JZI

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Juhászné Ziegler Ildikó (vitalap | szerkesztései) 2010. december 1., 19:52-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/jzi.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A piacon kapható fényképezőgépek minőségi értékeinek és árainak összevetése, majd ennek eredményeként az optimális termék kiválasztása.

A feladat előtörténete

A piacon nagyon sok fajta fényképezőgép található. Ezek közül választottam ki tíz darabot, amelyek megfelelnek kis- és középvállalkozások vagy magánszemélyek elvárásainak. Ezek a fényképezőgépek nem a legújabbak a piacon, kiválasztásuknál szempont volt, hogy a beszerzési ár 100 és 200 000 Ft között legyen. Ez a feladat segít, hogy a munkájukhoz, szolgáltatásukhoz vagy éppen a hobbyjukhoz szükséges fényképezőgépek közül könnyebben tudjanak választani a érdeklődők. Nem biztos, hogy az a fényképezőgép a tökéletes választás egy adott célra, amelyik drága. A feladat segítségével megismerjük ezeknek a fényképezőgépeknek a minőségi ismérveit is.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Sok kis- és középvállalkozásnak vagy magánszemélynek gondot okoz, hogy a piacon lévő –fényképezőgépek közül melyiket válasszák, ha szem előtt kívánják tartani a kényelem, és az anyagi szempontokat. A fényképezőgépek széles választéka megvásárolható ma már minden szuper- és hipermarketben is. A legjobb ár-érték arányt a Nikon D3000 (18-55 mm DX VR objektív) típusú fényképezőgép érte el, és ha most kellene fényképezőgépen vásárolnom is ezt a típust választanám.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

==Objektumok (sorok)==Vizsgált objektumok: - Canon – Sony - Nikon – Olympus.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Vizsgált attribútumok: - LCD mérete – valós pixelszám – legnagyobb ISO érték – garancia - ár

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok