Czm-babakocsi

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen MonikaC (vitalap | szerkesztései) 2010. június 28., 15:43-kor történt szerkesztése után volt. (A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2010tavasz/czm.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Új babakocsi vásárlás esetén összehasonlítás különböző elvárások szerint

A feladat előtörténete

Feladatom privát indíttatású, mivel babakocsi vásárlás előtt vagyunk. Szeretnénk a lehető legjobb és legbiztonságosabb babakocsit megvásárolni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Mivel az első gyermek születése előtt a szülőknek sok egyéb költség mellett, szerintem a babakocsi költsége az egyik legnagyobb kiadás, ezért választottam ezt a feladatot. Érdemes több féle babakocsit megnézni, akár interneten, vagy nagyobb áruházakban. A babakocsi legyen praktikus, biztonságos, vagyis az anyuka igényeinek megfeleljen. Ami számomra fontos, hogy a babakocsi legye a kisbabának biztonságos, legyen bevásárló háló, és összecsukva beférjen az autóba. A táblázatomban szándékosan hagytam ki a nagyon drága babakocsikat, mert szerintem ott csak a márka nevet kell megfizetni, illetve szerintem egy több százezres babakocsi árából, az egész babaszobát be lehet rendezni.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az általam elemzésre felhasznált babakocsik adatait az internetről gyűjtöttem össze, az alábbi weboldalról: bababirodalom.hu babaszafari.hu

A feladat által érintett célcsoportok

Célcsoportnak tekintem az olyan gyermeket váró szülőket, akik a mai több száz féle babakocsi dömping miatt bizonytalanok a megfelelő babakocsi kiválasztásában.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A feladatom kapcsán várható hasznosság nem más, minthogy megkönnyíti a választást, a döntést. A különböző vizsgált tulajdonságok közül segít a számunkra legkedvezőbbet kiválasztani.


A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

1. Objektumok meghatározása ( 6 kiválasztott babakocsi) 2. Attribútumok meghatározása 3. Adatbázis létrehozása 4. Pivot tábla készítése 5. Rangsor tábla elkészítése 6. Lépcsők és a Solver tábla elkészítése 7. Eredmény értékelése

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok