagállam összehasonlításából levont következtetések

A feladat előtörténete

A pénzmosás elleni szabályoknak való tagállami megfelelőséget vizsgálva felfedeztem, hogy nem áll rendelkezésre olyan elemzés, amely a FATF Ajánlások teljesítését az egyes országok gazdasági helyzetéből kiindulva vizsgálná szocio-ökonómiai alapokon, tagállami szintű összehasonlításban.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A témában végzett kutatásaim során az internet segítségével gyűjtöttem adatokat az egyes tagállamok pénzmosás elleni szabályoknak való megfelelését illetően. A MONEYVAL értékeléséből kiindulva határoztam meg a vizsgált tagállamok attribútumait. A gazdasági alapokon nyugvó összehasonlítás rendkívüli aktualitással bír, hiszen a pénzmosás elleni szabályok betartásának megfelelősége alapvetően meghatározza egy adott tagállam reputációját és besorolását a nemzetközi befektetési piacon, így nélkülözhetetlen a megfelelőség és a gazdasági stabilitás elemzése. Az adatok összegyűjtése és táblázatba rendezése után felvetődött kérdés, hogy az Ajánlásoknak való megfelelőség alapján felállított sorrend tükrözi-e az egyes vizsgált országokban meglévő korrupció mértékét. Az első táblázat alapján kialakult best practice tekintetében az a következtetés vonható le, hogy az azonos pontszámot elért Magyarország és Svédország ugyanolyan mértékű korrupcióval küzd határain belül. Valamint megállapítható, hogy Írország harcol a legeredményesebben a korrupció ellen, míg Spanyolország a legeredménytelenebb e tekintetben.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet