HR:kutya

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Girnyo (vitalap | szerkesztései) 2010. december 9., 16:36-kor történt szerkesztése után volt. (Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY))

Forrás

[1]

Kutyaajánló szimulátor

Menhelyen lévő kutyáknak ideális gazda megtalálása a jelentkezők közül

A feladat előtörténete

Életünk során csoporttársammal sokaknak segítettünk kiválasztani a megfelől körülményeihez a "megfelelő" kutyát, mind méret mind költség szempontjából. Elemzésünkben egy szimulátor segítségével küszöböljük ki az esetleges személyes befolyásból eredő hibás kiválasztást.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az üzletágunkban jelenleg egy pályázati előminősítő táblázatot alkalmazunk, amely olyan hibaszázalékkal dolgozik, mely véleményem szerint javíthatónak tűnik. A hibaszázalék növekedésének oka, a pályázati keretrendszer folyamatos változása. A pályázati rendszer mozgása a döntéshozó szempontjából nem befolyásolható jelenség. Így az előminősítő rendszer jobb adaptivitását kell biztosítani.eltételezve, hogy a keretrendszer nem változik meg alapjaiban, ugyanazt az előminősítő táblázatgyártó eljárást kell alkalmazni.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objetumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A vizsgált jellemzők alapján nagy valószínűséggel minden kutya a megfelelő gazdához kerül, így csökkentve a menhelyen élő kutyák számát és növelve a kutyatulajdonosok számát.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

  • 1.Adatgyűjtés
  • 2.Adatbázis készítése a kigyűjtött adatok alapján
  • 3.Pivot tábla készítése az irány megadásával
  • 4.Sorszámozás (rangsor) ksézítése (Pivot munkalap)
  • 5.COCO tábla készítése rangsoronként (COCO munkalap)
  • 6.A kapott eredmény kiértékelése (COCO munkalap)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Az alábbiakban ismertetem az elemzés számított eredményeit:

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Amennyiben a korábbi ellenőrzési rendszert alkalmaznánk, akkor a pályázati feltételek változásából adódó pontatlan előminősítést hajtanánk végre. Adekvát adatvagyon és irány mellett, a számításokkal a vizsgált pályázók egymáshoz képesti esélyeit tudjuk vizualizálni.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

A pályázati rendszer változásai okán, a korábbi verziójú pályázati előminősítésnél előfordulhat, hogy 10 előminősítés során látszólag nem találunk egy alkalmas pályázót sem. 10 vizsgált vállalkozás közül átlagosan 2 potenciális pályázók közül, csak 1 pályázót veszítünk el a régi módszer alkalmazásának köszönhetően, pályázónként átlagosan 1,5-2M Ft bevételtól esik el az üzletágunk. Ez az összeg az új előminősítési rendszer kidolgozásának kb. 400eFt-os önköltségéhez mérten olyan volument képvisel, amely miatt indokolható az új rendszer kifejlesztése és alkalmazása.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet